Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Що буде з курсом долара через пів року - прогноз банкірів

 • Джерело: interfax.com.ua.  → Ключові теги: гривня

  Курс гривні до початку осені може перебувати в межах 25,7-26,3 грн/$1, вважають опитані банкіри.

  6543_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)


  “При відсутності внутрішніх і зовнішніх шоків коридор курсу гривні на травень-серпень складе 25,8-26,3 грн/$1”, – сказав директор казначейства банку “Кредит Дніпро” Олег Курінний.

  Як зазначив експерт, в українській відкритій економіці ключовим фактором впливу на курс гривні є динаміка надходжень експортної виручки, яка, в свою чергу, залежить від сезонності і кон’юнктури сировинних товарних ринків. Навесні-влітку ці фактори, а також сезонне зниження потреби в енергетичному імпорті, як правило, надають підтримку курсу гривні.

  “Курсові тренди травня і літніх місяців будуть визначатися співвідношенням валютної пропозиції, що формується продажем експортної виручки аграріями та металургами, і попиту з боку основних покупців: імпортерів-енерготрейдерів, які побоюються подальшого зростання цін на нафту, нерезидентів, що виводять дивіденди і конвертують у валюту кошти від погашення ОВДП, банків, які з травня проводять операції з валютою за більш демократичними правилами”, – сказав він.

  Серед додаткових факторів впливу на курс гривні О.Курінний назвав перспективи подальшої співпраці з Міжнародним валютним фондом (МВФ), рівень інтересу фінансових інвесторів до ринку українських цінних паперів, волатильність долара на світових фінансових ринках, співвідношення попиту і пропозиції на готівковому ринку, а також вектор подальшої монетарної політики НБУ і активність його дій на міжбанку.

  Аналогічної точки зору дотримується і директор департаменту казначейства Ідея Банку Ярослав Кабін.

  “Влітку курс гривні традиційно зміцнюється. Така тенденція спостерігається в останні два роки в зв’язку з різким зниженням ділової активності. В цей період немає необхідності витрачати валюту на імпорт газу і інші енергоносії. Крім цього, збільшується експортна виручка аграріїв, яким потрібна гривнева ліквідність перед підготовкою до посівної кампанії. За нашими прогнозами, курс гривні до середини літа може закріпитися на рівні 25,7-26,2 грн/$1”, – сказав він.

  За оцінкою банкіра, до кінця травня курс гривні перебуватиме в діапазоні 25,9-26,3 грн/$1. “Різких коливань не очікуємо. Крім цього, Нацбанк готовий викуповувати надлишки валюти з ринку для поповнення валютних резервів. Регулятор готовий купувати щодня в межах $10 млн. Такий сигнал, безумовно, впливає на настрої гравців”, – додав Я.Кабін.

  Головний економіст Альфа-Банк Україна і Укрсоцбанку Олексій Блінов також вважає, що істотних коливань курсу гривні в травні-червні не буде.

  “В даний час валютний ринок України збалансований з переважанням пропозиції іноземної валюти над попитом, чому сприяє традиційний сезон низького імпорту. Ми не очікуємо істотних коливань курсу гривня/долар в травні-червні. Невелике ослаблення валютного курсу може початися в кінці літа з завершенням сезону низького імпорту. У довшій перспективі динаміка обмінного курсу буде залежати від того, наскільки успішно Україні вдасться забезпечити рефінансування виплат за зовнішнім державним боргом”, – сказав він.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Рейтинг найпопулярніших браузерів у світі Рейтинг найпопулярніших браузерів у світі
Найпопулярніший мобільний браузер Google Chrome. Ним користують майже 55% осіб.
Apple та Samsung знайшли компроміс у патентній війні Apple та Samsung знайшли компроміс у патентній війні
Сума виплат за порушення патентів навряд чи вплине на чистий прибуток компаній.
Google анонсував створення власного месенджера Google анонсував створення власного месенджера
Компанія Google працює над створенням нового месенджера Chat, який замінить стандартні СМС на пристроях Android.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми