Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Скільки Кремль витрачає щорічно на утримання Криму

 • Джерело: korrespondent.net.  → Ключові теги: Росія, Крим

  Анексований півострів “з’їдає” п’яту частину російського бюджету, виділеного на всі регіони. Також через санкції РФ втрачає до 50 мільярдів доларів на рік.

  1212_c72ae6c4ab275e66875025827611b4e1.jpg (32.15 Kb)


  Росія витрачає на Крим не менше 2,3 мільярда доларів на рік. При цьому втрати РФ через анексію півострова становлять від десяти до 50 мільярдів доларів на рік, пише аналітичне видання EurasiaNet.

  При цьому в найближчі роки розмір прямої фінансової допомоги Москви Криму буде тільки зростати.

  “Крим стане однією з найбільш дотаційних територій, а потенціалу для заробітку грошей своїми силами у нього немає”, – відзначають аналітики.

  На основі даних російського Мінфіну видання підрахувало, що з 2015 за три роки анексований Крим витратив 297,5 мільярда рублів, отриманих від Росії на дотації, субсидії і субвенції. До того ж у 2014 році відразу після анексії РФ дала Криму майже 13 мільярдів рублів.

  Крім того, в Крим надійшли 172 мільярди рублів від російської держпрограми “Соціально-економічний розвиток республіки Крим та міста Севастополя”.

  Аналітики відзначають, що обсяг підтримки регіонів з бюджету Росії в 2017 році склав 612,8 мільярда рублів, а значить, що Крим отримав п’яту частину.

  Крім того, експерти вказують на непрямі втрати Росії після анексії Криму. Колишній міністр фінансів Росії Олексій Кудрін в 2015 році прогнозував, що в найближчі 3-4 роки Росія втратить до 150-200 мільярдів доларів.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі
На хвилі глобальної цифрової трансформації моделі децентралізованих фінансів (DeFi) все більше домінують у діловому та фінансовому середовищі. У цьому...
Новий гравець на фінансовому ринку Новий гравець на фінансовому ринку
Криптовалюти стали однією з найбільш гучних тем останніх років. Вони з'явилися як альтернатива грошам, акціям та іншим активам, і з того часу набули в...
ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть
ChatGPT, який стрімко здобув популярність у світі, тепер доступний і в Україні, повідомив керівник мінцифри Михайло Федоров.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми