Відомий український банкір і блогер Тимофій Милованов в своєму блозі поділився секретом успішного сімейного бюджету, який використовують американські сім'ї.
За словами банкіра, сьогодні актуальне питання, якщо у вас в родині захворіє людина, то, наскільки ймовірним є що у вас не вистачить грошей його вилікувати? Дослідження показують, що в 2015 році 14,5% українських сімей мали катастрофічні фінансові витрати на лікування. Тільки в одному році - майже кожна 7 сім'я. Тому важливо розуміти правильно ви ведете сімейний бюджет, чи не забагато витрачаєте на «забаганки», чи достатньо зберігайте заощаджень на випадок хвороби або звільнення з роботи?
Тимофій Милованов зазначає, що не можна в усьому брати приклад з США, адже у них в країні ситуація зовсім інша, але до їх бюджетування сімейних витрат все ж придивитися варто. Їх досвід може бути корисним нам, тому, що ми повинні збирати навіть більше, ніж американці, тому що у нас безкоштовна медицина і освіта не дуже працюють, а пенсійна система не забезпечує гідну старість. У США є правило 50/30/20. Це означає, що 50 відсотків свого доходу ви витрачаєте на «необхідні речі» - плату за житло, їжу, комунальні послуги, ліки, автомобілі. Ще 30 відсотків можна витрачати на «забаганки» - ресторани і бари, подорожі, кіно і театри, різні покупки, включаючи одяг і взуття. І останні 20 відсотків повинні йти на заощадження та виплати боргів.
Банкір відзначає, що за його інформацією, українські сім'ї з низьким доходом мають зовсім протилежну формулу сімейного бюджету. Зазвичай біднішими сім'ї витрачають близько 90/5/5, а заможні 30/60/10. Є гіпотеза, що і бідні, і багаті українці недостатньо відкладають гроші. Бідні українці живуть в умовах хронічного бюджетного дефіциту, коли у них не вистачає грошей на базові потреби. У той час, як багаті витрачають відносно багато на «забаганки» і недостатньо економлять.