Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

У якій валюті краще зберігати гроші

 • Джерело: gazeta.ua.  → Ключові теги: валюта

  Українці в основному зберігають кошти у гривні. Однак з осені доларові депозити стануть вигіднішими. Через неясність з отриманням траншу Міжнародного валютного фонду, зниженням золотовалютних резервів і виплатами за зовнішніми боргами гривня почне знецінюватися.

  8589_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)

  За даними Нацбанку, на травень 2018-го депозити фізосіб в банках склали майже 480 млрд грн. У тому числі у гривні - 250 млрд (додали 7,26% з початку року). Валютні депозити скоротилися на 6,47%. За рахунок гривні банки наростили депо-портфель на 0,79%, або на 3,6 млрд грн.

  "Незважаючи на сезонні коливання, останні два роки обмінний курс гривні був досить стабільним. Середньомісячний курс гривня-долар у травні 2018 року становив 26,18, у травні 2017-го - 26,42, у травні 2016-го - 25,21. Коливання курсу гривні до долара були меншими за амплітудою, ніж зміни курсу євро по відношенню до долара. Водночас різниця у рівні відсоткових ставок між депозитами у гривні і вкладами в інвалюті залишається досить високою. Тому вкладники віддавали перевагу заощаджувати в нацвалюті", - каже виконавчий директор НАБУ Олена Коробкова.

  Щоб зменшити ризики, українцям радять мати широку лінійку інвестицій "гривня/валюта/інші інвестиції" в пропорції 30/60/10. До останніх можна віднести цінні папери або нерухомість.

  "За останні 10 років співвідношення депозитів у інвалюті та гривні змінювалося то в один, то в інший бік. Однак не перевищувало 60%. Гривня користується популярністю у вкладів до року - більше половини вкладів оформлено в нацвалюті. Це логічно, адже вкладники намагаються отримати найбільший дохід на депозиті в гривні і намагаються виграти на зміцненні нацвалюти. З початку року гривня зміцнилася на 6,2% - з 28,07 до 26,33 гривні за долар", - пояснює фінаналітик Михайло Демків.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Найкращі фільми про бізнес та фінанси - 2018 Найкращі фільми про бізнес та фінанси - 2018
ТОП-5 прем'єр 2018 року про бізнес і гроші.
Топ 5 смартфонів з найкращими камерами для яскравих фотографій Топ 5 смартфонів з найкращими камерами для яскравих фотографій
Вибираючи модель смартфона покупці звертають увагу на камеру, яка є важливим елементом будь – якого сучасного гаджета. Мобільник завжди знаходиться пі...
Bloomberg склав рейтинг найдорожчих стартапів Bloomberg склав рейтинг найдорожчих стартапів
Китайська компанія Bytedance обігнала Uber і стала найдорожчим приватним стартапом в світі.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми