Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

США економічно "доять" Європу - Bloomberg

  • Джерело: inosmi.ru.  → Ключові теги: ЄС, США, фінанси

    Оскільки саме США витягають основну вигоду з трансатлантичних ділових відносин, їм варто відмовитися від ідеї введення тарифів на імпорт з Європи.

    6899_241672854.jpg (51.35 Kb)

    Плани президента США Дональда Трампа по початку торгової війни офіційно не спрямовані проти Європи, однак сам Трамп, по всій видимості, вважає, що спрямовані. У вівторок, 6 березня, він заявив, що «Євросоюз особливо жорстко обійшовся з США», і тепер бізнес з ним став для США "майже неможливим». Перевіряти слова Трампа на відповідність фактам безглуздо, але варто відзначити, що зараз США стоять на грані того, щоб отруїти свій улюблений колодязь без всяких видимих ​​причин.

    Ходять чутки про те, що Канаду і Мексику, можливо, обійдуть тарифи Трампа на алюміній і сталь. Якщо так трапиться, тарифи на сталь завдадуть найбільше шкоди Бразилії, Південної Кореї і Росії, на частку яких припадає 32% американського імпорту стали. На частку Німеччини, яка є найбільшим європейським експортером в США, припадає лише 3%. Введення тарифів на імпорт алюмінію вдарить по Росії, Об'єднаних Арабських Еміратів та Китаю. Виробництво алюмінію дуже енергоємне, тому Європа, де енергія досить дорога, не є великим виробником. Однак Європа публічно скаржиться на плани Трампа і вже підготувала навмисне образливий відповідь, пригрозивши ввести тарифи на джинси Levi's, мотоцикли Harley Davidson, бурбон, а тепер і на арахісове масло, журавлину і апельсиновий сік. «Ми теж можемо робити дурниці», - сказав глава Єврокомісії Жан-Клод Юнкер (Jean-Claude Juncker), коментуючи плани.

    В економічному сенсі ця війна не має відношення до Європи. Але в політичному сенсі європейцям подобається, коли Євросоюз дає відсіч американському задираки. Саме недовірливе ставлення європейської публіки до прагнення США домінувати у відносинах в кінцевому підсумку і поставило хрест на трансатлантичних торговельне та інвестиційне партнерство, хоча лідери по обидва боки Атлантики, включаючи президента Барака Обаму і канцлера Німеччини Ангелу Меркель, підтримали його. Чиновники Євросоюзу вхопилися за рідкісну можливість повоювати в популярній війні, а їх медіа-кампанія просякнута наскрізь погано стримуваної люттю і хитрістю відкинутого чоловіка.

    США варто було б викреслити Європу зі списку країн, на які будуть поширюватися їх тарифи, і покласти край цьому скандалу. В іншому випадку вони ризикують зіпсувати найкращі економічні відносини, які коли-небудь у них були. У середу, 7 березня, Американська торгова палата в Євросоюзі опублікувала свій черговий щорічний доповідь «Трансатлантичний економіка», в якому йдеться про економічний симбіозі, що формує базу сучасної глобальної економіки, і відзначається, що загальний обсяг продажів європейських філій американських компаній і американських філій європейських компаній становить 5,5 трильйонів доларів. «У кінцевому підсумку, - йдеться в доповіді, - саме партнерство США і Євросоюзу управляє і задає вектор глобальної торгівлі, інвестицій та грошових потоків, оскільки в світі немає більше такої великої комерційної артерії, як інвестиційна артерія, що зв'язує США і Європу».

    Це більш підходяще опис того, що зараз відбувається, ніж заява Трампа про «практично неможливе» бізнесі - як обсяги продажів закордонних філій є більш прийнятним показником відносин, ніж суперечливі показники торгівлі. Вони вказують на те, наскільки комфортними є ці ринки для ведення бізнесу один одного.

    Перевага зараз на боці США. Обсяги виробництва американських компаній в ЄС - в 2016 році вони досягли 720 мільярдів доларів - істотно перевищують обсяги виробництва європейських компаній в США - 584 мільярда доларів. Тим часом європейці витрачають більше коштів на наукові розробки в США, ніж американці в Європі - 41 мільярд доларів проти 31,3 мільярда доларів в 2015 році. Грунтуючись на цих важливих показниках можна говорити про те, що США беруть більше вигоди з цих відносин. Навіть дисбаланс у торгівлі в основному пояснюється діяльністю американських компаній: майже 60% американського імпорту з ЄС - це імпорт "пов'язаним сторонам», тобто ця продукція виробляється американськими компаніями. У випадку з країнами Азіатсько-Тихоокеанського регіону ця частка становить лише 40%.

    Навіть Трампу має бути зрозуміло, що торгівля - це тільки частина ділових відносин. З точки зору європейців, ці відносини асиметричні на користь США, особливо коли мова заходить про податкові махінації міжнародних компаній. Завдяки їм відрахування за право користування інтелектуальною власністю, що надходять від Ірландії - в основному від американських технологічних компаній - досягли 23% від обсягів виробництва цієї країни з 2010 по 2015 рік. Якщо когось і залишають в дурнях, так Європу, а зовсім не США.

    Поки торгова війна ще не почалася: Трамп грає на своїх прихильників, а чиновники Євросоюзу - на європейську аудиторію, яка відноситься до Трампу з недовірою. Але якщо така війна почнеться, ступінь ворожості різко зросте. У Європи є кошти для того, щоб завдати шкоди американським міжнародним компаніям, навіть якщо зараз вона поки цього не робить. Якщо Трампа турбують основи американської економіки, йому варто цінувати м'якість Євросоюзу - і залишити Європу в спокої.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Чому варто придбати новий Айфон 15 Pro Max  Чому варто придбати новий Айфон 15 Pro Max
iPhоne 15 Pro Max зміг здивувати навіть найвибагливіших користувачів. Смартфон став ще потужнішим і швидшим, і у нього з'явилися нові опції. При цьому...
Чем занимается бывший ТОП-менеджер Чем занимается бывший ТОП-менеджер "Нафтогаза" Александр Кацуба: частная добыча газа, финансовые услуги, волонтерство
Александр Кацуба стал известен в начале 10-х годов благодаря работе в государственных энергетических гигантах. Выходцы из известной в Харькове бизнес-...
Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000 Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000
Ласкаво просимо в захоплюючий світ пасивного доходу! Якщо ви шукали спосіб легко заробити гроші, насолоджуючись вільним часом, не шукайте далі. Сьогод...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми