Україна після рішення палати Третейського суду в Гаазі, що зобов'язує Росію відшкодувати українським компаніям збитки від втрат в Криму, може вилучати російську державну власність на підставі Нью-Йоркської конвенції від 1958 року.
Таку думку висловив старший науковий співробітник Atlantic Council Андерс Аслунд в своєму Twitter.
«Згідно з Нью-Йоркської конвенції від 1958 роки (про визнання і приведення у виконання іноземних арбітражних рішень - ред.), сторона-переможець має право стягувати державну власність фактично в будь-якій точці світу, і країни Заходу реально виконують її» , - сказав Аслунд. Економіст визнав, що подібний судовий процес витратний і повільний, проте, за його словами, це працює.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Бюджетникам" вирішили підняти зарплати
Третейський суд в Гаазі в травні 2018 року зобов'язав Росію виплатити ряду українських компаній відшкодування за активи, втрачені після приєднання півострова до Росії в 2014 році. Позов подавали 18 українських компаній і одна фізична особа. Мова йде про компенсацію на суму в 159 мільйонів доларів.
У Мін'юсті повідомили, що російська сторона не визнає рішення суду «у зв'язку з відсутністю у арбітражу юрисдикції на розгляд згаданого позову».