Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Російські бізнесмени натякають на дефолт

  • Джерело: tsn.ua.  → Ключові теги: дефолт

    Влада хоче забирати в підприємств надприбутки.

    90_1470817100_f292432aa1a28cd299224e7b2984bf0382042c_750.jpg (67.25 Kb)

    Російська влада знайшла один зі шляхів, як можна залатати дірки в бюджеті – забрати надприбутки в металургійних, гірничодобувних і хімічних компаній. З такою ініціативою виступив помічник президента РФ Андрій Білоусов.

    Російський союз промисловців і підприємців (РСПП) заявив про загрозу дефолту для низки російських компаній в разі реалізації цієї ініціативи. Цю тему вчора обговорювали на позачерговому засіданні комітету з податкової політики РСПП.

    "Ініціатива вирізняється вибірковістю, недостатнім опрацюванням і слабкою аргументацією", - зазначили в комітеті й додали, що пропозиції помічника президента РФ порушують основні принципи податкової системи та підприємницької діяльності.

    Серед наслідків ініціативи топ-менеджери компаній прогнозують дефолти, скорочення інвестиційних та соціальних програм, загальну кризу кредитоспроможності та платоспроможності. У кінцевому підсумку це негативно вплине на конкурентоспроможність і позиції російських підприємств на світовому ринку, призведе до скорочення податкової бази та зниження темпів зростання ВВП Росії.

    "Вилучення фінансових коштів у найбільш ефективних компаній системоутворювальних галузей економіки забирає будь-які стимули до підвищення ефективності та продуктивності підприємств", - наголосили в РСПП.

    Підприємці вважають, що ініціатива Білоусова призведе до неможливості виконання травневого указу президента РФ у тій частині, яка стосується проривного розвитку галузей і нарощування експорту несировинних товарів.

    На засідання комітету запросили зокрема співробітників "Роснефти", ЛУКОЙЛу, "Інтер РАО", "Ростелекома" і X5 Retail Group.

    агадаємо, про ініціативу Білоусова стало відомо 9 серпня. Він запропонував Путіну вилучити у російських металургів, виробників добрив та інших компаній понад 513 млрд рублів. У своєму листі він вказав, що ці кошти потрібні бюджету для виконання травневих указів, і доклав перелік з 14 компаній, у яких і пропонує вилучити надприбутки (серед них Evraz, ММК, НЛМК, "Норнікель", АЛРОСА і "Сибур").

    У розробці механізму беруть участь також Мінпромторг і Міненерго. Свою позицію також повинні були сформулювати Мінприроди і Мінекономрозвитку. 16 серпня стало відомо, що проти ідеї Білоусова виступили всі чотири профільні відомства. Мінфін ніби готує негативний висновок на ініціативу.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й
Глобальний конструктор сайтів з українським корінням, Weblium, підбив підсумки насиченого 2024 року, в якому компанія досягла значних результатів у ро...
Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024» Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024»
«Українська народна премія – 2024» стала підтвердженням того, що український бізнес здатний створювати продукти світового рівня. Лідери у понад 30 кат...
KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми