Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Економісти спрогнозували реакцію на розірвання відносин з МВФ

 • Джерело: interfax.com.ua.  → Ключові теги: МВФ

  Українська держава стоїть на межі глибокої економічної кризи, єдиним прийнятним варіантом її недопущення є продовження фінансового співробітництва з Міжнародним валютним фондом (МВФ), прискорення реформ і боротьба з корупцією, йдеться у відкритому листі українському суспільству групи українських економістів та бізнесменів.

  1993_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)


  “У другій половині цього року український уряд має заплатити більш ніж $3 млрд кредиторам. У наступному році – близько $7 млрд. Цих коштів у держави немає, і джерела їх отримання поки що відсутні”, – констатують автори звернення.

  Вони пояснюють, що невиплата боргу означає катастрофічну девальвацію гривні з неминучим стрімким зубожінням більшості українських громадян.

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У що краще інвестувати гроші

  На їхню думку, для виплати боргу є три опції: продовження програми співпраці з МВФ; позики у приватних інвесторів і радикальне скорочення видатків бюджету.

  “Опція з приватними інвесторами, насправді, означає лише відкладання проблеми на рік з подальшим ще більшим затягуванням боргового зашморгу. Оскільки гроші можна буде позичити не менше ніж під 8% або всі 10-12%”, – вважають автори листа.

  Вони додають, що радикальне скорочення видатків бюджету на пенсії, зарплати, освіту, медицину і оборону малоймовірне. На думку його авторів, в України залишаються навіть не місяці, а кілька тижнів для правильного вибору варіанту дій перед тим, як парламент піде на канікули.

  Серед підписантів голова Стратегічної групи радників з підтримки реформ Іван Міклош, перший заступник голови ради НБУ і почесний президент Київської школи економіки (KSE) Тимофій Мілованов, голова академради KSE Юрій Городніченко, голова ради Незалежної асоціації банків України, старший радник Альфа-банку Роман Шпек, гендиректор ІК “Драгон Капітал” Томаш Фіала, голова правління ПУМБ Сергій Черненко.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Експерти назвали найпопулярніші гаджети для здоров'я в Україні Експерти назвали найпопулярніші гаджети для здоров'я в Україні
Гаджети для здоров'я стають все більш популярними в Україні.
Анонсовано вихід кросівок Nike Adaptive, що самі зашнуровуються (ФОТО) Анонсовано вихід кросівок Nike Adaptive, що самі зашнуровуються (ФОТО)
Компанія Nike в ході оголошення результатів за другу чверть поточного фінансового року (була закрита 30 листопада) поділилася планами щодо випуску нов...
Топ-недооцінені телефони 2018 року Топ-недооцінені телефони 2018 року
2018 рік був сповнений вдалих смартфонів, які підкорили світ своїм дизайном, потужністю, можливостями фотокамер, дисплеїв та іншими революційними ново...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми