Різке падіння гривні до долару пояснюється зниженням активності українського бізнесу та зменшенням надходження валюти до України, але значного коливання курсу очікувати не варто.
"Тут причина в тому, що влітку згасає ділова активність українського бізнесу, я маю на увазі обсяги експортних та імпортних операцій, і дещо влітку, ближче до серпня, зменшується надходження валюти в Україну", – пояснив нардеп від фракції БПП та член комітету з питань фінансової політики і банківської діяльності Михайло Довбенко.
Однак, за його словами, це не є надто серйозним чинником, і до осені коливання валютного курсу будуть незначними.
"Думаю, що до середини осені, швидше за все, якихось значних відхилень не буде. Далі все буде залежати чи відбудеться пожвавлення економічного життя, чи ні, і тоді будемо бачити перспективи с курсом", – сказав він.
На думку народного депутата, навіть зрив чергового траншу від МВФ, який і досі стоїть під питанням, не призведе до значного падіння гривні.
"Як це може вплинути на курс? Я думаю, що це не дуже суттєво вплине, в нас є 18 млрд золотовалютних резервів, тобто ця позиція тримається впродовж двох років", – додав він.
Говорячи про те, який же курс очікує українців до кінця цього року, Довбенко прогнозує, що він не перевищить закладений у державний бюджет.
"Він може відхилятися, але знаючи ситуацію з бюджетом, з обсягами грошової готівки, яка у нас є на ринку, в тому числі і поза ринком. Я думаю, що ми матимемо дещо нижчий, ніж зафіксований у держбюджеті (30 грн за дол. – Ред.)", – спрогнозував Довбенко.