Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Курс долара зросте на 4 гривні

  • Джерело: bigmir.net.  → Ключові теги: долар, валюта, гривня

    Основний ризик для гривні - відновлення активних бойових дій, в умовах яких гривня може подолати позначку 30-32 грн. за долар.

    1030_19_main_new_1503923931.jpg (44.91 Kb)


    Курс гривні в грудні буде коливатися в діапазоні 28-29 грн. за долар. Панічні настрої населення після введення воєнного стану підуть на спад, і це зменшить спекулятивний тиск на гривню. Однак ринок залишиться в напрузі, що відіб'ється на різниці між готівковим і безготівковим курсом валюти.

    Підтримку гривні надасть жорстка політика, а також готовність НБУ викуповувати надлишки і здійснювати інтервенції для зниження спекулятивного тиску. Стримувати негативний вплив будуть кредити від МВФ в 2 млрд. Доларів і ЄС в 500 млн. Євро. Ці кошти будуть спрямовані в резерви і стануть "подушкою безпеки" для погашення заборгованості за зовнішніми зобов'язаннями. Спровокувати тиск на гривню може вільна ліквідність, яка виявиться на ринку в разі активних виплат з бюджету (відшкодування ПДВ, проектні та нарахування). Важливим аспектом є економічна активність в Азовському морі. Блокування всього транспортного потоку в регіоні призведе до масштабних економічних втрат, і витрат, пов'язаних з переорієнтацією потоків і зміною логістики. Якщо експортери почнуть втрачати свої позиції, нестача пропозиції валюти відіб'ється девальвацією гривні. Воєнний стан в поточному форматі не вплине на гривню в довгостроковій перспективі. Але, якщо воно буде продовжено і прийме більш жорсткі форми, тим більше в разі активної фази бойових дій, гривня буде падати. Так само є побоювання щодо скорочення грошових перерахувань українців з Росії, погіршення логістики та блокування поставок в Росію через треті країни, - зазначає Андрій Шевчишин, старший аналітик ГК FOREX CLUB.

    Глобальні ризики, пов'язані з торговельною війною між США і Китаєм, знизилися після переговорів між лідерами країн на саміті G20. Додаткові американські мита на товари з Китаю з січня 2019 року запроваджується не будуть, а значить - ринки отримають можливість відновити ділову активність і торгівлю. Це спровокує зростання цін на зернові і продукцію металургії, що стане підтримкою для гривні. На цьому тлі економічний спад в Європі не відіб'ється істотно на Україні.    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

У власників Huawei проблеми: сервіси Google перестануть підтримуватися  У власників Huawei проблеми: сервіси Google перестануть підтримуватися
Компанія Google припиняє співпрацю з китайським виробником смартфонів Huawei після указу президента США Дональда Трампа про заборону на використання о...
Дизайн квартир, що популярно в 2019 році Дизайн квартир, що популярно в 2019 році
З кожним новим роком з'являються нові тенденції в дизайні інтер'єрів, які потрібно враховувати та навіть переглядати, аби ви могли оновлювати свій дім...
Asus припиняє виробництво планшетів  Asus припиняє виробництво планшетів
Компанія Asus вирішила відмовитись від виробництва планшетів. Компанія вирішила не лише припинити виробництво, а й зупинити продажі планшетів ZenPad.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми