Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Економіст розповів, чому імпорт російських товарів збільшився на 31%

 • Джерело: replyua.net.  → Ключові теги: торгівля

  Державна служба статистики оприлюднила свіжі дані по зовнішній торгівлі за січень-квітень 2018 року. За цими даними, імпорт російських товарів збільшився на 31%. Чому так сталося в ефірі «Громадського радіо» спробував розібратися економіст Олександр Паращій. За його словами, 31% зростання в доларовому еквіваленті - це вражаючи цифра. Вона стає більш вражаючою, якщо врахувати, що експорт з України в РФ зменшився більш ніж на 6%. З України в Росію йде більше валюти, ніж з Росії в Україну. Ми все більше валюти приносимо в РФ через торгівлю. З політичної точки зору - це певний ризик, але потрібно розуміти, що є певні товари, які ми можемо імпортувати тільки з Росії, або це можуть бути товари, які нам вигідніше купувати в Росії. Наприклад, паливо для атомних електростанцій.

  4086_75840.jpg (68.63 Kb)


  Економіст підкреслив, що також потрібно пам'ятати, що в минулому році українські електростанції, що працюють на вугіллі, втратили можливість купувати вугілля з тимчасово окупованих територій через блокаду. Це вугілля потрібно десь шукати світом. Найдешевший шлях - купувати вугілля в Росії. Деякі приватні компанії саме так і роблять. Звичайно, ми чули, що державні компанії намагаються купувати вугілля або в Південній Африці, або в США, але потрібно розуміти, що це вугілля набагато дорожче, ніж російський. Приватні компанії не обмежені геополітичними міркуваннями, вони дивляться, де дешевше. Якщо говорити про саму цифрі зростання поставок російських товарів в Україну, то це не обов'язково означає, що зростають обсяги. Це зростання, ймовірно, сталося через зростання обсягів вугілля, а по відношенню до інших товарів відбулося зростання ціни.

  «Ми знаємо, що той же вугілля подорожчало відсотків на 20. Ми, економісти-теоретики, можемо говорити про мораль, але потрібно розуміти, що є бізнес, є люди, які голосують грошима, для них мораль не є первинною», - зазначив Олександр Паращій . Він додав, що, якщо бізнесмени бачать, що їм потрібно чекати певного товару з Південної Америки або з Південної Африки 2 місяці, а з Росії вони можуть його отримати завтра ж і трошки дешевше, то, звичайно, вони приймуть рішення на користь Росії. Можливо, вони, як деякі наші державні компанії будуть намагатися купувати російські товари не в Росії, а через інші країни, щоб уникнути дискусії про мораль. Через наше географічне положення очевидно, що дуже часто в нашого бізнесу буде складний вибір, тому що російські товари і послуги будуть дешевшими.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Xiaomi випустить смарт-браслет Xiaomi випустить смарт-браслет
Смарт-браслет Xiaomi Mi Band 3 став хітом продажів, ледь з’явившись на ринку. Однак незважаючи на всі переваги новинки, багатьом користувачам не виста...
Рейтинг найпопулярніших браузерів у світі Рейтинг найпопулярніших браузерів у світі
Найпопулярніший мобільний браузер Google Chrome. Ним користують майже 55% осіб.
Apple та Samsung знайшли компроміс у патентній війні Apple та Samsung знайшли компроміс у патентній війні
Сума виплат за порушення патентів навряд чи вплине на чистий прибуток компаній.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми