Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Долар продовжить дешевшати в Україні

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: долар, валюта, гривня

    Курс долара в Україні на наступному тижні може переступити позначку в 26 грн / $. Ціни на сировинних ринках зростають, обсяги експортних виручок збільшуються, і гривня поступово зміцнюється. Якщо ще кілька місяців тому Нацбанк частіше виходив на валютний ринок з продажем долара, то зараз регулятор навпаки - скуповує їх, щоб зменшити зростання гривні. І банкіри, і провідні аналітики прогнозують ревальвацію, яка триватиме як мінімум до кінця літа.

    2076_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)

    Фактор невизначеності від МВФ і форпост для гривні
    Офіційний курс долара на цьому тижні коливався в межах 26,21-26,17 грн / $. А 18 травня національна валюта на міжбанку зміцнилася до мінімальної за останній місяць позначки - 26,08 гривень за один долар. Правда, середньозважений курс за цей же день склав 26,15 грн. "На наступному тижні очікуємо курс в межах 26-26,35 грн / $. Для ринку рівень 26 грн за долар залишається важливим форпостом", - розповідає старший аналітик FOREX CLUB Андрій Шевчишин.

    "На наступному тижні очікуємо курс в межах 26-26,35 грн / $. Для ринку рівень 26 грн за долар залишається важливим форпостом", - розповідає Андрій Шевчишин.

    Аналітик "Альпарі" Максим Пархоменко також погоджується: девальвації на наступному тижні не буде. При цьому експерт прогнозує коливання в межах 26-26,2 гривень. "В Україні наступний тиждень не буде вкрай волатильним для нашої валюти. Курс долара буде залишатися в діапазоні 26.00-26.20, євро може опуститися до позначки в 30 гривень, і на наступному тижні очікувати більш глибокого зниження від нього не варто", - вважає Пархоменко. І якщо курс долара має більш високі шанси до зростання через його зміцнення на світових ринках, то євро, через слабкість економічних даних, на наступному тижні може впритул підійти до позначки в 30 гривень за один євро, відзначає експерт.

    Експерти сходяться на думці - в Україні почалося сезонне зміцнення національної валюти. Тривати воно може до кінця літа. Причому, як , експерти валютного ринку допускають також варіант падіння долара до позначки в 25 грн / $. Правда, якщо зараз всі фактори на боці гривні - сприятлива кон'юнктура на сировинних ринках, відносно невисокі платежі за зовнішніми кредитами, відсутність необхідності активно імпортувати енергоресурси, то вже через кілька місяців ситуація може змінитися.

    Головний девальваційний чинник - співпраця з МВФ. Якщо вона припиниться, то настрій на ринку зміниться, попит на долари виросте. А вже в наступному році без кредитних траншів уряд може зазнати проблеми з обслуговуванням зовнішніх боргів і скороченням золотовалютних резервів. Правда, як говорять джерела OBOZREVATEL в уряді, на даний момент головне завдання Кабміну - продовжити діючу програму.

    Чому курс долара - важливо
    Від ситуації на валютному ринку залежить добробут усіх українців. Більшість заробляє і витрачає у гривні, однак ціни на величезну кількість товарів, в тому числі і комунальні послуги, прив'язані до долара. Так, в обґрунтуваннях підвищення тарифів Національна комісія в сферах енергетики і комунальних послуг регулярно вказує девальвацію гривні. Від курсу долара залежить, скільки Україна витрачає на імпорт енергоресурсів: вугілля, газу, світлих нафтопродуктів.

    Девальвація гривні на 10 копійок вже через два тижні створює економічне обґрунтування підвищувати ціни на бензин марки А-95 на 7 копійок. Крім того, чинний тариф на газ сформований на основі імпортного паритету. Середню за 12 місяців ціну на німецькому хабі конвертують в гривню. І чим вище курс долара, тим дорожче Україні обходяться енергоресурси.

    Від курсу залежать ціни на весь імпорт: починаючи від техніки і закінчуючи бананами. Крім того, до долара прив'язані ціни на нерухомість, автомобілі. Для прикладу, при курсі 26 грн / $ квартира вартістю $ 50 тис. обійдеться в 1,3 млн грн. А вже до кінця року, якщо прогноз уряду виявиться вірним, і гривня девальвує до 30,5 грн / $, за таку ж квартиру доведеться віддати вже 1,5 млн, тобто більш ніж на 200 тис. грн більше.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й
Глобальний конструктор сайтів з українським корінням, Weblium, підбив підсумки насиченого 2024 року, в якому компанія досягла значних результатів у ро...
Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024» Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024»
«Українська народна премія – 2024» стала підтвердженням того, що український бізнес здатний створювати продукти світового рівня. Лідери у понад 30 кат...
KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми