Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Нацбанк змінив процедуру обміну валют в Україні: що очікує українців?

 • Джерело: replyua.net.  → Ключові теги: НБУ

  Національний банк України змінює, а саме спрощує проведення банками та іншими фінансовими установами операцій з обміну валют в країні.

  2567_1461614318_nb.jpeg (96.86 Kb)

  Про це повідомляє прес-служба регулятора, посилаючись на відповідну постанову правління НБУ.

  Таким чином повідомляється, що документом внесено зміни до «Інструкції про порядок організації та здійснення валютно-обмінних операцій на території України». Перш за все, Національний банк скасовує вимогу оформлення двох паперових версій квитанції про здійснення такої операції. У НБУ пояснили: «Надалі банки зможуть оформляти квитанції про валютно-обмінної операції не тільки в паперовій формі, але і в електронному вигляді. Також за згодою клієнта банк матиме можливість не оформляти клієнту паперовий документ ». У свою чергу, інші фінансові установи, які здійснюють обмін валют, поки зобов'язані оформляти два паперових примірники квитанції і два паперових розрахункових документа, який друкується реєстратором розрахункових операцій. Також в повідомленні говориться: «Надалі вони будуть оформляти для клієнтів валютно-обмінні операції тільки одним документом - документом, який друкується РРО. Відповідно, вони не будуть видавати клієнтам квитанцію про здійснення валютно-обмінної операції».

  Крім іншого в Нацбанку відзначили що, і банки, і фінансові установи відтепер не будуть вимагати підпис клієнта на квитанції або документі РРО, якщо сума валютно-обмінної операції буде менше 150 тисяч гривень. По-друге, Центробанк надає можливість банкам і фінансовим установам проводити валютно-обмінні операції через платіжні пристрої. У Національному банку повідомляють: «Після доопрацювання цими установами програмного забезпечення платіжного пристрою фізичні особи зможуть не тільки продавати, а й купувати готівку іноземної валюти з використанням цих пристроїв». По-третє, банки і фінансові установи отримають можливість оформляти звітну документацію по валютно-обмінних операцій у вигляді електронного документа. Також у фінустанові відзначають, що для впровадження нових вимог фінансовим установам надано шестимісячний перехідний період. Протягом другого півріччя поточного року вони будуть оформляти валютно-обмінні операції по порядку, що діяв до цих пір. Проводити валютно-обмінні операції за новими правилами вони почнуть з 1 січня 2019 року.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Xiaomi випустить смарт-браслет Xiaomi випустить смарт-браслет
Смарт-браслет Xiaomi Mi Band 3 став хітом продажів, ледь з’явившись на ринку. Однак незважаючи на всі переваги новинки, багатьом користувачам не виста...
Рейтинг найпопулярніших браузерів у світі Рейтинг найпопулярніших браузерів у світі
Найпопулярніший мобільний браузер Google Chrome. Ним користують майже 55% осіб.
Apple та Samsung знайшли компроміс у патентній війні Apple та Samsung знайшли компроміс у патентній війні
Сума виплат за порушення патентів навряд чи вплине на чистий прибуток компаній.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми