Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Нацбанк змінив процедуру обміну валют в Україні: що очікує українців?

 • Джерело: replyua.net.  → Ключові теги: НБУ

  Національний банк України змінює, а саме спрощує проведення банками та іншими фінансовими установами операцій з обміну валют в країні.

  2567_1461614318_nb.jpeg (96.86 Kb)

  Про це повідомляє прес-служба регулятора, посилаючись на відповідну постанову правління НБУ.

  Таким чином повідомляється, що документом внесено зміни до «Інструкції про порядок організації та здійснення валютно-обмінних операцій на території України». Перш за все, Національний банк скасовує вимогу оформлення двох паперових версій квитанції про здійснення такої операції. У НБУ пояснили: «Надалі банки зможуть оформляти квитанції про валютно-обмінної операції не тільки в паперовій формі, але і в електронному вигляді. Також за згодою клієнта банк матиме можливість не оформляти клієнту паперовий документ ». У свою чергу, інші фінансові установи, які здійснюють обмін валют, поки зобов'язані оформляти два паперових примірники квитанції і два паперових розрахункових документа, який друкується реєстратором розрахункових операцій. Також в повідомленні говориться: «Надалі вони будуть оформляти для клієнтів валютно-обмінні операції тільки одним документом - документом, який друкується РРО. Відповідно, вони не будуть видавати клієнтам квитанцію про здійснення валютно-обмінної операції».

  Крім іншого в Нацбанку відзначили що, і банки, і фінансові установи відтепер не будуть вимагати підпис клієнта на квитанції або документі РРО, якщо сума валютно-обмінної операції буде менше 150 тисяч гривень. По-друге, Центробанк надає можливість банкам і фінансовим установам проводити валютно-обмінні операції через платіжні пристрої. У Національному банку повідомляють: «Після доопрацювання цими установами програмного забезпечення платіжного пристрою фізичні особи зможуть не тільки продавати, а й купувати готівку іноземної валюти з використанням цих пристроїв». По-третє, банки і фінансові установи отримають можливість оформляти звітну документацію по валютно-обмінних операцій у вигляді електронного документа. Також у фінустанові відзначають, що для впровадження нових вимог фінансовим установам надано шестимісячний перехідний період. Протягом другого півріччя поточного року вони будуть оформляти валютно-обмінні операції по порядку, що діяв до цих пір. Проводити валютно-обмінні операції за новими правилами вони почнуть з 1 січня 2019 року.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Анонсовано вихід кросівок Nike Adaptive, що самі зашнуровуються (ФОТО) Анонсовано вихід кросівок Nike Adaptive, що самі зашнуровуються (ФОТО)
Компанія Nike в ході оголошення результатів за другу чверть поточного фінансового року (була закрита 30 листопада) поділилася планами щодо випуску нов...
Топ-недооцінені телефони 2018 року Топ-недооцінені телефони 2018 року
2018 рік був сповнений вдалих смартфонів, які підкорили світ своїм дизайном, потужністю, можливостями фотокамер, дисплеїв та іншими революційними ново...
Puma випустила Puma випустила "розумні" кросівки
Німецька компанія Puma випустила “розумні” кросівки RS-Computer. Такі випускали 1986-го.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми