Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Економіст: гривня продовжить своє падіння

  • Джерело: gazeta.ua.  → Ключові теги: гривня

    В Україні на початку літа національна валюта балансувала у межах 26,10-26,20 грн за дол. За останній тиждень курс зріс до 27,86 грн.

    4661_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)

    "Гривня ослабла через погіршення ситуації та перспектив України на зовнішніх ринках. Адже зараз сировинний імпорт країни знаходиться на досить високих показниках. Водночас експорт зменшується у ціновому діапазоні", - розповів фінансовий експерт Олексій Кущ.

    За його словами, на ослаблення гривні також впливає неефективна економічна політика.

    "Уряд зацікавлений ослабити національну валюту ще на 1-2 гривні. Йдеться про збільшення нарахувань ПДВ на імпортні товари чи мита на кордоні. Це потрібно, щоб наповнити державний бюджет, виплатити пенсії та зарплати. Крім того, через плаваючий курс Нацбанк фактично не контролює ситуацію з курсом валют", - каже експерт.

    Він наголосив, що у серпні є всі підстави, що курс загальмує на позначці 27 грн за дол. Однак з кінця серпня — початку вересня слід чекати нового девальваційного стрибка.

    "Восени погіршиться стан платіжного балансу. Виправити ситуацію зможе залучення зовнішнього фінансування. А це не можливо без співпраці з Міжнародним валютним фондом. Крім того, тоді на курс валют впливатиме підготовка до передвиборчої компанії. Якщо діюча влада відчує, що вона програє вибори, варто чекати потужного відтоку капіталу. Як це було у попередні рази", - говорить Кущ.

    Інвестиційний банкір Сергій Фурса зазначає, що сезонне ослаблення гривні цього року почалось раніше на декілька тижнів. Через погашення державних облігацій. Адже іноземці ще у січні привезли в Україну багато доларів. Тепер поступово виводять їх. Крім того, раніше, ніж звичайно аграрії зібрали врожай. Тому вже почали скуповувати долари.

    "Якщо є можливість, потрібно купувати долари. Зараз найкращий час для цього. Через декілька тижнів буде запізно", - підсумував Олексій Кущ.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й
Глобальний конструктор сайтів з українським корінням, Weblium, підбив підсумки насиченого 2024 року, в якому компанія досягла значних результатів у ро...
Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024» Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024»
«Українська народна премія – 2024» стала підтвердженням того, що український бізнес здатний створювати продукти світового рівня. Лідери у понад 30 кат...
KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми