Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Курс долара в Україні досягне "психологічного відмітки"

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: долар, валюта, гривня

    В Україні традиційно до кінця місяця знижується курс гривні. Цей тиждень може початися незначним зростанням долара, проте вже до кінця тижня українська національна валюта наблизиться до психологічної позначки.

    9203_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)

    Курсова стабільність і планомірне зміцнення

    Останні кілька тижнів курс гривні стосовно долара коливається біля позначки у 26 грн/$. Кілька днів тому на міжбанку курс впритул наблизився до психологічної позначки, проте пробити "стелю" так і не вдалося. У найближчі сім днів, прогнозують експерти, тенденція зміниться двічі. На початку тижня гривня може втратити близько 20 коп. стосовно долара, але в середині тижня тенденція зміниться на користь ревальвації.

    Закриття місяця, оплата основних платежів, виплата боргів і репатріація капіталу за кордон буде основним девальваційним чинником на наступному тижні. Загалом на даний період ці фактори найменшим чином впливають на валюту, оскільки її пропозиція на даний період є максимальною", - розповідає аналітик "Альпарі" Максим Пархоменко.

    Аналітик Concorde Capital Євгенія Ахтирко також погоджується: курс в 26 грн/$ - психологічний бар'єр для ринку. Найімовірніше, цю позначку можна буде подолати лише влітку. Якщо припустити, що динаміка курсу в поточному році буде близька до динаміки минулого року, то тренд зміцнення гривні може продовжитися до кінця літа, розповідає експерт. "Однак слід врахувати, що ревальвація національної валюти в першій половині цього року була стрімкішою, ніж в минулому, тому складно сказати, чи залишився ще у ринку "потенціал", щоб курс пішов далі вниз перед очікуваним розворотом у кінці серпня - початку вересня" , - розповідають у Concorde Capital.

    Старший аналітик FOREX CLUB Андрій Шевчишин більш оптимістичний у своїх оцінках. Так, експерт прогнозує: якщо курс подолає позначку у 26 грн, то після цього можна очікувати зниження курсу долара до 25,5 грн. "Потужним чинником зміцнення може стати інформація щодо співпраці з МВФ, ринку землі та перегляду цін на газ для населення", - додає аналітик.

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Середня зарплата українців зросла майже на 30%

    Гривню очікує гойдалка: коли закінчиться укріплення
    Вже у вересні українці зіткнуться зі значним подорожчанням долара. Традиційно восени у зв'язку з початком опалювального сезону, збільшенням експорту і зниженням експортних виручок гривня падає. Така тенденція спостерігається останні кілька років - з моменту, як Національний банк "відпустив" гривню і курс почав визначатися співвідношенням попиту і пропозиції на валютному ринку.

    Так, у прогнозі Кабінету міністрів, який використовували при розрахунку бюджету-2018, спрогнозували падіння національної валюти до кінця року до позначки у 30,5 грн/$. Щоправда, частина експертів таку оцінку називають надмірно песимістичною.

    85% світлих нафтопродуктів Україна купує за долари, і тому від курсу залежать і ціни на бензин на українських АЗС. Слідом за бензином вирости може і вартість транспортування, її також закладають в кінцеві цінники.

    Безпосередньо до валюти прив'язані і ціни на нерухомість, машини. Для прикладу, автомобіль вартістю трохи більше $10 тис. на даний момент можна купити за 260 тис. грн, а вже до кінця року, якщо закладений у бюджет прогноз реалізується, вже за 300 тис. грн.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й
Глобальний конструктор сайтів з українським корінням, Weblium, підбив підсумки насиченого 2024 року, в якому компанія досягла значних результатів у ро...
Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024» Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024»
«Українська народна премія – 2024» стала підтвердженням того, що український бізнес здатний створювати продукти світового рівня. Лідери у понад 30 кат...
KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми