Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Економіст: з 2021 може початися процвітання в Україні

 • Джерело: gazeta.ua.  → Ключові теги: економіка

  Економіка України 2019-го сповільнить зростання, але після 2020-го ВВП держави почне наздоганяти країни Східної Європи.

  0606_____14644_729x547.jpg (61.32 Kb)

  "2018-й - рік невизначеності для інвесторів, для бізнесу - для всіх учасників економіки. Тому зрозуміло, що 2019-го темпи зростання економіки будуть трохи нижчими. Це нормально, тому що політичний ризик дуже великий. Якщо він не виправдається, то 2020-го економіка знову буде рости. Це відображають усі прогнози", - заявив економіст Павло Кухта.

  За словами експерта, у другому кварталі 2018-го показники зростання економіки становлять 3,8% ВВП. Це нижня межа норми для України.

  "Це нижня планка показника, який дозволяє нам наздоганяти східноєвропейські країни. Між нами утворився великий розрив, тому що вони на початку 90-х провели реформи і 25 років розвивалися, а ми стояли на місці. 4% - це рівень, на який ми повинні вийти та утримувати його як базу економічного зростання, але ми зараз вже майже там".

  Крім виборів, ще одним великим ризиком для економіки на наступний рік Кухта назвав пік виплат за зовнішнім боргом України.

  "Виплати за боргом створюють ризик макроекономічної нестабільності, стримують інвестиції та економічне зростання. Але з 2021-го ці виплати підуть на спад. Якщо не зробимо помилок до того часу, то будемо стабільно йти курсом реформ та євроінтеграції", - додав Кухта.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Експерти назвали найпопулярніші гаджети для здоров'я в Україні Експерти назвали найпопулярніші гаджети для здоров'я в Україні
Гаджети для здоров'я стають все більш популярними в Україні.
Анонсовано вихід кросівок Nike Adaptive, що самі зашнуровуються (ФОТО) Анонсовано вихід кросівок Nike Adaptive, що самі зашнуровуються (ФОТО)
Компанія Nike в ході оголошення результатів за другу чверть поточного фінансового року (була закрита 30 листопада) поділилася планами щодо випуску нов...
Топ-недооцінені телефони 2018 року Топ-недооцінені телефони 2018 року
2018 рік був сповнений вдалих смартфонів, які підкорили світ своїм дизайном, потужністю, можливостями фотокамер, дисплеїв та іншими революційними ново...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми