Ми країна, яка розвивається, нам потрібні зовнішні і внутрішні інвестиції, але їх немає. Більш того, ті, що є - це набагато менше, ніж було при Януковичі і набагато менше, ніж в деяких сусідів. І це велика перешкода нашому економічному розвитку.
Про це у своєму блозі пише відомий фінансовий аналітик Тимофій Милованов.
Він зазначає, що для того, щоб зрозуміти, в якій ситуації ми опинилися потрібно поглянути на сухі цифри. У минулому році ми отримали 2.3 млрд зовнішніх інвестицій. Можна порівняти це з Грузією, де зовнішні інвестиції склали 1.8 млрд. При цьому населення в Грузії трохи більше 3 млн. В Україні в 10-15 разів більше. Тобто, Грузія отримає на людину приблизно в 10 разів більше зовнішніх інвестицій, ніж Україна. Тепер доречно буде порівняти рівень інвестицій з 2010-2013 роками. НБУ оцінює середній рівень інвестицій в цей період в 6.6 млрд доларів. Тобто в 2-3 рази більше, ніж зараз.
Тимофій Милованов задається питанням, чому зовнішні інвестиції в Україну настільки малі? Складно дати однозначну відповідь. Швидше за все, є дві причини - перша, звичайно, це ризики: політичні, військові, макроекономічні. Друга, це незахищеність прав власності. Це включає в себе корупцію, рейдерство, політичне втручання, постійна зміна правил гри.