Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

У якій валюті краще зберігати гроші

 • Джерело: gazeta.ua.  → Ключові теги: валюта

  Українці в основному зберігають кошти у гривні. Однак з осені доларові депозити стануть вигіднішими. Через неясність з отриманням траншу Міжнародного валютного фонду, зниженням золотовалютних резервів і виплатами за зовнішніми боргами гривня почне знецінюватися.

  8589_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)


  За даними Нацбанку, на травень 2018-го депозити фізосіб в банках склали майже 480 млрд грн. У тому числі у гривні - 250 млрд (додали 7,26% з початку року). Валютні депозити скоротилися на 6,47%. За рахунок гривні банки наростили депо-портфель на 0,79%, або на 3,6 млрд грн.

  "Незважаючи на сезонні коливання, останні два роки обмінний курс гривні був досить стабільним. Середньомісячний курс гривня-долар у травні 2018 року становив 26,18, у травні 2017-го - 26,42, у травні 2016-го - 25,21. Коливання курсу гривні до долара були меншими за амплітудою, ніж зміни курсу євро по відношенню до долара. Водночас різниця у рівні відсоткових ставок між депозитами у гривні і вкладами в інвалюті залишається досить високою. Тому вкладники віддавали перевагу заощаджувати в нацвалюті", - каже виконавчий директор НАБУ Олена Коробкова.

  Щоб зменшити ризики, українцям радять мати широку лінійку інвестицій "гривня/валюта/інші інвестиції" в пропорції 30/60/10. До останніх можна віднести цінні папери або нерухомість.

  "За останні 10 років співвідношення депозитів у інвалюті та гривні змінювалося то в один, то в інший бік. Однак не перевищувало 60%. Гривня користується популярністю у вкладів до року - більше половини вкладів оформлено в нацвалюті. Це логічно, адже вкладники намагаються отримати найбільший дохід на депозиті в гривні і намагаються виграти на зміцненні нацвалюти. З початку року гривня зміцнилася на 6,2% - з 28,07 до 26,33 гривні за долар", - пояснює фінаналітик Михайло Демків.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Рейтинг найпопулярніших браузерів у світі Рейтинг найпопулярніших браузерів у світі
Найпопулярніший мобільний браузер Google Chrome. Ним користують майже 55% осіб.
Apple та Samsung знайшли компроміс у патентній війні Apple та Samsung знайшли компроміс у патентній війні
Сума виплат за порушення патентів навряд чи вплине на чистий прибуток компаній.
Google анонсував створення власного месенджера Google анонсував створення власного месенджера
Компанія Google працює над створенням нового месенджера Chat, який замінить стандартні СМС на пристроях Android.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми