Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Економісти спрогнозували реакцію на розірвання відносин з МВФ

  • Джерело: interfax.com.ua.  → Ключові теги: МВФ

    Українська держава стоїть на межі глибокої економічної кризи, єдиним прийнятним варіантом її недопущення є продовження фінансового співробітництва з Міжнародним валютним фондом (МВФ), прискорення реформ і боротьба з корупцією, йдеться у відкритому листі українському суспільству групи українських економістів та бізнесменів.

    1993_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)

    “У другій половині цього року український уряд має заплатити більш ніж $3 млрд кредиторам. У наступному році – близько $7 млрд. Цих коштів у держави немає, і джерела їх отримання поки що відсутні”, – констатують автори звернення.

    Вони пояснюють, що невиплата боргу означає катастрофічну девальвацію гривні з неминучим стрімким зубожінням більшості українських громадян.

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У що краще інвестувати гроші

    На їхню думку, для виплати боргу є три опції: продовження програми співпраці з МВФ; позики у приватних інвесторів і радикальне скорочення видатків бюджету.

    “Опція з приватними інвесторами, насправді, означає лише відкладання проблеми на рік з подальшим ще більшим затягуванням боргового зашморгу. Оскільки гроші можна буде позичити не менше ніж під 8% або всі 10-12%”, – вважають автори листа.

    Вони додають, що радикальне скорочення видатків бюджету на пенсії, зарплати, освіту, медицину і оборону малоймовірне. На думку його авторів, в України залишаються навіть не місяці, а кілька тижнів для правильного вибору варіанту дій перед тим, як парламент піде на канікули.

    Серед підписантів голова Стратегічної групи радників з підтримки реформ Іван Міклош, перший заступник голови ради НБУ і почесний президент Київської школи економіки (KSE) Тимофій Мілованов, голова академради KSE Юрій Городніченко, голова ради Незалежної асоціації банків України, старший радник Альфа-банку Роман Шпек, гендиректор ІК “Драгон Капітал” Томаш Фіала, голова правління ПУМБ Сергій Черненко.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й
Глобальний конструктор сайтів з українським корінням, Weblium, підбив підсумки насиченого 2024 року, в якому компанія досягла значних результатів у ро...
Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024» Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024»
«Українська народна премія – 2024» стала підтвердженням того, що український бізнес здатний створювати продукти світового рівня. Лідери у понад 30 кат...
KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми