Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Проект бюджету-2019: позитивні і негативні сторони

 • Джерело: replyua.net.  → Ключові теги: бюджет-2019

  Уряд Гройсмана продовжує радувати нардепів завчасною подачею проекту держбюджету на 2019 рік. Так у нардепів є достатньо часу, щоб добре розібратися в цифрах, внести відповідні зміни. Ознайомився з проектом держбюджету український економіст Тарас Загородній, зробивши певні висновки.

  4756_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)


  За словами експерта, сподобалося, що Кабмін подав бюджет вчасно без обхідних маневрів.

  Економіст зазначив, що нарешті з'явилася виразна боргова політика, яка спрямована на скорочення боргового навантаження на бюджет. У наступному році заплановано скорочення боргового навантаження до 52% від ВВП. У 2020 році до 49% від ВВП. Вивільнені кошти можна направити на інші статті витрат. Наприклад, на підвищення енергоефективності. Окремо заслуговує на увагу Фонд енергоефективності - 1, 6 млрд. Мало, але вже значно більше, ніж в попередні роки. Це найефективніша інвестиція зараз. Менше споживаємо - менше закуповуємо газу - менше субсидій треба платити. Вражають витрати на модернізацію армії - + 3,9 мрлд. Оснащена армія - запорука безпеки держави. Країни, які здатні забезпечувати свою безпеку подобаються інвесторам. Також є хороший інструмент з управління модернізації основних фондів - компенсації на покупку вітчизняної техніки. Можна поширювати і на інші галузі. Це робочі місця в промисловому секторі. Що стосується соціально значимих статей, то вони або залишилися без змін, або є приріст, що добре для внутрішнього попиту.

  Тарас Загородній зазначає, що є і не дуже приємні моменти в бюджети. Є сумніви, що вдасться вкластися в параметри інфляції, враховуючи зростання цін на газ для населення. Це потягне за собою не тільки інфляцію, але і зростання дефіциту бюджету за рахунок субсидій. Економіст підкреслює, також немає гарантій, що вдасться витримати такі параметри особливо у видатковій частині. Рік передвиборний і численні «хотілки» ростуть в геометричній прогресії.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Puma випустила Puma випустила "розумні" кросівки
Німецька компанія Puma випустила “розумні” кросівки RS-Computer. Такі випускали 1986-го.
Xiaomi анонсував появу телефону для Xiaomi анонсував появу телефону для "мажорів"
Китайський виробник Xiaomi почав продаж свого найпотужнішого смартфону Mi Mix 3 у форм-факторі слайдера.
Найкращі фільми про бізнес та фінанси - 2018 Найкращі фільми про бізнес та фінанси - 2018
ТОП-5 прем'єр 2018 року про бізнес і гроші.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми