Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Як розпізнати "фальшиві" гривні: інфографіка

 • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: фінанси

  В Україні минулого року з обігу вилучили майже 10,5 тис. підроблених банкнот. За даними Нацбанку, із загальної кількості вилучених банкнот 61% - купюри номіналом 500 грн, 7% - 200 грн, 17% - 100 грн, 13% - 50 грн.

  66_843375_1_w_590.jpg (97.26 Kb)


  Зазвичай підроблені банкноти від оригіналу відрізняються за кольором. Також вони не містять водяних знаків, оптико-змінних фарб, захисних стрічок та рельєфного зображення.

  Так, якщо розглядати оригінальну банкноту проти світла, ви побачите портрет історичної особистості, який повторює надруковане на лицьовій стороні купюри зображення. Крім того, там є зображення цифрового номіналу або ж графічний знак гривні.

  Також справжня банкнота має приховане зображення - номінал купюри, який розташований у верхньому кутку. На купюрі 500 грн зразка 2015 року оптично-змінною фарбою надрукована розгорнута книжка. Тому малюнок змінює колір і переливається під різними кутами зору.

  Справжні банкноти містять захисну полімерну стрічку темно-сірого кольору. На ній можна розглянути написи з номіналом купюри і знак гривні. Крім того, є мікротексти - повторювані написи в кутку купюри, які можна розглянути за допомогою збільшувального скла.

  Фахівці наголошують, що справжня купюра рельєфна. Фарба наноситься на неї опуклим шаром, що легко визначається на дотик.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

ЗМІ назвали годинний заробіток зірок та мільярдерів ЗМІ назвали годинний заробіток зірок та мільярдерів
Лідером виявився глава компанії Amazon Джефф Безос. За годину він заробляє близько чотирьох з половиною мільйонів доларів.
Xiaomi випустить смарт-браслет Xiaomi випустить смарт-браслет
Смарт-браслет Xiaomi Mi Band 3 став хітом продажів, ледь з’явившись на ринку. Однак незважаючи на всі переваги новинки, багатьом користувачам не виста...
Рейтинг найпопулярніших браузерів у світі Рейтинг найпопулярніших браузерів у світі
Найпопулярніший мобільний браузер Google Chrome. Ним користують майже 55% осіб.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми