В Україні курс долара вже кілька місяців стабільно знаходиться біля позначки в 26,2 грн/$. Найближчим часом, як прогнозують аналітики, валюта може знову повернутися до психологічної позначки в 26 грн/$. Важливі фактори, такі як обсяги експортної виручки і попит на валюти всередині країни, все ще залишаються на боці гривні.
10 факторів, які можуть дозволити українській національній валюті залишатися стабільною в наступному місяці.
№1. Рання ревальвація. Уже кілька років поспіль в Україні спостерігається сезонний фактор: влітку курс гривні зміцнюється, а навесні - знижується. Особливість цього року - долар почав дешевшати (ревальвація гривні) практично з самого початку року. За перше півріччя, згідно з оцінками видання Bloomberg, українська валюта побила світовий рекорд за темпами зміцнення.
Цього року максимум зміцнення може пройти раніше, проте в серпні тенденція стабільно міцної гривні продовжиться.
№2. Крихкий долар і гучний Трамп. На курс гривні останні кілька тижнів також тиснув зростаючий долар. Тобто, по факту, українська валюта залишалася стабільною, але долар на світових ринках зростав, тому збільшувався його курс і в Україні. Однак, чергова гучна заява Дональда Трампа цю тенденцію призупинила. Американський президент сказав, що курс долара дуже завищений. На його слова швидко відреагував ринок і курс знизився.
№3. Виручки аграріїв. Влітку в Україні традиційно зростають експортні виручки. Чим більше заробляє бізнес, тим більше валюти він продає в Україні. Як відомо, при зростанні пропозиції та стабільному попиті товар дешевшає. У цьому випадку "товар" - валюта. Українські аграрії наразі - одне з ключових джерел доларів в країні.
№4. Стабільна гривня і хороші резерви. Міжнародні резерви НБУ складають майже $18 млрд. Після отримання траншу від МВФ, макрофінансової допомоги ЄС, обсяг резервів може скласти $22,8 млрд. Цих коштів вистачить на обслуговування зовнішніх кредитів і утримання курсу гривні. Якщо курс долара зростає, Національний банк виходить на ринок і продає валюту. Це дозволяє стабілізувати ситуацію. Якщо ж гривня різко зміцнюється, НБУ навпаки - купує валюту.
№5. Можливе рішення щодо газу. В Україні вже прийняли законопроект про створення Антикорупційного суду. Ще одна рекомендація МВФ, яка відділяє Україну від отримання чергового траншу - тарифи на газ, - за інформацією OBOZREVAYEL, буде виконана в найближчі дні. Співпраця з Фондом не тільки дозволить отримати кредит, але і надасть шанс затвердити позиції України на міжнародних фінансових ринках, слугуватиме позитивним сигналом для інвесторів.
Що буде з курсом долара
"У найближчий період долар буде торгуватися без особливих змін близько відміток у 26.20 зі схильністю до зниження до позначки в 26 грн/$. Євро не зможе подолати значення в 31 грн і буде плавно знижуватися до позначки в 30,50 грн", - прогнозує аналітик "Альпарі" Максим Пархоменко.
Щоправда, залишається також імовірність, що в серпні курс долара буде знаходиться на рівні 26,5 грн/$. На це може побічно вказувати поведінка Національного банку. "Скорочення обсягів покупки валюти Нацбанком на міжбанку у червні свідчило про те, що "зайвої" валюти на ринку практично не залишилося, тобто підстав для зміцнення валюти немає", - пояснює аналітик Concorde Capital Євгенія Ахтирко.