Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

В Україні реально "відбілити" зарплати - експерт

 • Джерело: gazeta.ua.  → Ключові теги: зарплата

  За підсумками першого півріччя 2018 року, державі не вистачає 15 млрд грн, щоб покрити заплановані видатки. За підсумками року ця сума виросте вдвічі. Вичавити гроші за допомогою репресивних заходів практично не можливо. Репресивна економіка спрацьовувала за часів Кучми та Януковича.

  1680_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)

  Про це розповів економіст Олексій Кущ.

  "Вийти з "тіні" реально за 4 роки. Спочатку потрібно провести загальну амністію капіталів. Для цього знадобиться близько року. Далі створити податкові та адміністративні стимули для підприємств. Це ще 2-3 роки. Після цього можна говорити про жорсткі санкції для тих, хто відмовився від пропозиції держави. Так відбувалося у всіх країнах з перехідною економікою", - каже економіст.

  В Україні відповідно до законодавства діє три режими оподаткування.

  "Трудові відносини можуть оформляти як відносини між підприємцями. За цю схему тримається малий та середній бізнес. Ситуацію можна змінити за допомогою адміністративних важелів. Знизити загальний податковий тиск до рівня спрощеної системи оподаткування. Останню ж трохи підвищити до розміру загальних податків", - додає Олексій Кущ.

  За його словами, оптимальний рівень "тіньової" економіки - 15%. Така ситуація у Німеччини. У Франції цифру намагалися знизити до 5%. Це призвело до підвищення соціальної напруги, кризи на ринку праці. В Україні "тіньовий" сектор за офіційними даними становить 37%, за неофіційними — 50.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Xiaomi випустить смарт-браслет Xiaomi випустить смарт-браслет
Смарт-браслет Xiaomi Mi Band 3 став хітом продажів, ледь з’явившись на ринку. Однак незважаючи на всі переваги новинки, багатьом користувачам не виста...
Рейтинг найпопулярніших браузерів у світі Рейтинг найпопулярніших браузерів у світі
Найпопулярніший мобільний браузер Google Chrome. Ним користують майже 55% осіб.
Apple та Samsung знайшли компроміс у патентній війні Apple та Samsung знайшли компроміс у патентній війні
Сума виплат за порушення патентів навряд чи вплине на чистий прибуток компаній.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми