Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Полтавські чиновники "кинули" бізнесмена з ЄС

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: фінанси

  Чиновники з Кременчука Полтавської області обдурили німецького інвестора Йорга Майснера. Пообіцяли дозволити видобувати газ з міського звалища. Майснер встановив обладнання майже на 2 млн грн, передав його комунальному підприємству, яке опікувалось звалищем. Однак право на видобуток отримало інше підприємство.

  7618_832850_6_w_1200.jpg (35.9 Kb)

  Історія звалища

  Міське сміттєзвалище Кременчука знаходиться в урочищі Деївська гора за селом Садків Кременчуцького району. Там є пагорби і яри, куди з кінця 60-х звозять непотріб.

  Деївським полігоном опікується Кременчуцьке комунальне підприємство "КАТП 1628". Сміття пересипають і трамбують: шар відходів — шар ґрунту. З часом все це перегниває.

  За 50 років експлуатації на звалищі накопичились мільйони кубометрів сміття. У процесі його гниття утворюється газ метан. Він виходить назовні, отруює повітря, може спровокувати пожежу. З початку 2000-х виникала загроза екологічного лиха - постала потреба дегазації звалища.

  Перші угоди і комунікації

  У 2008 році у рамках Кіотського протоколу Україна та Німеччина підписали угоду з дегазації Деївського полігону. Планували видобувати зі звалища небезпечний метан, переробляти його на електроенергію. Отримали всі необхідні сертифікати, погодили документацію між країнами. Роботами мала виконувати німецька компанія HAASE Energietechnik AG, яку представляв Йорг Майснер.

  Протягом 2008-2009-го компанія HAASE Energietechnik AG залучила понад €550 тис. грантових коштів. На них у тілі звалища пробили свердловини, встановили комунікаційні мережі, звели електромережу і необхідні споруди. Тоді ж все це передали на баланс міста.

  Протягом 2008-2009-го компанія HAASE Energietechnik AG залучила понад €550 тис. грантових коштів. На них у тілі звалища пробили свердловини, встановили комунікаційні мережі, звели електромережу і необхідні споруди. Тоді ж все це передали на баланс міста

  У зведення комунікацій на смітнику Йорг Майснер також вклав власні €63 тис. Встановив обладнання для збору метану, яке також передав на баланс комунального підприємства.

  Перші протиріччя

  У 2014 році процес дегазації Деївського сміттєзвалища перестав бути рентабельним за Кіотським договором. Прибутковість проекту впала. Його вирішили реалізовувати не за схемою "держава-держава", а у напрямку приватно-державного партнерства.

  У 2014 році процес дегазації Деївського сміттєзвалища перестав бути рентабельним за Кіотським договором

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кабмін домовляється з МВФ про нові тарифи на газ

  Мер Кременчука Віталій Малецький провів чергові переговори з німецькою компанією HAASE Energietechnik AG, обговорив новий формат. Паперову роботу почали спочатку - вже як приватна компанія і місто. Спеціально для цього створили українсько-німецьке підприємство "Альтернативні енергосистеми і технології захисту навколишнього природного середовища".

  Однак процес почали гальмувати депутати міської ради. На сесіях у червні і вересні 2017-го не затвердили договір про державно-приватне партнерство. На сесії у жовтні німецького інвестора загальмували втретє. Це - остаточний розрив, бо виносити на розгляд одне й те саме питання не можна до нескінченності.

  Інша компанія

  З 2009 до початку 2017 року Йорг Майснер доглядав встановлене на сміттєзвалищі обладнання. Водночас вів переговори з міською владою, яка продовжувала гарантувати йому укладання необхідних угод. Однак у серпні 2017-го на сайті Кременчуцької міської ради з'явився проект рішення, який стосувався розірвання будь-яких відносин з німецьким інвестором. Йорг Майснер особисто зв'язався з мером Кременчука, прохав пояснити ситуацію. Той запевний, що співпраця триватиме.

  Влітку 2017 року Йорг Майснер дізнався, що за допомогою його обладнання метан із Деївського смітника планує видобувати інше підприємство - "Кліар Енерджі-Кременчук". Сам поїхав на звалище. Побачив, що підприємство вже працює - без жодних дозвільних документів. Вкотре звернувся до мера, першого віце-мера. У відповідь до Мейснера почали звертатись представники "Кліар Енерджі-Кременчук". Пропонували видобувати газ спільно.

  У відповідь до Мейснера почали звертатись представники "Кліар Енерджі-Кременчук". Пропонували видобувати газ спільно

  Півроку працювали без контролю

  Про фізичне існування товариства "Кліар Енерджі-Кременчук" депутати і громадськість Кременчука дізналися 22 лютого 2018 року. Тоді земельна комісія виїхала на звалище.

  За парканом виявилось працююче підприємство. Воно видобуває газ, переробляє його в електроенергію і продає по "зеленому тарифу" в єдину українську енергетичну систему. Там же був і керівник ТОВ "Кліар Енерджі-Кременчук" Сергій Дяківський.

  Втрати міста

  За словами Йорга Майснера, від роботи українсько-німецького підприємства Кременчук щороку отримував би 3,7 млн.грн прибутку. Зокрема 250 тис.грн щомісяця за видобуток газу і ще 700 тис в рік - за оренду землі і комунікаційних мереж. Скільки отримує бюджет міста від співпраці з "Кліар Енерджі-Кременчук" - невідомо, оскільки про його наявність стало відомо лише у лютому 2018 року.

  Від роботи українсько-німецького підприємства Кременчук щороку отримував би 3,7 млн.грн прибутку

  Що за компанія "Кліар Енерджі"?

  Засновниками "Кліар Енерджі" є чотири суб'єкти: Андрій Гріненко, Петро Багрій, Михайло Кучірка і "Компанія з управління активами "Овамо Кепітал". Андрій Гріненко працював на посаді голови Бориспільської районної адміністрації Київської області у 2013-2014 роках, на виборах 2014 року був 110-м номером у списку партії "Сильна Україна". Петро Багрій та Михайло Кучірка відомі як власники фармацевтичних компаній, які брали активну участь у тендерах Міністерства охорони здоров'я за часів Януковича. Кучірка також працював помічником народного депутата Івана Вернидубова з Партія регіонів.

  Петро Багрій та Михайло Кучірка відомі як власники фармацевтичних компаній, які брали активну участь у тендерах Міністерства охорони здоров'я за часів Януковича

  Зараз товариство "Кліар Енерджі" фігурує у кримінальному провадженні, яке розслідує Оболонське управління поліції Києва.

  "У ході досудового розслідування встановлено злочинний механізм, створений громадянами та іншими невстановленими особами з метою заволодіння коштами державного бюджету", — йдеться в ухвалі Оболонського районного суду від 19 грудня 2016 року.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Експерти назвали найпопулярніші гаджети для здоров'я в Україні Експерти назвали найпопулярніші гаджети для здоров'я в Україні
Гаджети для здоров'я стають все більш популярними в Україні.
Анонсовано вихід кросівок Nike Adaptive, що самі зашнуровуються (ФОТО) Анонсовано вихід кросівок Nike Adaptive, що самі зашнуровуються (ФОТО)
Компанія Nike в ході оголошення результатів за другу чверть поточного фінансового року (була закрита 30 листопада) поділилася планами щодо випуску нов...
Топ-недооцінені телефони 2018 року Топ-недооцінені телефони 2018 року
2018 рік був сповнений вдалих смартфонів, які підкорили світ своїм дизайном, потужністю, можливостями фотокамер, дисплеїв та іншими революційними ново...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми