Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Фінансовий експерт: в українські економіці немає кризи

 • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: економіка

  Держава несе великі витрати, а платіжний баланс "підгуляв".

  7118_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)

  В українській економіці немає кризи, стан фінансової системи міцний, а ризики невиконання держбюджету не спостерігаються. Таку думку висловив фінансовий експерт Віктор Медведь, коментуючи скорочення за місяць на 31,5% обсягу залишку коштів на Єдиному казначейському рахунку України станом на 1 листопада поточного року – до 14,65 млрд грн.

  "Скорочення в більшій мірі пов'язане з виплатою за кредитами МВФ, оскільки відбулося погашення частини боргу. Тому це – основна проблема. Але у нас йде перевиконання бюджету за планом дохідної частини, плюс ще є емісія НБУ. Тому в принципі великі витрати, в тому числі в частині витрат на соціальні програми, перекриваються з інших джерел. Інше проблемне питання дефіциту зараз – це те, що платіжний баланс за останній квартал у нас теж "підгуляв". Але кризи ніякої немає. Справа не в тому, що зараз є 14, 6 млрд грн, і в тому числі якби було б і нуль гривень, питання полягає в формуванні доходів і витрат. Тобто щомісяця туди надходять доходи і потім фінансуються звідти витрати. Ніякого колосального дефіциту бюджету сьогодні немає. Ми в принципі йдемо в рамках планового бюджетного дефіциту", – пояснив він.

  Стосовно порівняння нинішнього показника залишку на рахунку Держказначейства з обсягом коштів на 1 листопада минулого року, експерт нагадав, що робити такі порівняння і панікувати не зовсім правильно.

  "Так не можна порівнювати, потрібно в сукупності розглядати вищезгадані фактори плюс платежі обслуговування держборгу. Оскільки у нас був зменшений обсяг зовнішнього боргу протягом місяця-двох, то це в сукупності з іншими витратними статтями і дало таке зменшення. Проте нічого надприродного немає. Наразі економіка у нас нормально розвивається. Кризово, але якщо ми розглядаємо цей рік, минулий і т.д., то економіка стабільно потроху розвивається. Нічого такого страшного не відбувається", – підкреслив він.

  Як повідомлялося, за рік – з 1 листопада 2017 року – залишок на єдиному казначейському рахунку зменшився в 3,3 раза. Рік тому обсяг коштів на ньому становив 48,56 млрд грн. А ось 2017 року залишки на рахунку Держказначейства побили історичний рекорд – 61,2 млрд грн.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Найкращі фільми про бізнес та фінанси - 2018 Найкращі фільми про бізнес та фінанси - 2018
ТОП-5 прем'єр 2018 року про бізнес і гроші.
Топ 5 смартфонів з найкращими камерами для яскравих фотографій Топ 5 смартфонів з найкращими камерами для яскравих фотографій
Вибираючи модель смартфона покупці звертають увагу на камеру, яка є важливим елементом будь – якого сучасного гаджета. Мобільник завжди знаходиться пі...
Bloomberg склав рейтинг найдорожчих стартапів Bloomberg склав рейтинг найдорожчих стартапів
Китайська компанія Bytedance обігнала Uber і стала найдорожчим приватним стартапом в світі.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми