Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Bloomberg повідомив, що Україна не витрачає грошей МВФ

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: МВФ

  Приплив іноземної допомоги може значно допомогти Україні прискорити економіку. Але уряд використав майже вдвічі менше грошей, ніж йому було виділено в рамках міжнародної допомоги.

  1814_____14644_729x547.jpg (61.32 Kb)


  Після 2014 року Україна домовилася про отримання допомоги від Міжнародного валютного фонду та інших кредиторів, але із загальної суми в $29 мільярдів майже $15 мільярдів залишаються невикористаними.

  Видання вважає, що причина полягає в тому, що гроші виділялися під реформи, але ентузіазм, пов’язаний зі збереженням темпів економічного перетворення, ослаб. Це і викликало затримку останнього траншу від МВФ.

  І хоча рецесію було подолано, але відсутність реформ не привела до високого зростання ВВП. Ключовими вимогами МВФ стали підвищення ціни на газ для домашніх господарств і створення Антикорупційного суду.

  Перший захід ризикує розлютити виборців, а другий ніяк не приймуть законодавці. Складно переконати їх голосувати за подібні заходи в країні, яка займає 130-е місце в рейтингу корупції від Transparency International.

  “Україні потрібна будь-яка фінансова допомога, яку вона може отримати. Відновлення економіки дало українським лідерам перепочинок, щоб пригальмувати непопулярні “реформи” і зосередитися на виборах, а не на зусиллях щодо збалансування економіки та викорінення впливу олігархів”, – зауважила головний економіст по Росії і СНД в IHS Markit в Лондоні Ліліт Геворкян.

  Автор вважає, що тому й не спрацювали такі пропозиції, як великий пакет допомоги в $50 млрд протягом десятиліття. Ініціатором цього так званого плану Маршалла для України стала Литва, але при такому фінансуванні МВФ, що залишився незатребуваним, ця ідея в доступному для огляду майбутньому не бачиться такою, яку можна реалізувати, зазначається в публікації.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Анонсовано вихід кросівок Nike Adaptive, що самі зашнуровуються (ФОТО) Анонсовано вихід кросівок Nike Adaptive, що самі зашнуровуються (ФОТО)
Компанія Nike в ході оголошення результатів за другу чверть поточного фінансового року (була закрита 30 листопада) поділилася планами щодо випуску нов...
Топ-недооцінені телефони 2018 року Топ-недооцінені телефони 2018 року
2018 рік був сповнений вдалих смартфонів, які підкорили світ своїм дизайном, потужністю, можливостями фотокамер, дисплеїв та іншими революційними ново...
Puma випустила Puma випустила "розумні" кросівки
Німецька компанія Puma випустила “розумні” кросівки RS-Computer. Такі випускали 1986-го.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми