Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

В Україні реально "відбілити" зарплати - експерт

 • Джерело: gazeta.ua.  → Ключові теги: зарплата

  За підсумками першого півріччя 2018 року, державі не вистачає 15 млрд грн, щоб покрити заплановані видатки. За підсумками року ця сума виросте вдвічі. Вичавити гроші за допомогою репресивних заходів практично не можливо. Репресивна економіка спрацьовувала за часів Кучми та Януковича.

  1680_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)


  Про це розповів економіст Олексій Кущ.

  "Вийти з "тіні" реально за 4 роки. Спочатку потрібно провести загальну амністію капіталів. Для цього знадобиться близько року. Далі створити податкові та адміністративні стимули для підприємств. Це ще 2-3 роки. Після цього можна говорити про жорсткі санкції для тих, хто відмовився від пропозиції держави. Так відбувалося у всіх країнах з перехідною економікою", - каже економіст.

  В Україні відповідно до законодавства діє три режими оподаткування.

  "Трудові відносини можуть оформляти як відносини між підприємцями. За цю схему тримається малий та середній бізнес. Ситуацію можна змінити за допомогою адміністративних важелів. Знизити загальний податковий тиск до рівня спрощеної системи оподаткування. Останню ж трохи підвищити до розміру загальних податків", - додає Олексій Кущ.

  За його словами, оптимальний рівень "тіньової" економіки - 15%. Така ситуація у Німеччини. У Франції цифру намагалися знизити до 5%. Це призвело до підвищення соціальної напруги, кризи на ринку праці. В Україні "тіньовий" сектор за офіційними даними становить 37%, за неофіційними — 50.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Найкращі фільми про бізнес та фінанси - 2018 Найкращі фільми про бізнес та фінанси - 2018
ТОП-5 прем'єр 2018 року про бізнес і гроші.
Топ 5 смартфонів з найкращими камерами для яскравих фотографій Топ 5 смартфонів з найкращими камерами для яскравих фотографій
Вибираючи модель смартфона покупці звертають увагу на камеру, яка є важливим елементом будь – якого сучасного гаджета. Мобільник завжди знаходиться пі...
Bloomberg склав рейтинг найдорожчих стартапів Bloomberg склав рейтинг найдорожчих стартапів
Китайська компанія Bytedance обігнала Uber і стала найдорожчим приватним стартапом в світі.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми