Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Україну "накриє" хвиля інфляції - МВФ

  • Джерело: kp.ua.  → Ключові теги: МВФ

    Експерти кажуть: прогнозоване зростання в 3% ВВП означає, що ми будемо жити все гірше і гірше.

    7191_1461677925_mvf.jpg (.82 Kb)

    МВФ оновив прогнози

    Міжнародний валютний фонд зберіг прогноз зростання ВВП України в 2018 році на рівні 3,2%. А ось прогноз на 2019 рік погіршив з 4% до 3,3%.

    Інфляції в обіцяних межах 7-8% нам теж, судячи з усього, не бачити: прогноз середньорічної інфляції в 2018 році експерти МВФ погіршили з 7% до 11%. У 2019 року в фонді очікують зростання цін в Україні на рівні 8%.

    Нагадаємо, що раніше в прогнозі Світового банку озвучили схожі цифри: в 2018-му нам пообіцяли зростання економіки до 3,5%, а до 2020-го - до 4%.

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українцям зі стажем різко підвищать пенсії

    У Світовому банку уточнили, що теоретично наша економіка могла б рости і швидше, але "геополітична напруженість в Україні, посилення санкцій проти Росії або загострення її відносин з Європейським союзом можуть стримати міжнародних інвесторів і негативно відбитися на темпах економічного зростання в регіоні".

    Крім того, експерти Світового банку вважають, що інфляція в Україні в 2018 році, швидше за все, знову перевищить очікування НБУ через зростання витрат на зарплати.

    "Це вкрай мало"
    Але, як то кажуть, не міжнародниками єдиними.

    У самій Україні теж роблять далекосяжні прогнози - аж до 2021 року.

    Як уже писала "КП" в Україні ", на початку квітня був опублікований оновлений експертний консенсус-прогноз Міністерства економічного розвитку і торгівлі. У МЕРТ пояснили, що їх консенсус-прогноз - це усереднені значення основних прогнозних показників економічного розвитку України, розраховані на підставі експертних оцінок провідних фахівців у сфері макроаналізу та прогнозування.

    Так ось, згідно з цими даними, зростання реального ВВП за підсумками нинішнього року очікується на рівні 3,2%. У 2019 експерти прогнозують 3,1% зростання, в 2020 році - 3,3%, в 2021 році - 4%.

    Експерти кажуть: цього вкрай мало. Адже для того, щоб життя українців всередині країни стала, як мінімум, не гірше, економіка повинна зростати не менше ніж на 5% в рік. Справа в тому, пояснює виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко, що саме стільки - близько 5% ВВП - Україна витрачає на обслуговування своїх боргів. І якщо темпи зростання виявляються менше 5%, то рівень життя всередині країни падає.

    Ще сумніше стає, якщо врахувати, що одним з основних драйверів економічного розвитку НБУ не в перший раз оголошує зростання споживчого попиту. Як же це може бути: експерти в один голос заявляють про падаючої купівельної спроможності (за оцінками Асоціації постачальників торговельних мереж за рік купівельна спроможність впала на 17%), а регулятор очікує зростання попиту на товари?

    "Все дуже просто: в регуляторі розраховують на допомогу заробітчан, - пояснює економіст Андрій Мартинюк. - За підсумками минулого року українські трудові мігранти згідно з уточненими оцінками того ж Нацбанку, перевели на батьківщину більше 9 млрд доларів. Тобто в регуляторі розраховують на подальше" вимивання "працездатного населення з країни, яке буде надсилати зароблене своїм сім'ям в Україні. Ось такий у нас" драйвер зростання ", а насправді - шлях в нікуди".



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й
Глобальний конструктор сайтів з українським корінням, Weblium, підбив підсумки насиченого 2024 року, в якому компанія досягла значних результатів у ро...
Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024» Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024»
«Українська народна премія – 2024» стала підтвердженням того, що український бізнес здатний створювати продукти світового рівня. Лідери у понад 30 кат...
KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми