Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

У якій валюті краще зберігати гроші

 • Джерело: gazeta.ua.  → Ключові теги: валюта

  Українці в основному зберігають кошти у гривні. Однак з осені доларові депозити стануть вигіднішими. Через неясність з отриманням траншу Міжнародного валютного фонду, зниженням золотовалютних резервів і виплатами за зовнішніми боргами гривня почне знецінюватися.

  8589_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)

  За даними Нацбанку, на травень 2018-го депозити фізосіб в банках склали майже 480 млрд грн. У тому числі у гривні - 250 млрд (додали 7,26% з початку року). Валютні депозити скоротилися на 6,47%. За рахунок гривні банки наростили депо-портфель на 0,79%, або на 3,6 млрд грн.

  "Незважаючи на сезонні коливання, останні два роки обмінний курс гривні був досить стабільним. Середньомісячний курс гривня-долар у травні 2018 року становив 26,18, у травні 2017-го - 26,42, у травні 2016-го - 25,21. Коливання курсу гривні до долара були меншими за амплітудою, ніж зміни курсу євро по відношенню до долара. Водночас різниця у рівні відсоткових ставок між депозитами у гривні і вкладами в інвалюті залишається досить високою. Тому вкладники віддавали перевагу заощаджувати в нацвалюті", - каже виконавчий директор НАБУ Олена Коробкова.

  Щоб зменшити ризики, українцям радять мати широку лінійку інвестицій "гривня/валюта/інші інвестиції" в пропорції 30/60/10. До останніх можна віднести цінні папери або нерухомість.

  "За останні 10 років співвідношення депозитів у інвалюті та гривні змінювалося то в один, то в інший бік. Однак не перевищувало 60%. Гривня користується популярністю у вкладів до року - більше половини вкладів оформлено в нацвалюті. Це логічно, адже вкладники намагаються отримати найбільший дохід на депозиті в гривні і намагаються виграти на зміцненні нацвалюти. З початку року гривня зміцнилася на 6,2% - з 28,07 до 26,33 гривні за долар", - пояснює фінаналітик Михайло Демків.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Експерти назвали найпопулярніші гаджети для здоров'я в Україні Експерти назвали найпопулярніші гаджети для здоров'я в Україні
Гаджети для здоров'я стають все більш популярними в Україні.
Анонсовано вихід кросівок Nike Adaptive, що самі зашнуровуються (ФОТО) Анонсовано вихід кросівок Nike Adaptive, що самі зашнуровуються (ФОТО)
Компанія Nike в ході оголошення результатів за другу чверть поточного фінансового року (була закрита 30 листопада) поділилася планами щодо випуску нов...
Топ-недооцінені телефони 2018 року Топ-недооцінені телефони 2018 року
2018 рік був сповнений вдалих смартфонів, які підкорили світ своїм дизайном, потужністю, можливостями фотокамер, дисплеїв та іншими революційними ново...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми