Фінанси. Гроші. Валюта, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Українці стали заможнішими - опитування

  • Джерело: interfax.com.ua.  → Ключові теги: суспільство

    Експерти вважають, що, незважаючи на високий відсоток незадоволених своїм рівнем життя українців, з 1999 року можна простежити тенденцію поліпшення рівня життя в країні.

    4641_____14644_729x547.jpg (61.32 Kb)

    Про це заявив заступник директора Інституту соціології при НАН України Микола Шульга, презентуючи результати соціологічного дослідження, проведеного з 15 по 27 серпня цього року.

    Керівник проекту дослідження, співробітник інституту соціології при Національній академії наук України Олександр Вишняк підкреслив, що при розгляді рівня задоволеності життя в цілому в серпні 2008 року, при порівнянні з аналогічними оцінками 1994-2007 років, можна сказати, що кількість задоволених продовжує рости, незважаючи на те, що відсоток незадоволених усе ще вищий.

    "Рівень задоволеності життя в цілому по Україні ріс із 1999 року, і серпень 2008 винятком не став. Поліпшення не такі й значні - усього 1-3% за певні періоди, однак позитивна тенденція є", - говорить соціолог.

    Результати дослідження свідчать про те, що задоволені своїм життям порядку 33%, а не задоволені не набагато більше 41%. Для 26% опитаних відповісти на це питання виявилося складно.

    Соціологи підкреслюють, що трохи інша ситуація складається з матеріальним і соціально-економічним становищем українців і країни в цілому за останні 6 місяців. Більше 42% респондентів відповіли, що їхнє матеріальне становище погіршилося і майже 60% опитаних вважають що погіршилася соціально-економічна ситуація в країні в цілому.

    Респондентам також було запропоновано оцінити діяльність уряду Юлії Тимошенко за останні півроку. Позитивною діяльність уряду вважають 44,4% опитаних, зокрема, на "відмінно" її оцінили 1,9%, на "добре" 10,9% і на "задовільно" 31,6%. Майже 48% респондентів вважають діяльність уряду негативною - 24,6% оцінили її на "погано" і 22,9% на "дуже погано".

    Найгірше респонденти оцінюють дії Юлії Тимошенко в сферах зниження темпів інфляції та стабілізації цін, поліпшення рівня медичного забезпечення і боротьби з корупцією. Так, сукупно на "погано" і "дуже погано" оцінили її дії в цих сферах -66,7%, 59,8% та 50,6% опитаних відповідно.

    У цілому 82% респондентів оцінюють політичну ситуацію в Україні як напружену і кризову. За словами Олександра Вишняка, подібних високих відсотків оцінки політичної ситуації як кризової не було із часів скандалу навколо вбивства журналіста Георгія Гонгадзе в 2001 і фінансово-економічної кризи 1998 років.

    Більшість опитаних вважають, що керівництву країни необхідно заморозити ціни на продукти першої необхідності і комунальні тарифи для того, щоб поліпшити соціально-економічну ситуацію в країні - 61%, інвестувати в сільське господарство - 43% і підняти рівень мінімальних пенсій і зарплат - 59%.

    Українці також вважають, що зміцнення економічних і політичних зв'язків з Росією та країнами СНД також буде сприяти поліпшенню соціально-економічного становища України - 36,4% і близько 23% вважають, що цього можна досягти тільки при інтеграції в Євросоюз і створенні зони вільної торгівлі ЄС.

    Соціологічне опитування проводилося з 15 по 27 серпня 2008 року Інститутом соціології НАН України на замовлення фонду "Український Форум" у всіх регіонах України. Усього були опитані 1800 респондентів.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й
Глобальний конструктор сайтів з українським корінням, Weblium, підбив підсумки насиченого 2024 року, в якому компанія досягла значних результатів у ро...
Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024» Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024»
«Українська народна премія – 2024» стала підтвердженням того, що український бізнес здатний створювати продукти світового рівня. Лідери у понад 30 кат...
KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми