Фінанси. Гроші. Валюта, Цінні метали Автор: RomanK Друкувати

Україна "проїдає" свої золотовалютні резерви

 • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: валюта, золото

  Нацбанк пояснив, чому відбувається зменшення "запасів".

  9193_b6ibspy1.jpg (66.3 Kb)


  Міжнародні (золотовалютні) резерви України за підсумками червня-2018 року скоротилися на 1,1% і склали 17,98 млрд доларів. Скорочення резервів відбувається другий місяць поспіль. Про це повідомила прес-служба Національного банку України (НБУ).

  У Нацбанку пояснили, що резерви знизилися "в зв'язку із здійсненням платежів за державним боргом, номінованим в іноземній валюті". Зокрема:

  562,4 млн доларів – платежі уряду з обслуговування і погашення державного боргу в інвалюті (крім платежів на користь МВФ), з яких 552,5 доларів – обслуговування і погашення по ОВДП, номінованих в іноземній валюті;
  162 млн доларів – платежі на користь Міжнародного валютного фонду протягом червня.
  "Основним джерелом поповнення резервів в червні стали надходження на користь уряду від розміщення ОВДП, номінованих в іноземній валюті, в сумі 539,4 млн доларів", – додали в НБУ.

  При цьому покупка валюти на міжбанківському ринку перестала бути головним джерелом поповнення резервів, яким була в минулі місяці.

  "З огляду на деяке погіршення зовнішньої цінової кон'юнктури для товарів українського експорту та спад інтересів міжнародних інвесторів до ринків, що розвиваються, можливості Національного банку викуповувати надлишкову пропозицію іноземної валюти без тиску на обмінний курс гривні були обмежені. Також у червні Національний банк відновив продаж іноземної валюти на міжбанку вперше з січня для згладжування надмірних коливань обмінного курсу", – наголошується в повідомленні.

  Крім того, на обсяг резервів вплинули переоцінка фінансових інструментів (зміна ринкової вартості, курсу гривні до іноземних валют) на суму 38,2 млн доларів.

  В цілому обсяг міжнародних резервів покриває 3,2 місяця майбутнього імпорту і є достатнім для виконання зобов'язань України і поточних операцій уряду і Національного банку.

  Нагадаємо, раніше прем'єр-міністр України Володимир Гройсман зазначав, що Україна має серйозні проблеми із зовнішнім боргом. При цьому в Мінфіні повідомляли, що борг України наближається до "безпечного" рівня. Йдеться про ключовий показник – співвідношення розміру держборгу і ВВП країни. Це співвідношення за 2017 рік знизилося з 80,9% до 71,8%. Безпечним для економіки рівнем вважається 60%.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Анонсовано вихід кросівок Nike Adaptive, що самі зашнуровуються (ФОТО) Анонсовано вихід кросівок Nike Adaptive, що самі зашнуровуються (ФОТО)
Компанія Nike в ході оголошення результатів за другу чверть поточного фінансового року (була закрита 30 листопада) поділилася планами щодо випуску нов...
Топ-недооцінені телефони 2018 року Топ-недооцінені телефони 2018 року
2018 рік був сповнений вдалих смартфонів, які підкорили світ своїм дизайном, потужністю, можливостями фотокамер, дисплеїв та іншими революційними ново...
Puma випустила Puma випустила "розумні" кросівки
Німецька компанія Puma випустила “розумні” кросівки RS-Computer. Такі випускали 1986-го.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми