В Україні гривня останні роки традиційно знецінювалася восени. Навесні та літом повертала втрачені позиції. Цьогоріч національна валюта почала девальвувати ще з середини літа. До кінця року долар може подорожчати ще на 1,5 грн - до 30 грн.
Заробляти на доларах можна, але це ризикована справа. Ніхто не може точно спрогнозувати курс валют. Він залежить від обсягу попиту та пропозиції на ринку. Водночас у довгостроковій перспективі долар дорожчає, а гривня знецінюється.
"Якщо є завдання зібрати якусь суму і, наприклад, через півроку-рік з'їздити у відпустку або купити нові меблі, гроші краще відкладати на гривневих депозитах в банках. Відсоткова ставка дозволить не тільки компенсувати подорожчання долара та інфляцію, але і заробити. Довгостроково гроші краще зберігати у доларах чи євро", - каже банківський експерт Володимир Мазуренко.
Щоб заробити на різниці курсу, найкраще купувати кілька валют. Наприклад, долар та євро. Якщо ослабне одна валюта, то вдасться зберегти кошти за рахунок іншої.
Валюту краще купувати у банках або пунктах обміну, які мають ліцензію Нацбанку. Робити це у 2 тиждень місяця. Тоді гривня зазнає мінімального тиску. Наприкінці місяця через валютні виплати гривня традиційно слабшає.
Продавати долари найкраще у грудні. Наприклад, у червні 2017-го долар коштував 26 грн. Наприкінці року - 27,9 грн. Ті, хто у червні купили $10 тис. і продали їх у грудні, на курсовій різниці могли заробити 190 тис. грн.
Водночас заробити можна лише на великих сумах.
"Наприкінці року долар може подорожчати до 29,5 грн. Такий прогноз буде реальним, якщо у жовтні-листопаді 2018-го Україна отримає $1,9 млрд від МВФ. Крім того, ми припускаємо, що до кінця року Україна отримає 0,5 млрд євро від ЄС", - каже фінансовий аналітик Євгенія Ахтирко.