Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Нацбанк змінив процедуру обміну валют в Україні: що очікує українців?

 • Джерело: replyua.net.  → Ключові теги: НБУ

  Національний банк України змінює, а саме спрощує проведення банками та іншими фінансовими установами операцій з обміну валют в країні.

  2567_1461614318_nb.jpeg (96.86 Kb)


  Про це повідомляє прес-служба регулятора, посилаючись на відповідну постанову правління НБУ.

  Таким чином повідомляється, що документом внесено зміни до «Інструкції про порядок організації та здійснення валютно-обмінних операцій на території України». Перш за все, Національний банк скасовує вимогу оформлення двох паперових версій квитанції про здійснення такої операції. У НБУ пояснили: «Надалі банки зможуть оформляти квитанції про валютно-обмінної операції не тільки в паперовій формі, але і в електронному вигляді. Також за згодою клієнта банк матиме можливість не оформляти клієнту паперовий документ ». У свою чергу, інші фінансові установи, які здійснюють обмін валют, поки зобов'язані оформляти два паперових примірники квитанції і два паперових розрахункових документа, який друкується реєстратором розрахункових операцій. Також в повідомленні говориться: «Надалі вони будуть оформляти для клієнтів валютно-обмінні операції тільки одним документом - документом, який друкується РРО. Відповідно, вони не будуть видавати клієнтам квитанцію про здійснення валютно-обмінної операції».

  Крім іншого в Нацбанку відзначили що, і банки, і фінансові установи відтепер не будуть вимагати підпис клієнта на квитанції або документі РРО, якщо сума валютно-обмінної операції буде менше 150 тисяч гривень. По-друге, Центробанк надає можливість банкам і фінансовим установам проводити валютно-обмінні операції через платіжні пристрої. У Національному банку повідомляють: «Після доопрацювання цими установами програмного забезпечення платіжного пристрою фізичні особи зможуть не тільки продавати, а й купувати готівку іноземної валюти з використанням цих пристроїв». По-третє, банки і фінансові установи отримають можливість оформляти звітну документацію по валютно-обмінних операцій у вигляді електронного документа. Також у фінустанові відзначають, що для впровадження нових вимог фінансовим установам надано шестимісячний перехідний період. Протягом другого півріччя поточного року вони будуть оформляти валютно-обмінні операції по порядку, що діяв до цих пір. Проводити валютно-обмінні операції за новими правилами вони почнуть з 1 січня 2019 року.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Google анонсував створення власного месенджера Google анонсував створення власного месенджера
Компанія Google працює над створенням нового месенджера Chat, який замінить стандартні СМС на пристроях Android.
Samsung зазнає втрат на китайському ринку Samsung зазнає втрат на китайському ринку
Як повідомляє Strategy Analytics, корейська Samsung, що займає лідируючі позиції на світовому ринку смартфонів, зазнає тяжкої поразки в Китаї.
Топ-10 найбільш популярних сайтів України: не обійшлося без заборонених Топ-10 найбільш популярних сайтів України: не обійшлося без заборонених
Відразу три заборонених російських веб - "ВКонтакте", "Однокласники" і "Яндекс" - потрапили в рейтинг найпопулярніших сайтів, якими користуються украї...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми