Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Яким курсом гривні завершиться літо: прогноз

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: гривня, долар

    В Україні курс долара вже кілька місяців стабільно знаходиться біля позначки в 26,2 грн/$. Найближчим часом, як прогнозують аналітики, валюта може знову повернутися до психологічної позначки в 26 грн/$. Важливі фактори, такі як обсяги експортної виручки і попит на валюти всередині країни, все ще залишаються на боці гривні.

    23_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)

    10 факторів, які можуть дозволити українській національній валюті залишатися стабільною в наступному місяці.

    №1. Рання ревальвація. Уже кілька років поспіль в Україні спостерігається сезонний фактор: влітку курс гривні зміцнюється, а навесні - знижується. Особливість цього року - долар почав дешевшати (ревальвація гривні) практично з самого початку року. За перше півріччя, згідно з оцінками видання Bloomberg, українська валюта побила світовий рекорд за темпами зміцнення.

    Цього року максимум зміцнення може пройти раніше, проте в серпні тенденція стабільно міцної гривні продовжиться.

    №2. Крихкий долар і гучний Трамп. На курс гривні останні кілька тижнів також тиснув зростаючий долар. Тобто, по факту, українська валюта залишалася стабільною, але долар на світових ринках зростав, тому збільшувався його курс і в Україні. Однак, чергова гучна заява Дональда Трампа цю тенденцію призупинила. Американський президент сказав, що курс долара дуже завищений. На його слова швидко відреагував ринок і курс знизився.

    №3. Виручки аграріїв. Влітку в Україні традиційно зростають експортні виручки. Чим більше заробляє бізнес, тим більше валюти він продає в Україні. Як відомо, при зростанні пропозиції та стабільному попиті товар дешевшає. У цьому випадку "товар" - валюта. Українські аграрії наразі - одне з ключових джерел доларів в країні.

    №4. Стабільна гривня і хороші резерви. Міжнародні резерви НБУ складають майже $18 млрд. Після отримання траншу від МВФ, макрофінансової допомоги ЄС, обсяг резервів може скласти $22,8 млрд. Цих коштів вистачить на обслуговування зовнішніх кредитів і утримання курсу гривні. Якщо курс долара зростає, Національний банк виходить на ринок і продає валюту. Це дозволяє стабілізувати ситуацію. Якщо ж гривня різко зміцнюється, НБУ навпаки - купує валюту.

    №5. Можливе рішення щодо газу. В Україні вже прийняли законопроект про створення Антикорупційного суду. Ще одна рекомендація МВФ, яка відділяє Україну від отримання чергового траншу - тарифи на газ, - за ​​інформацією OBOZREVAYEL, буде виконана в найближчі дні. Співпраця з Фондом не тільки дозволить отримати кредит, але і надасть шанс затвердити позиції України на міжнародних фінансових ринках, слугуватиме позитивним сигналом для інвесторів.

    Що буде з курсом долара
    "У найближчий період долар буде торгуватися без особливих змін близько відміток у 26.20 зі схильністю до зниження до позначки в 26 грн/$. Євро не зможе подолати значення в 31 грн і буде плавно знижуватися до позначки в 30,50 грн", - прогнозує аналітик "Альпарі" Максим Пархоменко.

    Щоправда, залишається також імовірність, що в серпні курс долара буде знаходиться на рівні 26,5 грн/$. На це може побічно вказувати поведінка Національного банку. "Скорочення обсягів покупки валюти Нацбанком на міжбанку у червні свідчило про те, що "зайвої" валюти на ринку практично не залишилося, тобто підстав для зміцнення валюти немає", - пояснює аналітик Concorde Capital Євгенія Ахтирко.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й
Глобальний конструктор сайтів з українським корінням, Weblium, підбив підсумки насиченого 2024 року, в якому компанія досягла значних результатів у ро...
Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024» Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024»
«Українська народна премія – 2024» стала підтвердженням того, що український бізнес здатний створювати продукти світового рівня. Лідери у понад 30 кат...
KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми