Перегляд тарифу на газ для населення залишається серед умов Міжнародного валютного фонду (МВФ), виконання яких необхідне для отримання Україною чергового траншу.
Про це заявив прем’єр-міністр Володимир Гройсман.
Він зазначив, що “простої відповіді на це питання в уряді немає”, і закликав депутатів “не зловтішатися на темі цін на газ”.
“Це дуже чутливе питання, і ви це знаєте. Воно дуже складне і дуже негативно сприймається суспільством. Ви знаєте, що така вимога міжнародних партнерів стоїть – про вирівнювання цін всередині країни (для населення і промисловості. – Ред.)”, – сказав прем’єр-міністр в ході години запитань до уряду в парламенті.
За словами прем’єр-міністра, Україна потребує міжнародної підтримки, оскільки змушена обслуговувати зовнішній борг, накопичений з 2006 по 2013 роки.
“Але з іншого боку я бачу, що ми можемо продовжувати реформи в країні і економіка буде рости. І ми можемо вийти на зростання “плюс” 5%. Це дасть можливість підвищити якість життя українських громадян”, – зазначив Гройсман.
Однак в методиці, запропонованій в цій постанові, не враховується вартість закупівель газу з-за кордону – той самий “імпортний паритет”. І формула перегляду ще не готова.
Рішення про те, як саме враховуватиметься імпортний паритет, Україна прийме після консультацій з МВФ, Світовим банком і Європейським Енергоспівтовариством. Раніше в МВФ відзначили: ціна на газ для населення повинна дорівнювати ціні для імпортерів. Це питання залишається під пильною увагою Фонду.