Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Економіст розповів, чому імпорт російських товарів збільшився на 31%

 • Джерело: replyua.net.  → Ключові теги: торгівля

  Державна служба статистики оприлюднила свіжі дані по зовнішній торгівлі за січень-квітень 2018 року. За цими даними, імпорт російських товарів збільшився на 31%. Чому так сталося в ефірі «Громадського радіо» спробував розібратися економіст Олександр Паращій. За його словами, 31% зростання в доларовому еквіваленті - це вражаючи цифра. Вона стає більш вражаючою, якщо врахувати, що експорт з України в РФ зменшився більш ніж на 6%. З України в Росію йде більше валюти, ніж з Росії в Україну. Ми все більше валюти приносимо в РФ через торгівлю. З політичної точки зору - це певний ризик, але потрібно розуміти, що є певні товари, які ми можемо імпортувати тільки з Росії, або це можуть бути товари, які нам вигідніше купувати в Росії. Наприклад, паливо для атомних електростанцій.

  4086_75840.jpg (68.63 Kb)

  Економіст підкреслив, що також потрібно пам'ятати, що в минулому році українські електростанції, що працюють на вугіллі, втратили можливість купувати вугілля з тимчасово окупованих територій через блокаду. Це вугілля потрібно десь шукати світом. Найдешевший шлях - купувати вугілля в Росії. Деякі приватні компанії саме так і роблять. Звичайно, ми чули, що державні компанії намагаються купувати вугілля або в Південній Африці, або в США, але потрібно розуміти, що це вугілля набагато дорожче, ніж російський. Приватні компанії не обмежені геополітичними міркуваннями, вони дивляться, де дешевше. Якщо говорити про саму цифрі зростання поставок російських товарів в Україну, то це не обов'язково означає, що зростають обсяги. Це зростання, ймовірно, сталося через зростання обсягів вугілля, а по відношенню до інших товарів відбулося зростання ціни.

  «Ми знаємо, що той же вугілля подорожчало відсотків на 20. Ми, економісти-теоретики, можемо говорити про мораль, але потрібно розуміти, що є бізнес, є люди, які голосують грошима, для них мораль не є первинною», - зазначив Олександр Паращій . Він додав, що, якщо бізнесмени бачать, що їм потрібно чекати певного товару з Південної Америки або з Південної Африки 2 місяці, а з Росії вони можуть його отримати завтра ж і трошки дешевше, то, звичайно, вони приймуть рішення на користь Росії. Можливо, вони, як деякі наші державні компанії будуть намагатися купувати російські товари не в Росії, а через інші країни, щоб уникнути дискусії про мораль. Через наше географічне положення очевидно, що дуже часто в нашого бізнесу буде складний вибір, тому що російські товари і послуги будуть дешевшими.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Рейтинг найпопулярніших браузерів у світі Рейтинг найпопулярніших браузерів у світі
Найпопулярніший мобільний браузер Google Chrome. Ним користують майже 55% осіб.
Apple та Samsung знайшли компроміс у патентній війні Apple та Samsung знайшли компроміс у патентній війні
Сума виплат за порушення патентів навряд чи вплине на чистий прибуток компаній.
Google анонсував створення власного месенджера Google анонсував створення власного месенджера
Компанія Google працює над створенням нового месенджера Chat, який замінить стандартні СМС на пристроях Android.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми