Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Українці продовжують зберігати заощадження у гривнях

 • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: гроші

  Українці в основному зберігають кошти в гривні. Однак з осені доларові депозити стануть більш вигідними. Через неясність з отриманням траншу Міжнародного валютного фонду, зниженням золотовалютних резервів і виплатами за зовнішніми боргами гривня почне знецінюватися.

  1152_1470992131_7a72d90f31f9fb52c5168c052d0361c8_650x410_1_650x410.jpg (40.12 Kb)


  “Незважаючи на сезонні коливання, останні два роки обмінний курс гривні був досить стабільним. Середньомісячний курс гривня-долар в травні 2018 року склав 26,18, в травні 2017-го – 26,42, в травні 2016-го – 25,21. Коливання курсу гривні до долара були меншими за амплітудою, ніж зміни курсу євро відносно долара. Водночас різниця в рівні процентних ставок між депозитами в гривні і вкладах в іноземній валюті залишається досить високою. Тому вкладники віддавали перевагу економити в нацвалюті”, – говорить виконавчий директор НАБУ Олена Коробкова.

  Читайте також: Зростання зарплат і перекази заробітчан: українці активно кладуть гроші на депозити

  Щоб зменшити ризики, українцям радять мати широку лінійку інвестицій “гривня/валюта/інші інвестиції” в пропорції 30/60/10. До останніх можна віднести цінні папери або нерухомість.

  “За останні 10 років співвідношення депозитів в інвалюті і гривні змінювалося то в одну, то іншу сторону. Однак не перевищувало 60%. Гривня користується популярністю у вкладів до року – більше половини вкладів оформлено в нацвалюті. Це логічно, адже вкладники намагаються отримати найбільший дохід на депозитах в гривні і намагаються виграти на зміцненні нацвалюти. З початку року гривня зміцнилася на 6,2% – з 28,07 до 26,33 гривні за долар”, – пояснює фінаналітик Михайло Демків.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Xiaomi випустить смарт-браслет Xiaomi випустить смарт-браслет
Смарт-браслет Xiaomi Mi Band 3 став хітом продажів, ледь з’явившись на ринку. Однак незважаючи на всі переваги новинки, багатьом користувачам не виста...
Рейтинг найпопулярніших браузерів у світі Рейтинг найпопулярніших браузерів у світі
Найпопулярніший мобільний браузер Google Chrome. Ним користують майже 55% осіб.
Apple та Samsung знайшли компроміс у патентній війні Apple та Samsung знайшли компроміс у патентній війні
Сума виплат за порушення патентів навряд чи вплине на чистий прибуток компаній.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми