Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Економіст: влада пішла шляхом Януковича

 • Джерело: epravda.com.ua.  → Ключові теги: Янукович

  Випуск єврооблігацій без продовження співпраці з МВФ стане причиною фінансової кризи в Україні.

  7721_thumb_1.jpg (26.58 Kb)


  Про це заявив шведсько-американський економіст Андерс Аслунд в інтерв’ю Економічній правді.

  "У вересні [2017 року] Україна розмістила єврооблігації на 3 млрд дол під 7,375% річних, але необхідних реформ не відбувається. Україна буде розміщувати облігації на європейському ринку, доки не трапиться фінансова криза", - заявив Аслунд.

  На його думку, якщо Україну спіткає фінансова криза, вона буде повністю спричинена українськими можновладцями.

  Аслунд вважає, що Україна зможе вийти на зовнішні ринки без програми МВФ, але це буде мати наслідки.

  "Це буде повторення того, що робив Віктор Янукович у 2011 році. Янукович думав, що він зможе продавати облігації на ринку, і він це робив до 2012 року. Тоді процентна ставка збільшилася до 10%, а попиту на облігації не було", - сказав економіст.

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Перелік нових вимог для України від МВФ

  Аслунд не бачить перепон для випуску у 2018 році облігацій на кілька мільярдів доларів. Але вважає таку політику стратегією уникнення економічного зростання.

  "Високопосадовці можуть бути зацікавлені в уникненні економічного зростання. Вони живуть на прибутки з монополій. Вони отримують прибутки, бо контролюють економіку. Якщо в економіці багато інвесторів, топові чиновники матимуть менше контролю над економікою, тоді зникнуть прибутки і вони стануть біднішими.

  Як повідомлялося, у вересні 2017 року Україна повернулася на міжнародні ринки капіталу після реструктуризації комерційного боргу в 2015 році.

  Нагадаємо, основними покупцями нових 15-річних єврооблігацій України на 3 мільярди доларів виступили інвестори з США (46%) і Великобританії (36%).

  Раніше Аслунд висловив думку, що до виборів президента, які відбудуться в 2019 році, МВФ чи Європейський союз не дадуть Україні кредити.

  Як повідомлялося, Аслунд вважає, що українські високопосадовці не зацікавлені в боротьбі з корупцією, бо контролюють економіку і отримують від цього прибутки.

  Також, він перерахував українських високопосадовців, з якими охоче співпрацюють міжнародні фінансові організації.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі
На хвилі глобальної цифрової трансформації моделі децентралізованих фінансів (DeFi) все більше домінують у діловому та фінансовому середовищі. У цьому...
Новий гравець на фінансовому ринку Новий гравець на фінансовому ринку
Криптовалюти стали однією з найбільш гучних тем останніх років. Вони з'явилися як альтернатива грошам, акціям та іншим активам, і з того часу набули в...
ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть
ChatGPT, який стрімко здобув популярність у світі, тепер доступний і в Україні, повідомив керівник мінцифри Михайло Федоров.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми