Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Що буде з курсом долара через пів року - прогноз банкірів

 • Джерело: interfax.com.ua.  → Ключові теги: гривня

  Курс гривні до початку осені може перебувати в межах 25,7-26,3 грн/$1, вважають опитані банкіри.

  6543_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)


  “При відсутності внутрішніх і зовнішніх шоків коридор курсу гривні на травень-серпень складе 25,8-26,3 грн/$1”, – сказав директор казначейства банку “Кредит Дніпро” Олег Курінний.

  Як зазначив експерт, в українській відкритій економіці ключовим фактором впливу на курс гривні є динаміка надходжень експортної виручки, яка, в свою чергу, залежить від сезонності і кон’юнктури сировинних товарних ринків. Навесні-влітку ці фактори, а також сезонне зниження потреби в енергетичному імпорті, як правило, надають підтримку курсу гривні.

  “Курсові тренди травня і літніх місяців будуть визначатися співвідношенням валютної пропозиції, що формується продажем експортної виручки аграріями та металургами, і попиту з боку основних покупців: імпортерів-енерготрейдерів, які побоюються подальшого зростання цін на нафту, нерезидентів, що виводять дивіденди і конвертують у валюту кошти від погашення ОВДП, банків, які з травня проводять операції з валютою за більш демократичними правилами”, – сказав він.

  Серед додаткових факторів впливу на курс гривні О.Курінний назвав перспективи подальшої співпраці з Міжнародним валютним фондом (МВФ), рівень інтересу фінансових інвесторів до ринку українських цінних паперів, волатильність долара на світових фінансових ринках, співвідношення попиту і пропозиції на готівковому ринку, а також вектор подальшої монетарної політики НБУ і активність його дій на міжбанку.

  Аналогічної точки зору дотримується і директор департаменту казначейства Ідея Банку Ярослав Кабін.

  “Влітку курс гривні традиційно зміцнюється. Така тенденція спостерігається в останні два роки в зв’язку з різким зниженням ділової активності. В цей період немає необхідності витрачати валюту на імпорт газу і інші енергоносії. Крім цього, збільшується експортна виручка аграріїв, яким потрібна гривнева ліквідність перед підготовкою до посівної кампанії. За нашими прогнозами, курс гривні до середини літа може закріпитися на рівні 25,7-26,2 грн/$1”, – сказав він.

  За оцінкою банкіра, до кінця травня курс гривні перебуватиме в діапазоні 25,9-26,3 грн/$1. “Різких коливань не очікуємо. Крім цього, Нацбанк готовий викуповувати надлишки валюти з ринку для поповнення валютних резервів. Регулятор готовий купувати щодня в межах $10 млн. Такий сигнал, безумовно, впливає на настрої гравців”, – додав Я.Кабін.

  Головний економіст Альфа-Банк Україна і Укрсоцбанку Олексій Блінов також вважає, що істотних коливань курсу гривні в травні-червні не буде.

  “В даний час валютний ринок України збалансований з переважанням пропозиції іноземної валюти над попитом, чому сприяє традиційний сезон низького імпорту. Ми не очікуємо істотних коливань курсу гривня/долар в травні-червні. Невелике ослаблення валютного курсу може початися в кінці літа з завершенням сезону низького імпорту. У довшій перспективі динаміка обмінного курсу буде залежати від того, наскільки успішно Україні вдасться забезпечити рефінансування виплат за зовнішнім державним боргом”, – сказав він.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Експерти назвали найпопулярніші гаджети для здоров'я в Україні Експерти назвали найпопулярніші гаджети для здоров'я в Україні
Гаджети для здоров'я стають все більш популярними в Україні.
Анонсовано вихід кросівок Nike Adaptive, що самі зашнуровуються (ФОТО) Анонсовано вихід кросівок Nike Adaptive, що самі зашнуровуються (ФОТО)
Компанія Nike в ході оголошення результатів за другу чверть поточного фінансового року (була закрита 30 листопада) поділилася планами щодо випуску нов...
Топ-недооцінені телефони 2018 року Топ-недооцінені телефони 2018 року
2018 рік був сповнений вдалих смартфонів, які підкорили світ своїм дизайном, потужністю, можливостями фотокамер, дисплеїв та іншими революційними ново...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми