Експерт зазначив, що біткоін потрібен "тільки для заняття кримінальною діяльністю, в тому числі ухилення від податків".
Транзакційні витрати і "відсутність прив'язки" біткоіну до реальних активів відкидає розвиток економіки на 300 років назад. Про це написав американський економіст і публіцист, лауреат Нобелівської премії з економіки 2008 року Пол Кругман у своїй авторській колонці в New York Times.
Він стверджує, що еволюція грошей поступово створювала не обтяжену зайвими складнощами систему, а біткоін повторно вводить перешкоди, пов'язані з витратами на майнінг блоків і підтвердження транзакцій.
"У контексті історії грошей ентузіазм з приводу криптовалют виглядає дуже дивним, тому що він рухається в протилежному напрямку від давно наміченого тренда", – пише він.
Пол Кругман не став заперечувати, що банкноти великого номіналу часто незручні для повсякденних розрахунків, проте вказав серед їх переваг те, що їх цінність "прив'язана" до дрібніших купюр.
"У криптовалют же, навпаки, немає підтримки і прив'язки до реальності. Їх цінність повністю залежить від самовиконуючих очікувань. Тобто для них повний колапс може виявитися дійсністю", – додав він.
Також експерт зазначив, що традиційні центробанки "досить непогано" справляються зі своїм завданням, забезпечуючи стабільну купівельну спроможність, а біткоін потрібен "тільки для заняття кримінальною діяльністю, в тому числі ухилення від податків".
Нагадаємо, експерт передбачив крах більшості криптовалют.
Раніше ми писали, що старший аналітик інвестиційної платформи eToro Мати Грінспен переконаний, що кращі часи для біткоіну ще попереду і, цілком ймовірно, що криптоінвестори знаходяться на порозі потужного "бичачого ралі".
Нагадаємо, на секретній зустрічі в Чикаго обговорили надання криптовалюті легального статусу. На зустрічі були присутні представники компаній з Уолл-стріт, а також кілька великих криптовалютних бірж, включаючи Gemini братів Вінклвоссо.