Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Мінфін заявив про зменшення держборгу країни

 • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: Мінфін, борги

  У відомстві підрахували співвідношення розміру держборгу і ВВП України.

  1422_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)


  Співвідношення державного та гарантованого державою боргу України до ВВП за 2017 рік знизилася з 80,9% до 71,8%. Про це повідомив заступник міністра фінансів Юрій Буца.

  "Вперше з 2011 року цей відсоток зменшився і став наближатися до безпечного значення в 60%. Основна причина – низький рівень дефіциту бюджету і, як наслідок, менша потреба в запозиченнях", – написав Буца на своїй сторінці в Facebook.

  Він підкреслив, що істотне зростання співвідношення боргу до ВВП 2014 року – з 39,9% до 69,4% – відбулося в основному через політику "фанатів гривні по 8", що призвело до різкої девальвації, коли валютних резервів не вистачило.

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Бензин знову подорожчає

  "Нинішня монетарна політика НБУ разом з нашою політикою щодо зменшення валютної складової державного боргу мінімізує ризики повторення такого сценарію в майбутньому", – упевнений Буца.

  Як повідомлялося, валовий зовнішній борг України на 1 січня 2018 року становив 116,578 млрд доларів.

  Україну з 2018 року чекають серйозні виплати за держборгом. Пікове навантаження з виплати припаде на 2019 рік. У Мінфіні вважають, що впоратися з борговим навантаженням Україні допоможе вихід на міжнародні ринки запозичень. В цілому, за наступні чотири роки Україна повинна виплатити близько 20 млрд доларів за зовнішнім боргом.

  При цьому Міністерство фінансів оцінює загальні виплати за державним боргом у 2018 році за рахунок коштів державного бюджету в 305,926 млрд грн. За даними Мінфіну, 63,2% з цієї суми складуть виплати за внутрішнім боргом, а 36,8% – за зовнішнім.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Sony почало роботу над PlayStation 5 Sony почало роботу над PlayStation 5
Як повідомляється, японський технологічний гігант Sony працює над моделлю PlayStation 5 (PS5) зі знімним дисководом. Згідно з GizmoChina, як і Microso...
Де продають найдорожчі та найдешевші iPhone 14 Pro Max Де продають найдорожчі та найдешевші iPhone 14 Pro Max
Новим флагманом Apple став iPhone 14 Pro Max.
Что такое биткоин, как его использовать? Что такое биткоин, как его использовать?
Цифровые монеты создавались как принципиально новая финансовая система на идеях абсолютной безопасности, конфиденциальности, простоты использования, и...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми