Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Банкір: НБУ "тримає" курс гривні

  • Джерело: interfax.com.ua.  → Ключові теги: НБУ, гривня

    Національний банк України (НБУ) демонструє підтримку курсу гривні і буде продовжувати згладжувати різкі курсові коливання, вважають банкіри, опитані агентством “Інтерфакс-Україна”.

    23_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)

    “Нацбанк буде продовжувати виходити на міжбанк у разі сильного перекосу між попитом і пропозицією як з метою підтримки, так і для згладжування різких коливань. Якщо пропозиція переважає над попитом і гривня ревальвує, регулятор буде стримувати зміцнення курсу; в протилежному випадку Нацбанк виходитиме на ринок, щоб задовольнити створений попит. Підтвердженням є вчорашні інтервенції Нацбанку через Matching в системі Bloomberg, коли через значне зростання (попиту – ред.) на ринку практично не залишилося пропозиції валюти і Нацбанк задовольняв попит, що залишився”, – сказав директор департаменту інвестиційного бізнесу ПУМБ Антон Стадник.

    За його оцінкою, різких коливань курсу гривні не буде.

    “З огляду на те, що в зв’язку з початком ділової активності вересень завжди був складним місяцем для курсу долар/гривня, ми очікуємо, що курс буде перебувати в межах досить широкого коридору. Проте, різких коливань не передбачається. Курс буде залишатися в рамках бюджетних значень і повністю відповідати політиці Національного банку”, сказав він.

    За оцінкою директора департаменту казначейства Піреус Банку Ігоря Якобчука, НБУ буде згладжувати різкі курсові коливання, але не буде перешкоджати тренду.

    “НБУ буде намагатися згладжувати різкі курсові коливання, не перешкоджаючи зміні курсу”, – сказав він.

    За оцінкою І.Якобчука, зниження курсу гривні, яке спостерігається на ринку останнім часом, є початком сезонної девальвації.

    У свою чергу, голова правління РВС Банку Владислав Кравець вважає, що зниження курсу гривні є корекцією.

    “Це корекція. Зниження курсу гривні в липні зумовлено декількома факторами: погашенням ПДВ, виплатою по ОВДП і тим, що експортери стали притримувати виручку в зв’язку з початком корекції. На початку серпня додасться ще один фактор, який чинитиме тиск на курс гривні, – виплата дивідендів. НБУ в останні дні згладжував різкі коливання. Такою ж буде тактика НБУ на міжбанку і в найближчі дні”, – сказав він.

    Аналогічної точки зору дотримується і А.Стадник.

    “Для історично постійної для України осінньої девальвації ще рано. Ми вважаємо, що протягом серпня є сенс очікувати корекцію курсу долар/гривня”, – сказав він.

    Як вважають експерти, спрощення проведення операцій на міжбанківському валютному і кредитному ринках, зміна методик розрахунку курсу гривні і індексу міжбанківських ставок спрямовані на лібералізацію валютного ринку і не впливають на рух курсу гривні.

    “Системи ВалКлі і КредІнфо більше не виконують свої функції на ринку, тому рішення Нацбанку про їх скасування очікуване і повністю виправдане. (Офіційний – ред.) курс Нацбанку не впливає на перебіг торгів. Навпаки – він їх дзеркально відображає. Тому першочергове – це торги, а похідне – офіційний курс”, – сказав А. Стадник.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й
Глобальний конструктор сайтів з українським корінням, Weblium, підбив підсумки насиченого 2024 року, в якому компанія досягла значних результатів у ро...
Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024» Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024»
«Українська народна премія – 2024» стала підтвердженням того, що український бізнес здатний створювати продукти світового рівня. Лідери у понад 30 кат...
KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми