Фінанси. Гроші. Валюта, Податки та законодавство Автор: RomanK Друкувати

Прийнято держбюджет-2019: основні показники

 • Джерело: apostrophe.ua.  → Ключові теги: держбюджет

  Верховна Рада підтримала в другому читанні і в цілому проект закону про державний бюджет на 2019 рік.

  4373_58_main.jpg (30.69 Kb)


  За таке рішення проголосували 240 народних депутатів.

  У проект закону перед його прийняттям вносилося безліч правок. Поки що остаточний варіант закону не опубліковано.

  Відомо, що після першого читання проект передбачав доходи держбюджету в сумі 1 трлн 8 млрд 375 млн 99,7 млн грн, в тому числі Нацбанк повинен буде перерахувати 45,6 млрд грн. Витрати - 1 трлн 94 млрд 368 млн 288,1 тис. грн. Граничний обсяг дефіциту держбюджету - 89 млрд 989 млн 320 тис. грн. 40% державного бюджету піде на виплату кредитів і боргів.

  Під час презентації бюджету прем'єр міністр Володимир Гройсман заявив, що в планах уряду - курс на економічне зростання. Пріоритетом є планка в 5-7% ВВП. Інфляція, в свою чергу, планується менше 10%. В 2019 планується зростання ВВП на рівні 3% при інфляції 7,4%.

  Проект Держбюджету-2019 передбачає такі пункти:

  - Планується підвищити прожитковий мінімум, який в 2019 році становитиме: з 1 січня - 1 853 грн, з 1 липня - +1936 грн, з 1 грудня - 2027 грн.

  - З 1 січня 2019 року також ще зросте мінімальна зарплата - до 4173 грн, в погодинному розмірі - до 25,13 грн. Крім того, в законопроекті передбачена фіксація зарплат бюджетникам на рівні в 9,4% в порівнянні з 2018 роком.

  - Також планується знову збільшувати витрати на оборону - на цей сектор передбачено виділити 209,5 млрд грн.

  - Системі охорони здоров'я виділяють 92,3 млрд грн. Заклали кошти на реалізацію пілотного проекту з розвитку системи екстреної медичної допомоги у Вінницькій, Донецькій, Одеській, Полтавській, Тернопільській областях і Києві.

  - З 1 квітня 2019 років через Національну службу здоров'я України буде здійснюватися: відшкодування вартості лікарських засобів для лікування окремих захворювань; пілотний проект по реалізації державних гарантій медобслуговування населення за програмою медичних гарантій для вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги в Полтавській області на умовах співфінансування з місцевих бюджетів.

  - З державного дорожнього фонду кошти спрямують на ремонт трас Львів-Тернопіль-Умань, Біла Церква-Одеса-Миколаїв-Херсон, Одеса-Рені, Харків-Лозова-Павлоград, Запоріжжя-Маріуполь, Миколаїв-Кропивницький, а також на облаштування Північного об'їзду міста Рівне.

  - На освіту планується виділити 242,1 млрд грн. 1 млрд грн розраховують виділити на реформу "Нової української школи". Фінансування профтехосвіти в закладах, які не є окремими юридичними особами, а підпорядковані інститутам, університетам і академіям без статусу національних, буде проходити з обласних бюджетів. Відповідно навчальні заклади передадуть з державної в комунальну власність.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Instagram оновив дизайн стартового екрана Instagram оновив дизайн стартового екрана
Соцмережа Instagram оголосила про оновлення дизайну стартового екрану - на головному екрані додатка зʼявилися вкладки Reels і Shop.
482 мільйони гривень на закупку автономерів – відверта маніпуляція МВС 482 мільйони гривень на закупку автономерів – відверта маніпуляція МВС
В жовтні уряд підтримав законопроект МВС щодо зміни правила видачі номерних знаків для транспортних засобів. Наразі Головний сервісний центр (ГСЦ) МВС...
Microsoft запланував купівлю компанії Nokia Microsoft запланував купівлю компанії Nokia
Фахівці аналітичної компанії CCS Insight опублікували прогноз щодо бренду Nokia на наступний рік – на їхню думку, компанія буде придбана одним з амери...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми