Нацбанк не згоден з висновками судді і налаштований на апеляцію.
Господарський суд Києві задовольнив позов ТОВ "Скорзонера" до Національного банку України (НБУ) і розірвав кілька іпотечних договорів, укладених між позивачем та відповідачем в якості забезпечення боргів ПриватБанку по кредитах рефінансування.
За даними держреєстру юросіб, кінцеві бенефіціари ТОВ "Скорзонера" – Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов, екс-власники ПриватБанку.
Згідно з даними держреєстру прав на нерухоме майно, предметами іпотеки є майно за адресою: Івано-Франківська обл., м. Яремче, с. Поляниця (де розташований гірськолижний курорт "Буковель"). Йдеться про земельні ділянки рекреаційного призначення для будівництва готельного комплексу, будівлі підвісної пасажирської канатної дороги, паркінги тощо.
Ці активи, на думку регулятора, повинні були бути продані, проте рішення суду забороняє це робити.
За висновком суду, ні положення іпотечних договорів, ні звичаї ділового обороту, "не дають підстав для висновку про те, що ризик придбання в майбутньому державою у власність ПАТ КБ "ПриватБанк" та наслідки цього повинен нести саме позивач як іпотекодавець".
Як повідомили сайту "Сегодня" в НБУ, регулятор не згоден з рішенням суду.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: МВФ закликав підвищити ціни на газ для України
"Національний банк України оскаржить рішення Господарського суду Києва в апеляційному порядку у передбачений процесуальним законодавством термін", – заявили в Нацбанку.
Нагадаємо, раніше в НБУ заявили про необхідність продажу майна ПриватБанку, в тому числі курорту "Буковель" та літаків МАУ. Як пояснювала заступник голови Нацбанку Катерина Рожкова, дані активи є непрофільними для "Привату" і він не здатний ними управляти ефективно.
Як відомо, раніше суд заарештував заводи екс-бенефіціарів ПриватБанку. Посадові особи "Привату" підозрюються в заволодінні 19 мільярдами гривень рефінансування, виділеного фінустанові Нацбанком України.
Як відомо, бенефіціарними власниками ПриватБанку до його націоналізації були бізнесмени Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов. Вони ж є кінцевими бенефіціарами ряду заарештованих заводів. Влітку 2017 року, через півроку після націоналізації "Привату" проти Коломойського і Боголюбова завели кримінальне виробництво через невиконання термінів реструктуризації боргів банку, прописаних в угоді про перехід ПриватБанку в держвласність.