Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Мінфін заявив про зменшення держборгу країни

 • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: Мінфін, борги

  У відомстві підрахували співвідношення розміру держборгу і ВВП України.

  1422_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)


  Співвідношення державного та гарантованого державою боргу України до ВВП за 2017 рік знизилася з 80,9% до 71,8%. Про це повідомив заступник міністра фінансів Юрій Буца.

  "Вперше з 2011 року цей відсоток зменшився і став наближатися до безпечного значення в 60%. Основна причина – низький рівень дефіциту бюджету і, як наслідок, менша потреба в запозиченнях", – написав Буца на своїй сторінці в Facebook.

  Він підкреслив, що істотне зростання співвідношення боргу до ВВП 2014 року – з 39,9% до 69,4% – відбулося в основному через політику "фанатів гривні по 8", що призвело до різкої девальвації, коли валютних резервів не вистачило.

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Бензин знову подорожчає

  "Нинішня монетарна політика НБУ разом з нашою політикою щодо зменшення валютної складової державного боргу мінімізує ризики повторення такого сценарію в майбутньому", – упевнений Буца.

  Як повідомлялося, валовий зовнішній борг України на 1 січня 2018 року становив 116,578 млрд доларів.

  Україну з 2018 року чекають серйозні виплати за держборгом. Пікове навантаження з виплати припаде на 2019 рік. У Мінфіні вважають, що впоратися з борговим навантаженням Україні допоможе вихід на міжнародні ринки запозичень. В цілому, за наступні чотири роки Україна повинна виплатити близько 20 млрд доларів за зовнішнім боргом.

  При цьому Міністерство фінансів оцінює загальні виплати за державним боргом у 2018 році за рахунок коштів державного бюджету в 305,926 млрд грн. За даними Мінфіну, 63,2% з цієї суми складуть виплати за внутрішнім боргом, а 36,8% – за зовнішнім.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Instagram оновив дизайн стартового екрана Instagram оновив дизайн стартового екрана
Соцмережа Instagram оголосила про оновлення дизайну стартового екрану - на головному екрані додатка зʼявилися вкладки Reels і Shop.
482 мільйони гривень на закупку автономерів – відверта маніпуляція МВС 482 мільйони гривень на закупку автономерів – відверта маніпуляція МВС
В жовтні уряд підтримав законопроект МВС щодо зміни правила видачі номерних знаків для транспортних засобів. Наразі Головний сервісний центр (ГСЦ) МВС...
Microsoft запланував купівлю компанії Nokia Microsoft запланував купівлю компанії Nokia
Фахівці аналітичної компанії CCS Insight опублікували прогноз щодо бренду Nokia на наступний рік – на їхню думку, компанія буде придбана одним з амери...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми