Фінанси. Гроші. Валюта, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Кому з 1 грудня збільшать соцстандарти

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: соцстандарти

  З 1 грудня українців очікує чергова індексація соціальних виплат. Майбутнє підвищення дозволить збільшити доходи найменш забезпечених як мінімум на рівень інфляції. В результаті через місяць виростуть мінімальний розмір аліментів, мінімальна і максимальна пенсії, допомога по безробіттю тощо.

  _1463683733_1072.jpg (65.68 Kb)

  Як і хто "розбагатіє" в Україні після прийдешньої індексації.

  Як зростуть пенсії

  В Україні розмір мінімальної пенсії прив'язаний до прожиткового мінімуму для непрацездатного. Наразі він становить 1435 грн. Це мінімум, на який має право будь-який українець, що втратив працездатність.

  Щоправда, в законі є кілька важливих "але". Головне — щоб отримати право на пенсію, треба мати як мінімум 15 років стажу. Якщо заробили менше — отримаєте соціальну допомогу. І то розмір встановленої грошової допомоги має компенсувати різницю між тим, скільки ви отримуєте, і прожитковим мінімумом.

  Як проіндексують виплати:

  Мінімальна пенсія — з 1435 до 1497 грн;

  Максимальна пенсія — з 14 350 до 14 970 грн.

  Отже, кожен українець старше 60 років з 1 грудня має отримувати щонайменше 1497 грн. Варто при цьому враховувати, що фактичний прожитковий мінімум (його розраховують на основі реальних цін за підсумками кожного місяця) для пенсіонера в вересні склав 2,7 тис. грн. Тобто всі, хто отримує менше, фактично перебувають за межею бідності.

  За оцінками Міністерства соціальної політики, 32,8% українських пенсіонерів перебувають за межею бідності (з минулого року цей показник зменшився з 37,3%). "Рівень бідності серед осіб пенсійного віку (непрацюючих): за відносним критерієм за видатками склав 26,6% (за I квартал 2017 — 24,7%); в абсолютному критерії за доходами нижче за фактичний прожитковий мінімум знизився на 4,5 в. п. і склав 32,8% (за I квартал 2017 — 37,3%)", — йдеться у звіті Мінсоца "Основні показники рівня життя населення".

  До речі, в середньому українські пенсіонери отримують 2,5 тис. грн. Груднева індексація стосуватиметься 2,5 млн осіб, розповідає старший науковий співробітник Інституту демографії та соцдосліджень Лідія Ткаченко. Однак найістотніше підвищення очікує українців з найвищими виплатами. Зараз Пенсійний фонд не платить більше 14,3 тис. грн. З 1 грудня максимальна сума зросте до 14,9 тис. грн. Тобто надбавка складе близько 600 грн.

  Що буде з мінімальними аліментами
  В Україні мінімальний розмір аліментів прив'язаний до прожиткового мінімуму на дитину. У кожному конкретному випадку розмір виплат визначає суд. Однак законом встановлена ​​мінімальна межа. Наприклад, наразі аліменти на дитину віком до 6 років мають бути не менше 1559 грн, а на дитину від 6 до 18 років — не менше 1944 грн. З 1 грудня виплати підвищать. Так, аліменти на дитину старше 6 років складуть не менше 2027 грн, а на дитину віком до 6 років — 1626 грн.

  Як виросте мінімальний розмір аліментів:

  Дитина до 6 років — з 1559 до 1626 грн;

  Дитина від 6 до 18 років — з 1944 до 2027 грн.

  В Україні посилили покарання за несплату аліментів. Тепер боржникам загрожує до двох років позбавлення волі. Крім того, якщо дитина важко хвора або має інвалідність, один з батьків, який з нею проживає, має право сам приймати рішення про лікування за кордоном. А якщо другий із батьків більше трьох місяців не платить аліменти, без його згоди також можна вивозити дитину на відпочинок.

  На кого вплине новий прожитковий мінімум
  Загальний показник прожиткового мінімуму в Україні підвищать з 1777 до 1853 грн. На більшість українців таке рішення вплине лише за деякий час. Наприклад, від прожиткового мінімуму в Україні залежать субсидії, штрафи, податкові пільги.

  Податки. Перша група платників єдиного податку (дохід до 300 тис. грн) платять за ставкою в 10% прожиткового мінімуму. Після перерахунку податок складе 185,3 грн (замість 177,7 грн). Крім того, зросте і розмір пільги. Згідно із законом, якщо українець заробляє не більше прожиткового мінімуму, то платити податки потрібно з суми, яка дорівнює 50% ПМ. Наприклад, з грудня за доходу у 1853 грн (неповна ставка) треба буде заплатити податки з суми у 926 грн.

  Субсидії. Розмір субсидії в Україні обчислюється за формулою: середній дохід на одного члена поділити на два прожиткових мінімуми, помножити на 15% і на загальний дохід сім'ї. І якщо суми в деклараціях не змінюються, то пропорційно з підвищенням прожиткового мінімуму зростає і розмір субсидії.

  Наприклад, якщо сукупний дохід на сім'ю з трьох осіб складає 9 тис. грн, то за прожиткового мінімуму у 1777 грн за комуналку зі "знижкою" доведеться платити не більше 1139 грн. Якщо прожитковий мінімум підвищать до 1853 грн, а дохід не зміниться, за комуналку доведеться віддавати вже 1092 грн.

  Допомога по безробіттю. Також до прожиткового мінімуму прив'язаний максимальний розмір допомоги безробітним. Він не може бути більшим за 4 ПМ. Наразі це 7108 грн, а після прийдешньої індексації 1 грудня — 7412 грн.

  До речі, мінімальну зарплату українцям підвищать тільки за два місяці — з 1 січня її розмір складе 4170 грн (наразі 3723 грн). А от істотне підвищення пенсій очікується лише у наступному році. Так, у березні 2019-го уряд обіцяє перерахувати всі виплати з урахуванням зростання зарплат та інфляції.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Анонсовано вихід кросівок Nike Adaptive, що самі зашнуровуються (ФОТО) Анонсовано вихід кросівок Nike Adaptive, що самі зашнуровуються (ФОТО)
Компанія Nike в ході оголошення результатів за другу чверть поточного фінансового року (була закрита 30 листопада) поділилася планами щодо випуску нов...
Топ-недооцінені телефони 2018 року Топ-недооцінені телефони 2018 року
2018 рік був сповнений вдалих смартфонів, які підкорили світ своїм дизайном, потужністю, можливостями фотокамер, дисплеїв та іншими революційними ново...
Puma випустила Puma випустила "розумні" кросівки
Німецька компанія Puma випустила “розумні” кросівки RS-Computer. Такі випускали 1986-го.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми