Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Підсумки тижня: Ryanair, новий курс, ціни на алкоголь

  • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: фінанси, економіка

    Ревізори МВФ доїхали до Києва, а політика НБУ посилюється.

    2109_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)

    Перший тиждень осені почав активний сезон у багатьох сферах життя в Україні. За п'ять робочих днів осені в країну зайшов найбільший європейський лоукостер, Нацбанк надрукував нові купюри, а в Київ прибула місія Міжнародного валютного фонду (МВФ). Не обійшлося і без чергового подорожчання - на цей раз підвищаться ціни на алкогольні напої.

    ТОП-5 ключових економічних новин тижня, що минає.

    1. Ryanair в Україні
    3 вересня міжнародний аеропорт "Бориспіль" прийняв первый рейс найбільшого європейського лоукостера Ryanair в Україну з Берліна.Після цього літак здійснив перший рейс з України - назад до столиці Німеччини.

    Завантаження рейсу Ryanair з Берліна до Києва склало 95%.

    "Країни Європи стають ще ближче – один з найбільших міжнародних лоукостерів Ryanair почав польоти з України. Рейс з Києва до Берліна, який відкрився сьогодні – один з дванадцяти маршрутів, які буде здійснювати авіакомпанія в осінньо-зимовий період. Всього за рік Ryanair планує перевезти 635 тисяч пасажирів. Це – очевидні приклади того, що безвізовий режим з Європою, якого так довго чекали українці, – успішно працює. І з самого початку дії Безвізові країни ЄС відвідали вже 1,29 млн наших громадян", – прокоментував початок польотів президент України Петро Порошенко на своїй сторінці в Facebook.

    При цьому генеральний директор "Борисполя" Павло Рябікін анонсував, що з аеропорту в 2018 році почнуть літати ще два нових лоукост-авіаперевізники.

    2. Мінімальні ціни на алкоголь
    Кабінет міністрів України підвищив мінімальні оптово-відпускні і роздрібні ціни на алкогольні напої.

    Так, мінімальні ціни півищено:

    на горілко і лікеро-горілчані вироби на 12,4-19,6%;
    віскі, ром і джин – на 12%;
    коньяк – на 6,6-9,5%;
    вина – на 4,5-13,5%.
    Зокрема, мінімальна роздрібна ціна на півлітрову пляшку горілки підвищується на 12,4% - до 89,4 грн (з 397,76 грн до 447 грн за літр 100% -го спирту).

    Мінімальні оптово-відпускні ціни на горілку і лікеро-горілчані вироби підвищуються на 19,6% - до 321 грн / літр 100% -го спирту. Мінімальні ціни на вина натуральні підвищені на 13,5% - до 42 грн за пляшку 0,7 л у роздрібній торгівлі, на кріплені вина і вермути - на 8,9%, до 49 грн, на шампанське за пляшку 0,7 л - на 12,4%, до 89 грн.

    Мінімальна оптова ціна на коньяк "три зірки" виросте з нинішніх 386,98 грн за 1 літр 100% -го спирту до 412,5 грн, в роздробі - з 597,3 грн до 641,6 грн, "чотири зірки", відповідно , з 412,85 грн до 455,2 грн і з 645,17 грн до 696,7 грн. Для коньяку "п'ять зірок" мінімальна оптова ціна знижена з 495,95 грн до 481,6 грн, а роздрібна підвищена з 692,6 грн до 758,3 грн.

    3. Місія МВФ
    Технічна місія Міжнародного валютного фонду прибула в Україну 5 вересня, а розпочала роботу 6 вересня. У перший же день представники МВФ зустрілися з чиновниками з Кабміну і НБУ, а також прем'єр-міністром Володимиром Гройсманом.

    Втім, подробиці переговорів поки не розкриваються. В.о. міністра фінансів Оксана Маркарова лише заявила, що Україна виконала більшість зобов'язань перед МВФ.

    "Візит місії МВФ – позитивний сигнал у відносинах України з Фондом. Станом на сьогодні ми вже виконали більшість зобов'язань перед МВФ в рамках поточної програми співробітництва", - повідомила Маркарова.

    Глава НБУ Яків Смолій раніше відзначав, що наближення перспективи отримання фінансування від МВФ матиме позитивний вплив на стан валютного ринку України, а також поліпшить можливості уряду залучити кредити на міжнародних ринках капіталу. У Нацбанку спрогнозували, що черговий транш фінансової допомоги від МВФ Україна зможе отримати восени 2018 року.

    Місія Фонду працюватиме в Україні до 19 вересня.

    4. Нові 20 гривень
    Національний банк випустив нову банкноту номіналом в 20 гривень. Купюра буде введена в обіг з 25 вересня.

    Міняти старі "двадцятки" на нові українцям не доведеться. "Банкноти зразка 2003 і 2018 років будуть перебувати в обігу одночасно. Після введення в обіг нових 20-гривневих банкнот громадянам не потрібно обмінювати банкноти старого зразка на нові", – підкреслили в Нацбанку.

    По дизайну нова банкнота успадковує оновлені банкноти номіналом 100 і 500 гривень. На новій банкноті збережений портрет Івана Франка, але переміщений в центр банкноти - раніше він був справа. Також збережені колірна гамма і розмір.

    З елементів захисту на банкноті присутні водяні знаки, захисна стрічка, наскрізний елемент, оптично-змінний елемент, латентне зображення, рельєфні елементи, мікротекст.

    На сьогоднішній день 20-гривневі банкноти становлять 4,4% від загальної кількості банкнот в готівковому обігу.
    5. Облікова ставка 18%
    Нацбанк з 7 вересня підвищив облікову ставку з 17,5% до 18%, щоб забезпечити зниження інфляції.

    "Не дивлячись на зниження інфляції з початку року, реалізація ряду ризиків може в подальшому перешкодити цій тенденції. Проведення більш жорсткої монетарної політики дозволить нівелювати вплив цих ризиків і повернути інфляцію в рамки цільового діапазону в кінці 2019 і досягти середньостроковій мети 5% в 2020 році", – заявив глава НБУ Яків Смолій.

    Він зазначив, що з минулого підвищення в Україні посилилися інфляційні ризики:

    Посилюється тиск на валюти країн, що розвиваються. Це може ускладнити доступ українських позичальників до міжнародних фінансових ринків і вплинути на конкурентособность продукції українського експорту.

    Через масштабні торгові війни погіршується ситуація на світових ринках. Наприклад, торгова війна між Китаєм і США, а також взаємні санкції Туреччини і США, які призвели до падіння цін на сталь. Нафта при цьому подорожчала.

    Збільшення волатильності курсу гривні.
    Наближення виборів.
    Різке зростання внутрішнього попиту через швидке підвищення зарплат.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й
Глобальний конструктор сайтів з українським корінням, Weblium, підбив підсумки насиченого 2024 року, в якому компанія досягла значних результатів у ро...
Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024» Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024»
«Українська народна премія – 2024» стала підтвердженням того, що український бізнес здатний створювати продукти світового рівня. Лідери у понад 30 кат...
KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми