Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Названо головні ризики бюджету країни

  • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: бюджет

    Аналітики не впевнені, що головний кошторис країни вдасться реалізувати в повному обсязі.

    4139_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)

    В ухваленому Верховною Радою проекті державного бюджету України на 2019 року є певні ризики. До такого висновку дійшли аналітики Центру економічних стратегій (CES).

    "У доопрацьованому проекті бюджету до другого читання в порівнянні з початковим проектом бюджету багато відносно невеликих змін, але всі вони – результат "великих бюджетних баталій" у парламенті. Уже який рік між першим і другим читанням уряд як майстерний ювелір знаходить додаткові ресурси – і доходи, і витрати збільшуються приблизно на однакову суму, так щоб не "постраждав" показник бюджетного дефіциту. Останній – "сакральна" цифра погоджена з МВФ, її чіпати "не можна", – вважають експерти.

    Вони відзначають, що в поточному році "перекроювання" бюджетних показників призвело до збільшення плану по доходах і видатках державного бюджету на 17,7 млрд, тобто 1,8%.

    "З одного боку, ці зміни доволі скромні, якщо врахувати, що мова йде про бюджет року подвійних виборів. З іншого боку, проходження пікового боргового навантаження в наступному році ніхто не відміняв, а це вимагає стриманості", – підкреслюють фахівці.

    За їх словами, основні ризики бюджету-2019 такі:

    з боку витрат: є ризик того, що витрати на фінансування субсидій недооцінені в разі підвищення цін на газ;
    з боку фінансування: недовиконання в частині фінансування дефіциту через потребу в рефінансуванні боргів і "занадто оптимістичних" очікувань від приватизації.
    Втім, глава Мінфіну Оксана Маркарова вважає, що в 2019 році є шанси отримати від приватизації 17 млрд грн.

    Як відзначають аналітики CES, піковий період виплат за зовнішніми боргами є ключовим обмежуючим фактором для бюджету.

    "На 2019 рік припадає майже вдвічі вища сума погашень за зовнішніми боргами (4,3 млрд дол., або 3,3% ВВП), і на 30% вища – за внутрішніми боргами, ніж поточного року. Високий рівень витрат на обслуговування і погашення боргів не дозволяє зменшувати податкове навантаження, обмежує можливості для зростання бюджетних витрат і несе ризики рефінансування", – резюмують фахівці.

    Як повідомлялося, пленарне засідання, на якому ухвалювався головний фінансовий документ країни, тривало в цілому 20 годин. Читайте детальніше, як ухвалювався бюджет України на 2019 рік.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення
Мед та горіхи - це не лише смачні делікатеси, але й корисні продукти, багаті поживними речовинами. Їх комбінація створює ідеальне поєднання смаку, аро...
Магазин Магазин "Аквадом": Ваш путь к здоровью и благополучию
В современном мире одним из важнейших аспектов заботы о здоровье является качество потребляемой воды. Ведь вода играет ключевую роль в поддержании жиз...
Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30 Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30
Коли справа доходить до вибору автомобіля для сім'ї, безпека та комфорт стоять на першому місці. Однак не менш важливими є стиль та екологічність. З у...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми