Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Порівняли "тіньову економіку" Росії та України

 • Джерело: businessua.com.  → Ключові теги: економіка

  На тіньову економіку України припадає близько 44,8 відсотка ВВП.

  8137_____14644_729x547.jpg (61.32 Kb)


  Про це свідчить доповідь Міжнародного валютного фонду (МВФ), підготовлений економістами Леандро Медіною з африканського департаменту фонду і Фрідріхом Шнейдером з Університету Кеплера.

  Економісти проаналізували тіньовий сектор економіки в період з 1991 року по 2015 рік, середній рівень склав 44,8 відсотка ВВП. Пік припав на 1998 рік, коли в тіні перебувало 57 відсотків економіки, мінімальне значення припадає на перший рік аналізу - в 1991 році економісти оцінили тіньову економіку в 38,96 відсотка ВВП.

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Експерт назвала вартість гектара землі після зняття мораторію

  Для підрахунку тіньової економіки дослідники використовували підходи Організації економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР). Зокрема, в аналіз потрапили кримінальна діяльність, так зване «статистичне підпіллі» - де-юре законну, але на ділі неможливу обчислити статистикою діяльність, самозайнятість - тобто домашнє виробництво заради власних потреб, а також класичні методи догляду від сплати податків.

  Частка тіньової економіки в Росії складає 33,7 відсотків ВВП - це рівень розвинених країн Африки і Пакистану, в Європі аналогічний рівень тіньової економіки спостерігається тільки в Румунії та Болгарії. У розвинених країнах, наприклад США, Японії і Швейцарії в тіні знаходиться не більше 7 відсотків ВВП країн.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Найкращі фільми про бізнес та фінанси - 2018 Найкращі фільми про бізнес та фінанси - 2018
ТОП-5 прем'єр 2018 року про бізнес і гроші.
Топ 5 смартфонів з найкращими камерами для яскравих фотографій Топ 5 смартфонів з найкращими камерами для яскравих фотографій
Вибираючи модель смартфона покупці звертають увагу на камеру, яка є важливим елементом будь – якого сучасного гаджета. Мобільник завжди знаходиться пі...
Bloomberg склав рейтинг найдорожчих стартапів Bloomberg склав рейтинг найдорожчих стартапів
Китайська компанія Bytedance обігнала Uber і стала найдорожчим приватним стартапом в світі.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми