Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Порівняли "тіньову економіку" Росії та України

 • Джерело: businessua.com.  → Ключові теги: економіка

  На тіньову економіку України припадає близько 44,8 відсотка ВВП.

  8137_____14644_729x547.jpg (61.32 Kb)


  Про це свідчить доповідь Міжнародного валютного фонду (МВФ), підготовлений економістами Леандро Медіною з африканського департаменту фонду і Фрідріхом Шнейдером з Університету Кеплера.

  Економісти проаналізували тіньовий сектор економіки в період з 1991 року по 2015 рік, середній рівень склав 44,8 відсотка ВВП. Пік припав на 1998 рік, коли в тіні перебувало 57 відсотків економіки, мінімальне значення припадає на перший рік аналізу - в 1991 році економісти оцінили тіньову економіку в 38,96 відсотка ВВП.

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Експерт назвала вартість гектара землі після зняття мораторію

  Для підрахунку тіньової економіки дослідники використовували підходи Організації економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР). Зокрема, в аналіз потрапили кримінальна діяльність, так зване «статистичне підпіллі» - де-юре законну, але на ділі неможливу обчислити статистикою діяльність, самозайнятість - тобто домашнє виробництво заради власних потреб, а також класичні методи догляду від сплати податків.

  Частка тіньової економіки в Росії складає 33,7 відсотків ВВП - це рівень розвинених країн Африки і Пакистану, в Європі аналогічний рівень тіньової економіки спостерігається тільки в Румунії та Болгарії. У розвинених країнах, наприклад США, Японії і Швейцарії в тіні знаходиться не більше 7 відсотків ВВП країн.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Анонсовано вихід кросівок Nike Adaptive, що самі зашнуровуються (ФОТО) Анонсовано вихід кросівок Nike Adaptive, що самі зашнуровуються (ФОТО)
Компанія Nike в ході оголошення результатів за другу чверть поточного фінансового року (була закрита 30 листопада) поділилася планами щодо випуску нов...
Топ-недооцінені телефони 2018 року Топ-недооцінені телефони 2018 року
2018 рік був сповнений вдалих смартфонів, які підкорили світ своїм дизайном, потужністю, можливостями фотокамер, дисплеїв та іншими революційними ново...
Puma випустила Puma випустила "розумні" кросівки
Німецька компанія Puma випустила “розумні” кросівки RS-Computer. Такі випускали 1986-го.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми