Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Російський рубль може піти "на дно"

  • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: російський рубль

    Посилення санкцій США проти Росії може змусити іноземних інвесторів відмовитися від російських бондів, що потенційно може призвести до обвалу російського рубля в 2018 році. Такі оцінки надали в Bank of America Merrill Lynch, передає Reuters.

    3366_1470817100_f292432aa1a28cd299224e7b2984bf0382042c_750.jpg (67.25 Kb)


    “Тиск може виявитися істотним. Він залежатиме від масштабу накладених санкцій. Точніше кажучи, спроба повністю відрізати Росію від зовнішніх ринків капіталів може призвести до відновлення попиту на тверду валюту, так як це було в кінці 2014 року”, – йдеться в звіті банку.

    Reuters нагадує, що введення санкцій проти Росії в 2014 році після анексії українського Криму змусило інвесторів відмовитися від купівлі цінних паперів декількох компаній і банків. Також деякі особи потрапили під санкції.

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Мобільні оператори купили ліцензії на 4G

    Але тепер США розглядають можливість ввести обмеження на купівлю державних облігацій Росії в рублях. У Bank of America Merrill Lynch вважають, що це підвищить прибутковість російських бондів на 100-150 базисних пунктів, в той час як іноземці володіють російськими держбондами на 37 млрд доларів. Ще 14,5 мільярда доларів зовнішнього державного боргу РФ знаходяться в руках інвесторів-нерезидентів. Зовнішній борг російських компаній і банків становить 450 млрд доларів. Тому санкції посилять тиск і на нього, якщо нові американські обмеження будуть введені.

    Аналітики вважають, що наступного року може початися стрімке падіння рубля, як це було в 2014 році, коли ЦБ РФ довелося витратити мільярди доларів на підтримку національної валюти, підняти базові процентні ставки, а потім відпустити рубль у вільне плавання.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі
На хвилі глобальної цифрової трансформації моделі децентралізованих фінансів (DeFi) все більше домінують у діловому та фінансовому середовищі. У цьому...
Новий гравець на фінансовому ринку Новий гравець на фінансовому ринку
Криптовалюти стали однією з найбільш гучних тем останніх років. Вони з'явилися як альтернатива грошам, акціям та іншим активам, і з того часу набули в...
ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть  ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть
ChatGPT, який стрімко здобув популярність у світі, тепер доступний і в Україні, повідомив керівник мінцифри Михайло Федоров.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми