Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Обвал біткоіна: чи варто далі купувати криптовалюту

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: біткоін

    Курс біткоїну досяг мінімальної з минулого року позначки і продовжує знижуватися. Чи зможе найпопулярніша криптовалюта знову зрости в ціні і що вплинуло на її падіння.

    5544_22.jpg (96.22 Kb)

    Що відбувається з курсом?
    Вартість біткоїну обвалилася до мінімальної з жовтня 2017 року позначки у $5,5 тис. З невеликими відхиленнями курс найпопулярнішої криптовалюти планомірно знижувався з самого початку 2018-го поки не досяг психологічної для ринку позначки — річного мінімуму.

    Чи означає це, що час біткоїну вже позаду і бульбашка почала здуватися? Тут думки аналітиків можна умовно розділити на три табори. Перші — зовсім не вірять у майбутнє криптовалюти, нагадують, що вона нічим не підкріплена і закликають перестати купувати "повітря". У другому таборі готуються до затяжного падіння, але при цьому бачать світло в кінці тунелю — за два-три роки. Третій табір прогнозує зліт курсу, мовляв, біткоїн може продаватися і по $ 200 тис.

    Курс тримається тільки на попиті та пропозиції, нічим не підкріплений і однозначно стверджувати, який із сценаріїв правильний — не можна. Варто нагадати про торішню ситуацію. Тоді у жовтні найпопулярніша криптовалюта продавалася, як і зараз, по $ 5,5 тис., а приблизно через місяць курс пробив верхню межу у $ 20 тис.

    Чому подешевшав біткоїн?
    Версій безліч. Наприклад, в ефірі СNBC гендиректор великого криптовалютного фонду Браян Келлі звинуватив у цьому "споріднену" криптовалюту — Bitcoin Cash. Її курс впав через хардфок (впровадження нового протоколу). Ще одна версія, яку обговорюють у профільних ЗМІ — проблеми у біржі Bitfinex. Там перестали приймати депозити, банківський рахунок торговельного майданчика заблокували.

    Кілька днів тому сталася хакерська атака — мільйони доларів вкрали з акаунта майнінгового гіганта Bitmain. Після кожної такої новини настрої на ринку змінюються, також знижується і курс криптовалют.

    Ринок дуже чутливий і непередбачуваний. Якщо, наприклад, з доларом можна точно сказати — після підвищення облікової ставки в США може зрости і їхня валюта, то з біткоїном все складніше. Він не прив'язаний ні до економіки конкретної країни, ні до рішень конкретного регулятора.

    І все ж таки, що буде далі?
    Це, напевно, головне питання, і відповіді на нього немає. Є тільки версії. Наприклад, фінансовий аналітик Олексій Половінкін у коментарі OBOZREVATEL заявив, що найбільшу криптовалюту очікує черговий ривок. Мовляв, треба готуватися до курсу $ 40 тис. за "монету". "Зростання точно буде. Зараз дуже багато інститутів та інвестиційних компаній розглядають входження на ринок криптовалют у великих обсягах. Це пов'язане з тим, що багато держав розглядають можливість легалізації криптовалют", — прогнозує експерт.

    Половінкін ще кілька років тому спрогнозував зліт курсу у грудні 2017-го. Щоправда, його прогноз, як і більшості крипто-аналітиків, ґрунтується лише на припущеннях. Український фінансист далеко не єдиний, хто перебуває в очікуванні злету.

    венчурний інвестор Тім Дрейпер впевнений, що курс біткоїну досягне $ 250 тисяч до 2022 року. А мільярдер, інвестиційний банкір Майк Новограц вважає, що на початку наступного року вартість популярної криптовалюти наблизиться до $ 10 тис.

    Але далеко не всі учасники ринку налаштовані оптимістично. Наприклад, голова біржі BitMEX Артур Хеєс впевнений, що наступні півтора року — не найкращий період. Інтерес до ринку цифрових грошей буде знижуватися, як і обсяги торгів. Отже падатиме і вартість "монети".

    Водночас CEO американського стартапу Civic Вінні Лінг вважає, що навіть якщо курс і підніметься, то після цього буде нищівний крах — біткоїн по $ 100. "Чи думаю я, що у нас буде ще одну бульбашка? Ймовірно, тому що люди просто не вчаться. Коли біткоїн знову проб'є $ 20 тисяч, він повернеться до $ 100 або близько того", — сказав Лінг.

    В умовах, коли оцінки настільки різняться, а чітких маркерів майбутнього зростання або зниження немає, будь-які прогнози повинні викликати розумний сумнів.

    І як це взагалі на мене вплине?
    Якщо ви не зберігаєте заощадження в біткоїнах — ніяк. Поки що великі інвестиційні компанії, фонди і банки криптовалютам не довіряють через їхню непередбачуваність. Тому і особливого впливу на фінансовий ринок біткоїн не має. До речі, жодна з опитаних українська інвестиційна компанія не радить своїм клієнтам інвестувати у біткоїни. Більше того, з обережністю до "нової валюти" ставляться і в Національному банку.

    Згідно з інформацією Офісу фінансової стабільності України, криптовалюту визнали платіжним засобом лише в одній країні світу — Японії. При цьому левова частка держав або не регулює біткоїни, або ще перебуває у процесі прийняття рішення.

    Чи варто купувати біткоїни?
    І тут однозначної відповіді немає. Це вкрай ризикована інвестиція. Якщо ви і вирішили вкладати в неї гроші, це не повинна бути сума, втрата якої сильно вдарить по вашому бюджету. До інвестицій у біткоїни можна ставитися як до гри у казино. Ви можете або суттєво примножити свою ставку, або зовсім її втратити.

    До речі, у грудні 2015-го один біткоїн продавався за $420. Тоді криптовалюта користувалася попитом у дуже вузьких колах. З її допомогою можна було, наприклад, розплатитися у Даркнет або замовити нелегальну послугу. Незначна кількість просунутих користувачів мережі використовували цю "валюту" для того, щоб максимально приховати операції. Рівно через два роки один біткоїн продавався вже за $ 20 тис.

    Якщо повернутися в кінець 2015-го і купити біткоїни на $10 тис., а потім відмотати час до 2017-го і продати їх, можна було б заробити $ 466 тис. Небезпека цієї криптовалюти полягає в тому, що її вартість як злітає, так і регулярно падає. І щоб заробити на цих стрибках, треба бути або провидцем, або вкрай успішним гравцем.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення
Мед та горіхи - це не лише смачні делікатеси, але й корисні продукти, багаті поживними речовинами. Їх комбінація створює ідеальне поєднання смаку, аро...
Магазин Магазин "Аквадом": Ваш путь к здоровью и благополучию
В современном мире одним из важнейших аспектов заботы о здоровье является качество потребляемой воды. Ведь вода играет ключевую роль в поддержании жиз...
Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30 Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30
Коли справа доходить до вибору автомобіля для сім'ї, безпека та комфорт стоять на першому місці. Однак не менш важливими є стиль та екологічність. З у...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми