Фінанси. Гроші. Валюта, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Українці влітку запланували робити великі покупки

 • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: торгівля

  У травні 2018 року споживчі настрої українців дещо поліпшилися: індекс склав 62,9, що на 1,5 пункту більше, ніж у квітні 2018 року.

  6978_rtvandagd.jpg (45.38 Kb)


  Про це свідчать дані дослідження споживчих настроїв в Україні, проведеного GfK Ukraine.

  “У травні індекс споживчих настроїв зберігає позитивну тенденцію, яка почалася в квітні. Найістотніше зростання в травні в порівнянні з квітнем показав індекс доцільності робити великі покупки. Найбільшу позитивну динаміку цей індекс був в таких групах: 1) дохід нижче середнього; 2) в містах понад 100 000 населення; 3) в групі старшого віку. Цей результат може бути пов’язаний із закінченням опалювального сезону і вивільненням коштів у цих групах”, – зазначили аналітики GfK Ukraine.

  Так, в травні 2018 Індекс поточного становища підвищився на 1,4 пункту і склав 60,3. Складові цього індексу зазнали таких змін:

  індекс поточного особистого матеріального становища склав 50,9, на 0,8 п. нижче від показника квітня;

  індекс доцільності великих покупок зріс на 3,7 п. і встановився на позначці 69,8.

  Індекс економічних очікувань в травні піднявся на 1,6 пункту – до позначки 64,6. Динаміка складових цього індексу виглядає так:

  індекс очікуваних змін особистого матеріального становища збільшився на 1,7 п. в порівнянні з минулим місяцем і досяг позначки 61,2;

  індекс очікуваного розвитку економіки країни впродовж найближчого року збільшився на 0,5 п. і склав 62,5;

  індекс очікуваного розвитку економіки країни впродовж найближчих 5 років склав у травні 70,1, що на 2,7 п. більше від показника квітня.

  Очікування українців щодо безробіття теж покращилися: індекс зменшився на 5,3 пункту і склав 125,5.

  Трохи зріс індекс інфляційних очікувань – на 1,9 пункту, до 190,4. Однак Нацбанк обіцяє українцям уповільнення зростання цін, в тому числі до однозначного рівня інфляції вже цього року.

  Очікування щодо курсу гривні протягом найближчих трьох місяців незначно погіршилися: індекс опустився на 1,9 пункту, до 149,5.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Експерти назвали найпопулярніші гаджети для здоров'я в Україні Експерти назвали найпопулярніші гаджети для здоров'я в Україні
Гаджети для здоров'я стають все більш популярними в Україні.
Анонсовано вихід кросівок Nike Adaptive, що самі зашнуровуються (ФОТО) Анонсовано вихід кросівок Nike Adaptive, що самі зашнуровуються (ФОТО)
Компанія Nike в ході оголошення результатів за другу чверть поточного фінансового року (була закрита 30 листопада) поділилася планами щодо випуску нов...
Топ-недооцінені телефони 2018 року Топ-недооцінені телефони 2018 року
2018 рік був сповнений вдалих смартфонів, які підкорили світ своїм дизайном, потужністю, можливостями фотокамер, дисплеїв та іншими революційними ново...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми