В результаті нового санкційного пакету США у Росії виявилася дорога нафта і дешева валюта, і ця комбінація йде на користь її економіці.
Таку думку висловила журналістка The Wall Street Journal Авантіка Чілкоті в своїй останній статті. Вона підкреслила, що з середини серпня нафта подорожчала майже на 14%, головним чином, через майбутнє відновлення американських санкцій проти Ірану.
"Тим часом рубль подешевшав на 15% з квітня, коли Вашингтон ввів проти Росії санкції за передбачуване втручання у вибори в США і інші агресивні дії", - написала вона.
Таким чином, сказано в матеріалі, коли ціна нафти зростає, долари коштують більше після конвертації в слабкий рубль.
"Для Росії набагато вигідніше дорога нафта і слабкий рубль, тому що, з точки зору бюджету, це подвійний позитивний фактор", - пояснив портфельний менеджер Aberdeen Standard Investments Віктор Жабо.
Журналістка зазначила, що ризик для США полягає в тому, що санкції не чинять задуманого ефекту, враховуючи, як реалізується поєднання слабкого рубля і високих цін на нафту.
Відзначається, що в кінці минулого року барель нафти приносив російським продавцям трохи більше 3,835 рубля, тепер же кожен барель приносить 5,262 рубля. "Роснефть" в другому кварталі відзвітувала про майже 50% зростання виручки.
"Згідно Société Générale, санкції допомагають країні також скорочувати свій зовнішній борг у той час, коли заборгованість уряду і компаній почала зростати. Це відбувається як в зв'язку з тим, що падіння рубля утримує емітентів від взяття на себе доларових зобов'язань, так і на тлі побоювань , що США накладуть санкції на торгівлю російськими доларовими облігаціями", - пише Чілкоті.
Опитані журналісткою аналітики вважають, що Росія вражаюче адаптувалася до низьких цін на нафту і санкцій.