Аналітики не сподіваються, що криптовалюта повернеться до рекордів, але чекають поліпшення ситуації.
Курс найпопулярнішою криптовалюта Bitcoin, сьогодні, 2 лютого, опустився нижче 8 тисяч доларів за коін. Про це свідчать дані CoinDesk.
Вранці вартість біткоіна вперше з листопада-2017 опустилася нижче 8500 доларів. Однак на цьому падіння не завершилося і вже до 14:50 за київським часом курс Bitcoin впав до 7695 доларів за монету.
Станом на 15:45 за Києвом, курс Bitcoin трохи підріс і досяг 8548 доларів. За добу біткоін втратив більше 6% вартості.
Капіталізація криптовалюти за останні 24 години впала більш ніж на 100 млрд доларів. Крім того, за останні 30 днів капіталізація ринку всіх криптовалют впала з більш ніж 800 млрд доларів до менш 500 млрд.
Аналітики MarketWatch вважають, що зниження вартості криптовалюти пов'язано з побоюваннями з приводу більш жорсткого контролю над ринком з боку світових регуляторів. Оптимізм інвесторів впав через побоювання, що їх вкладення можуть опинитися поза законом.
Так, в США з 1 січня ввели податки на обмін біткоіна. Єврокомісія закликала фінансових регуляторів терміново оновити правила, щоб впоратися з нестабільністю криптовалюти. Південна Корея посилила правила торгівлі на криптобіржах, зажадавши викорінити анонімність. Крім того, Китай має намір заборонити майнінг біткоінів у країні через побоювання з приводу надмірного споживання електроенергії і фінансових ризиків, а влада Індії пообіцяли "вжити будь-яких заходів щодо викорінення використання криптоактивів як платіжної системи".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Перелік нових вимог для України від МВФ
Ринок сумнівається, що найближчим часом курс Bitcoin може помітно зрости. Однак, як зазначає аналітик CoinDesk, магістр фінансів Омкара Годбол, у біткоіна є шанси.
"В даний час все виглядає похмуро, але діаграми показують, що попереду може бути деякий проблиск хорошого", – зазначив Годбол.
Експерт упевнений, що повернення курсу до рівня вище 8 тисяч доларів є непоганим знаком для ринку.
НБУ відмовився визнавати Bitcoin валютою. Криптовалюти, на думку Нацбанку, також не є платіжним засобом. У той же час українські регулятори, включаючи НБУ, розробляють систему контролю над ринком криптовалют. Як заявив 11 січня голова Ради національної безпеки і оборони Олександр Турчинов, відсторонення держави від цього питання і правовий вакуум на ринку криптовалют через відсутність нормативної бази "створює загрози для економіки і безпеки держави". Кіберполіція просить прискорити цей процес.