Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Безготівкові розрахунки: названа статистика

 • Джерело: ubr.ua.  → Ключові теги: картки, суспільство

  Близько 75% всіх покупок в роздрібних мережах українці оплачують готівкою. За підсумками першого півріччя 2018 року, менше чверті придбань в магазинах люди сплатили банківськими картками.

  1680_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)


  Такі дані наводить державна служба статистики.

  Аналітики відомства підрахували, що за перші 6 місяців українці витратили в роздробі 304,5 млрд. грн. З них трохи більше 1,5 млрд. грн. (0,5%) були оплачені в мережі інтернет, а близько 76 млрд. – за допомогою банківських карток. При цьому частка кредитних покупок українців в роздробі становила всього 2,2%. Це близько 6,7 млрд. грн. в абсолютних цифрах.

  Найбільш прогресивним регіоном, звичайно, став Київ. Близько 31% роздрібних покупок столичні жителі сплатили в першому півріччі карткою. На другому місці за цим показником виявилася Дніпропетровська область (29,7%), на третьому – Харківська (26,4%). Втім, така ситуація може пояснюватися не стільки прогресивністю самих людей, скільки доступністю відповідної платіжної інфраструктури. В самому хвості рейтингу виявилася Закарпатська область – 13,3%.

  А ось найбільша закредитованість роздрібних покупок відзначається в Хмельницькій області. Близько 3,8% всіх покупок місцевих жителів у першому півріччі оплачувалися кредитними коштами. На другому місці Полтавська (3,3%) та Черкаська область (3,1%). Рідше за інших звертаються за фінансовою підмогою в Київській області – лише 1,1% покупок в магазинах місцеві жителі оплачують кредитами.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі
На хвилі глобальної цифрової трансформації моделі децентралізованих фінансів (DeFi) все більше домінують у діловому та фінансовому середовищі. У цьому...
Новий гравець на фінансовому ринку Новий гравець на фінансовому ринку
Криптовалюти стали однією з найбільш гучних тем останніх років. Вони з'явилися як альтернатива грошам, акціям та іншим активам, і з того часу набули в...
ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть
ChatGPT, який стрімко здобув популярність у світі, тепер доступний і в Україні, повідомив керівник мінцифри Михайло Федоров.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми