Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Підсумки тижня: Ryanair, новий курс, ціни на алкоголь

  • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: фінанси, економіка

    Ревізори МВФ доїхали до Києва, а політика НБУ посилюється.

    2109_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)

    Перший тиждень осені почав активний сезон у багатьох сферах життя в Україні. За п'ять робочих днів осені в країну зайшов найбільший європейський лоукостер, Нацбанк надрукував нові купюри, а в Київ прибула місія Міжнародного валютного фонду (МВФ). Не обійшлося і без чергового подорожчання - на цей раз підвищаться ціни на алкогольні напої.

    ТОП-5 ключових економічних новин тижня, що минає.

    1. Ryanair в Україні
    3 вересня міжнародний аеропорт "Бориспіль" прийняв первый рейс найбільшого європейського лоукостера Ryanair в Україну з Берліна.Після цього літак здійснив перший рейс з України - назад до столиці Німеччини.

    Завантаження рейсу Ryanair з Берліна до Києва склало 95%.

    "Країни Європи стають ще ближче – один з найбільших міжнародних лоукостерів Ryanair почав польоти з України. Рейс з Києва до Берліна, який відкрився сьогодні – один з дванадцяти маршрутів, які буде здійснювати авіакомпанія в осінньо-зимовий період. Всього за рік Ryanair планує перевезти 635 тисяч пасажирів. Це – очевидні приклади того, що безвізовий режим з Європою, якого так довго чекали українці, – успішно працює. І з самого початку дії Безвізові країни ЄС відвідали вже 1,29 млн наших громадян", – прокоментував початок польотів президент України Петро Порошенко на своїй сторінці в Facebook.

    При цьому генеральний директор "Борисполя" Павло Рябікін анонсував, що з аеропорту в 2018 році почнуть літати ще два нових лоукост-авіаперевізники.

    2. Мінімальні ціни на алкоголь
    Кабінет міністрів України підвищив мінімальні оптово-відпускні і роздрібні ціни на алкогольні напої.

    Так, мінімальні ціни півищено:

    на горілко і лікеро-горілчані вироби на 12,4-19,6%;
    віскі, ром і джин – на 12%;
    коньяк – на 6,6-9,5%;
    вина – на 4,5-13,5%.
    Зокрема, мінімальна роздрібна ціна на півлітрову пляшку горілки підвищується на 12,4% - до 89,4 грн (з 397,76 грн до 447 грн за літр 100% -го спирту).

    Мінімальні оптово-відпускні ціни на горілку і лікеро-горілчані вироби підвищуються на 19,6% - до 321 грн / літр 100% -го спирту. Мінімальні ціни на вина натуральні підвищені на 13,5% - до 42 грн за пляшку 0,7 л у роздрібній торгівлі, на кріплені вина і вермути - на 8,9%, до 49 грн, на шампанське за пляшку 0,7 л - на 12,4%, до 89 грн.

    Мінімальна оптова ціна на коньяк "три зірки" виросте з нинішніх 386,98 грн за 1 літр 100% -го спирту до 412,5 грн, в роздробі - з 597,3 грн до 641,6 грн, "чотири зірки", відповідно , з 412,85 грн до 455,2 грн і з 645,17 грн до 696,7 грн. Для коньяку "п'ять зірок" мінімальна оптова ціна знижена з 495,95 грн до 481,6 грн, а роздрібна підвищена з 692,6 грн до 758,3 грн.

    3. Місія МВФ
    Технічна місія Міжнародного валютного фонду прибула в Україну 5 вересня, а розпочала роботу 6 вересня. У перший же день представники МВФ зустрілися з чиновниками з Кабміну і НБУ, а також прем'єр-міністром Володимиром Гройсманом.

    Втім, подробиці переговорів поки не розкриваються. В.о. міністра фінансів Оксана Маркарова лише заявила, що Україна виконала більшість зобов'язань перед МВФ.

    "Візит місії МВФ – позитивний сигнал у відносинах України з Фондом. Станом на сьогодні ми вже виконали більшість зобов'язань перед МВФ в рамках поточної програми співробітництва", - повідомила Маркарова.

    Глава НБУ Яків Смолій раніше відзначав, що наближення перспективи отримання фінансування від МВФ матиме позитивний вплив на стан валютного ринку України, а також поліпшить можливості уряду залучити кредити на міжнародних ринках капіталу. У Нацбанку спрогнозували, що черговий транш фінансової допомоги від МВФ Україна зможе отримати восени 2018 року.

    Місія Фонду працюватиме в Україні до 19 вересня.

    4. Нові 20 гривень
    Національний банк випустив нову банкноту номіналом в 20 гривень. Купюра буде введена в обіг з 25 вересня.

    Міняти старі "двадцятки" на нові українцям не доведеться. "Банкноти зразка 2003 і 2018 років будуть перебувати в обігу одночасно. Після введення в обіг нових 20-гривневих банкнот громадянам не потрібно обмінювати банкноти старого зразка на нові", – підкреслили в Нацбанку.

    По дизайну нова банкнота успадковує оновлені банкноти номіналом 100 і 500 гривень. На новій банкноті збережений портрет Івана Франка, але переміщений в центр банкноти - раніше він був справа. Також збережені колірна гамма і розмір.

    З елементів захисту на банкноті присутні водяні знаки, захисна стрічка, наскрізний елемент, оптично-змінний елемент, латентне зображення, рельєфні елементи, мікротекст.

    На сьогоднішній день 20-гривневі банкноти становлять 4,4% від загальної кількості банкнот в готівковому обігу.
    5. Облікова ставка 18%
    Нацбанк з 7 вересня підвищив облікову ставку з 17,5% до 18%, щоб забезпечити зниження інфляції.

    "Не дивлячись на зниження інфляції з початку року, реалізація ряду ризиків може в подальшому перешкодити цій тенденції. Проведення більш жорсткої монетарної політики дозволить нівелювати вплив цих ризиків і повернути інфляцію в рамки цільового діапазону в кінці 2019 і досягти середньостроковій мети 5% в 2020 році", – заявив глава НБУ Яків Смолій.

    Він зазначив, що з минулого підвищення в Україні посилилися інфляційні ризики:

    Посилюється тиск на валюти країн, що розвиваються. Це може ускладнити доступ українських позичальників до міжнародних фінансових ринків і вплинути на конкурентособность продукції українського експорту.

    Через масштабні торгові війни погіршується ситуація на світових ринках. Наприклад, торгова війна між Китаєм і США, а також взаємні санкції Туреччини і США, які призвели до падіння цін на сталь. Нафта при цьому подорожчала.

    Збільшення волатильності курсу гривні.
    Наближення виборів.
    Різке зростання внутрішнього попиту через швидке підвищення зарплат.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Чому варто придбати новий Айфон 15 Pro Max  Чому варто придбати новий Айфон 15 Pro Max
iPhоne 15 Pro Max зміг здивувати навіть найвибагливіших користувачів. Смартфон став ще потужнішим і швидшим, і у нього з'явилися нові опції. При цьому...
Чем занимается бывший ТОП-менеджер Чем занимается бывший ТОП-менеджер "Нафтогаза" Александр Кацуба: частная добыча газа, финансовые услуги, волонтерство
Александр Кацуба стал известен в начале 10-х годов благодаря работе в государственных энергетических гигантах. Выходцы из известной в Харькове бизнес-...
Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000 Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000
Ласкаво просимо в захоплюючий світ пасивного доходу! Якщо ви шукали спосіб легко заробити гроші, насолоджуючись вільним часом, не шукайте далі. Сьогод...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми