Резервний фонд Росії 1. лютого 2018 офіційно припинив існування. Тепер додаткові доходи від продажу вуглеводнів будуть надходити до Фонду національного добробуту (ФНБ). Це передбачено поправками до Бюджетного кодексу, прийнятими в липні 2017 року.
Де-факто Резервний фонд перестав існувати ще місяць тому: в грудні Мінфін витратив останній трильйон рублів його коштів, а залишки на рахунках фонду за станом на 1 січня були обнулені.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Мобільні оператори купили ліцензії на 4G
Резервний фонд і ФНБ були створені в 2008 році на базі Стабілізаційного фонду як «подушки безпеки» на випадок, якщо ціни на нафту впадуть. Резервний фонд повинен був захищати федеральний бюджет, а ФНБ - забезпечувати балансування пенсійної системи. Влітку 2017 року Мінфін повідомив, що обидві структури будуть об'єднані. Тепер додаткові нафтогазові доходи будуть направлятися в ФНБ, з нього ж буде йти фінансування дефіциту бюджету в разі падіння нафтогазових доходів Росії. Станом на 1 січня 2018 року на рахунку ФНБ знаходилося 3,8 трильйона рублів, що становить 3,9 відсотка ВВП країни.