Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Bloomberg повідомив, що Україна не витрачає грошей МВФ

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: МВФ

  Приплив іноземної допомоги може значно допомогти Україні прискорити економіку. Але уряд використав майже вдвічі менше грошей, ніж йому було виділено в рамках міжнародної допомоги.

  1814_____14644_729x547.jpg (61.32 Kb)

  Після 2014 року Україна домовилася про отримання допомоги від Міжнародного валютного фонду та інших кредиторів, але із загальної суми в $29 мільярдів майже $15 мільярдів залишаються невикористаними.

  Видання вважає, що причина полягає в тому, що гроші виділялися під реформи, але ентузіазм, пов’язаний зі збереженням темпів економічного перетворення, ослаб. Це і викликало затримку останнього траншу від МВФ.

  І хоча рецесію було подолано, але відсутність реформ не привела до високого зростання ВВП. Ключовими вимогами МВФ стали підвищення ціни на газ для домашніх господарств і створення Антикорупційного суду.

  Перший захід ризикує розлютити виборців, а другий ніяк не приймуть законодавці. Складно переконати їх голосувати за подібні заходи в країні, яка займає 130-е місце в рейтингу корупції від Transparency International.

  “Україні потрібна будь-яка фінансова допомога, яку вона може отримати. Відновлення економіки дало українським лідерам перепочинок, щоб пригальмувати непопулярні “реформи” і зосередитися на виборах, а не на зусиллях щодо збалансування економіки та викорінення впливу олігархів”, – зауважила головний економіст по Росії і СНД в IHS Markit в Лондоні Ліліт Геворкян.

  Автор вважає, що тому й не спрацювали такі пропозиції, як великий пакет допомоги в $50 млрд протягом десятиліття. Ініціатором цього так званого плану Маршалла для України стала Литва, але при такому фінансуванні МВФ, що залишився незатребуваним, ця ідея в доступному для огляду майбутньому не бачиться такою, яку можна реалізувати, зазначається в публікації.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Xiaomi випустить смарт-браслет Xiaomi випустить смарт-браслет
Смарт-браслет Xiaomi Mi Band 3 став хітом продажів, ледь з’явившись на ринку. Однак незважаючи на всі переваги новинки, багатьом користувачам не виста...
Рейтинг найпопулярніших браузерів у світі Рейтинг найпопулярніших браузерів у світі
Найпопулярніший мобільний браузер Google Chrome. Ним користують майже 55% осіб.
Apple та Samsung знайшли компроміс у патентній війні Apple та Samsung знайшли компроміс у патентній війні
Сума виплат за порушення патентів навряд чи вплине на чистий прибуток компаній.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми