Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Російські бізнесмени натякають на дефолт

  • Джерело: tsn.ua.  → Ключові теги: дефолт

    Влада хоче забирати в підприємств надприбутки.

    90_1470817100_f292432aa1a28cd299224e7b2984bf0382042c_750.jpg (67.25 Kb)

    Російська влада знайшла один зі шляхів, як можна залатати дірки в бюджеті – забрати надприбутки в металургійних, гірничодобувних і хімічних компаній. З такою ініціативою виступив помічник президента РФ Андрій Білоусов.

    Російський союз промисловців і підприємців (РСПП) заявив про загрозу дефолту для низки російських компаній в разі реалізації цієї ініціативи. Цю тему вчора обговорювали на позачерговому засіданні комітету з податкової політики РСПП.

    "Ініціатива вирізняється вибірковістю, недостатнім опрацюванням і слабкою аргументацією", - зазначили в комітеті й додали, що пропозиції помічника президента РФ порушують основні принципи податкової системи та підприємницької діяльності.

    Серед наслідків ініціативи топ-менеджери компаній прогнозують дефолти, скорочення інвестиційних та соціальних програм, загальну кризу кредитоспроможності та платоспроможності. У кінцевому підсумку це негативно вплине на конкурентоспроможність і позиції російських підприємств на світовому ринку, призведе до скорочення податкової бази та зниження темпів зростання ВВП Росії.

    "Вилучення фінансових коштів у найбільш ефективних компаній системоутворювальних галузей економіки забирає будь-які стимули до підвищення ефективності та продуктивності підприємств", - наголосили в РСПП.

    Підприємці вважають, що ініціатива Білоусова призведе до неможливості виконання травневого указу президента РФ у тій частині, яка стосується проривного розвитку галузей і нарощування експорту несировинних товарів.

    На засідання комітету запросили зокрема співробітників "Роснефти", ЛУКОЙЛу, "Інтер РАО", "Ростелекома" і X5 Retail Group.

    агадаємо, про ініціативу Білоусова стало відомо 9 серпня. Він запропонував Путіну вилучити у російських металургів, виробників добрив та інших компаній понад 513 млрд рублів. У своєму листі він вказав, що ці кошти потрібні бюджету для виконання травневих указів, і доклав перелік з 14 компаній, у яких і пропонує вилучити надприбутки (серед них Evraz, ММК, НЛМК, "Норнікель", АЛРОСА і "Сибур").

    У розробці механізму беруть участь також Мінпромторг і Міненерго. Свою позицію також повинні були сформулювати Мінприроди і Мінекономрозвитку. 16 серпня стало відомо, що проти ідеї Білоусова виступили всі чотири профільні відомства. Мінфін ніби готує негативний висновок на ініціативу.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення
Мед та горіхи - це не лише смачні делікатеси, але й корисні продукти, багаті поживними речовинами. Їх комбінація створює ідеальне поєднання смаку, аро...
Магазин Магазин "Аквадом": Ваш путь к здоровью и благополучию
В современном мире одним из важнейших аспектов заботы о здоровье является качество потребляемой воды. Ведь вода играет ключевую роль в поддержании жиз...
Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30 Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30
Коли справа доходить до вибору автомобіля для сім'ї, безпека та комфорт стоять на першому місці. Однак не менш важливими є стиль та екологічність. З у...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми