Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

У Кабміні не виключили дефолт у 2019 - названа причина

 • Джерело: bigmir.net.  → Ключові теги: Кабмін, дефолт

  До дефолту може привести припинення співпраці з МВФ через введення податку на виведений капітал.

  4642_b6ibspy1.jpg (66.3 Kb)


  Міністерство фінансів попереджає, що введення податку на виведений капітал замість податку на прибуток залишить Україну без програми Міжнародного валютного фонду і призведе до дефолту вже в 2019 році. Про це йдеться в повідомленні на сайті відомства.

  Відзначається, що МВФ погодився з введенням НнВК в Україні, але тільки для компаній з річним оборотом до 200 млн гривень і за умови, що вони повинні будуть авансом заплатити 50% від суми податкових зобов'язань з податку за прибуток за 2018 рік. В такому випадку НнВК буде введений для 98% юридичних осіб, але залишилися два відсотки, які генерують до 85% загальної суми податку на прибуток, продовжувати його платити. Йдеться про 4500 найбільших компаній. "Така модель оподаткування обговорювалася з МВФ і після важких переговорів, була узгоджена як можлива", - повідомили в міністерстві. За оцінкою Мінфіну, якщо ввести НнВК для всіх компаній, прямі втрати бюджету складуть 46,7 млрд гривень, компенсувати які буде неможливо. "МВФ на робочому рівні затвердив нову програму stand-by для України. Передумовою для затвердження програми радою Фонду є виконання Україною взятих на себе зобов'язань у сфері фіскальної стабільності та відповідальності, а також збалансованого бюджету і зменшення бюджетного дефіциту. Тільки за умови продовження співпраці МВФ Україна може уникнути дефолту за борговими зобов'язаннями ", - зазначають у відомстві.

  Там нагадують, що в наступному році Україна повинна направити на обслуговування і погашення боргу понад 400 млрд грн. "У випадку, якщо Україна вийде з програми МВФ, країна втратить доступ до фінансових ресурсів міжнародних організацій та інституційних інвесторів, і дефолт з примарної загрози перетвориться в реальну перспективу вже в наступному році", - йдеться в повідомленні. Відзначимо, законопроект про податок на виведений капітал вніс до парламенту Президент Петро Порошенко. В адміністрації раніше заявили, що податок на виведений капітал "позитивно сприймається бізнес-середовищем в цілому".  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Рейтинг найдорожчих брендів світу Рейтинг найдорожчих брендів світу
У агентства Kantar Millward Brown вийшов щорічний рейтинг найдорожчих брендів світу – BrandZ Top 100 2020. У списку вперше з’явився TikTok, обігнавши ...
Купити чохол і ще топ-4 ідеї, як підняти собі настрій Купити чохол і ще топ-4 ідеї, як підняти собі настрій
Як підняти собі настрій? В час пандемії коронавірусу, як показують соціальні дослідження, рівень щастя в українців різко впав, а все тому, що від нас ...
Sony анонсувала продажі PlayStation 5 Sony анонсувала продажі PlayStation 5
Японська компанія Sony презентувала ігрову консоль нового покоління PlayStation 5.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми