Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

У Кабміні не виключили дефолт у 2019 - названа причина

 • Джерело: bigmir.net.  → Ключові теги: Кабмін, дефолт

  До дефолту може привести припинення співпраці з МВФ через введення податку на виведений капітал.

  4642_b6ibspy1.jpg (66.3 Kb)


  Міністерство фінансів попереджає, що введення податку на виведений капітал замість податку на прибуток залишить Україну без програми Міжнародного валютного фонду і призведе до дефолту вже в 2019 році. Про це йдеться в повідомленні на сайті відомства.

  Відзначається, що МВФ погодився з введенням НнВК в Україні, але тільки для компаній з річним оборотом до 200 млн гривень і за умови, що вони повинні будуть авансом заплатити 50% від суми податкових зобов'язань з податку за прибуток за 2018 рік. В такому випадку НнВК буде введений для 98% юридичних осіб, але залишилися два відсотки, які генерують до 85% загальної суми податку на прибуток, продовжувати його платити. Йдеться про 4500 найбільших компаній. "Така модель оподаткування обговорювалася з МВФ і після важких переговорів, була узгоджена як можлива", - повідомили в міністерстві. За оцінкою Мінфіну, якщо ввести НнВК для всіх компаній, прямі втрати бюджету складуть 46,7 млрд гривень, компенсувати які буде неможливо. "МВФ на робочому рівні затвердив нову програму stand-by для України. Передумовою для затвердження програми радою Фонду є виконання Україною взятих на себе зобов'язань у сфері фіскальної стабільності та відповідальності, а також збалансованого бюджету і зменшення бюджетного дефіциту. Тільки за умови продовження співпраці МВФ Україна може уникнути дефолту за борговими зобов'язаннями ", - зазначають у відомстві.

  Там нагадують, що в наступному році Україна повинна направити на обслуговування і погашення боргу понад 400 млрд грн. "У випадку, якщо Україна вийде з програми МВФ, країна втратить доступ до фінансових ресурсів міжнародних організацій та інституційних інвесторів, і дефолт з примарної загрози перетвориться в реальну перспективу вже в наступному році", - йдеться в повідомленні. Відзначимо, законопроект про податок на виведений капітал вніс до парламенту Президент Петро Порошенко. В адміністрації раніше заявили, що податок на виведений капітал "позитивно сприймається бізнес-середовищем в цілому".  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Анонсовано вихід кросівок Nike Adaptive, що самі зашнуровуються (ФОТО) Анонсовано вихід кросівок Nike Adaptive, що самі зашнуровуються (ФОТО)
Компанія Nike в ході оголошення результатів за другу чверть поточного фінансового року (була закрита 30 листопада) поділилася планами щодо випуску нов...
Топ-недооцінені телефони 2018 року Топ-недооцінені телефони 2018 року
2018 рік був сповнений вдалих смартфонів, які підкорили світ своїм дизайном, потужністю, можливостями фотокамер, дисплеїв та іншими революційними ново...
Puma випустила Puma випустила "розумні" кросівки
Німецька компанія Puma випустила “розумні” кросівки RS-Computer. Такі випускали 1986-го.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми