Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Фінансовий експерт: в українські економіці немає кризи

 • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: економіка

  Держава несе великі витрати, а платіжний баланс "підгуляв".

  7118_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)


  В українській економіці немає кризи, стан фінансової системи міцний, а ризики невиконання держбюджету не спостерігаються. Таку думку висловив фінансовий експерт Віктор Медведь, коментуючи скорочення за місяць на 31,5% обсягу залишку коштів на Єдиному казначейському рахунку України станом на 1 листопада поточного року – до 14,65 млрд грн.

  "Скорочення в більшій мірі пов'язане з виплатою за кредитами МВФ, оскільки відбулося погашення частини боргу. Тому це – основна проблема. Але у нас йде перевиконання бюджету за планом дохідної частини, плюс ще є емісія НБУ. Тому в принципі великі витрати, в тому числі в частині витрат на соціальні програми, перекриваються з інших джерел. Інше проблемне питання дефіциту зараз – це те, що платіжний баланс за останній квартал у нас теж "підгуляв". Але кризи ніякої немає. Справа не в тому, що зараз є 14, 6 млрд грн, і в тому числі якби було б і нуль гривень, питання полягає в формуванні доходів і витрат. Тобто щомісяця туди надходять доходи і потім фінансуються звідти витрати. Ніякого колосального дефіциту бюджету сьогодні немає. Ми в принципі йдемо в рамках планового бюджетного дефіциту", – пояснив він.

  Стосовно порівняння нинішнього показника залишку на рахунку Держказначейства з обсягом коштів на 1 листопада минулого року, експерт нагадав, що робити такі порівняння і панікувати не зовсім правильно.

  "Так не можна порівнювати, потрібно в сукупності розглядати вищезгадані фактори плюс платежі обслуговування держборгу. Оскільки у нас був зменшений обсяг зовнішнього боргу протягом місяця-двох, то це в сукупності з іншими витратними статтями і дало таке зменшення. Проте нічого надприродного немає. Наразі економіка у нас нормально розвивається. Кризово, але якщо ми розглядаємо цей рік, минулий і т.д., то економіка стабільно потроху розвивається. Нічого такого страшного не відбувається", – підкреслив він.

  Як повідомлялося, за рік – з 1 листопада 2017 року – залишок на єдиному казначейському рахунку зменшився в 3,3 раза. Рік тому обсяг коштів на ньому становив 48,56 млрд грн. А ось 2017 року залишки на рахунку Держказначейства побили історичний рекорд – 61,2 млрд грн.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Анонсовано вихід кросівок Nike Adaptive, що самі зашнуровуються (ФОТО) Анонсовано вихід кросівок Nike Adaptive, що самі зашнуровуються (ФОТО)
Компанія Nike в ході оголошення результатів за другу чверть поточного фінансового року (була закрита 30 листопада) поділилася планами щодо випуску нов...
Топ-недооцінені телефони 2018 року Топ-недооцінені телефони 2018 року
2018 рік був сповнений вдалих смартфонів, які підкорили світ своїм дизайном, потужністю, можливостями фотокамер, дисплеїв та іншими революційними ново...
Puma випустила Puma випустила "розумні" кросівки
Німецька компанія Puma випустила “розумні” кросівки RS-Computer. Такі випускали 1986-го.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми