Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Курс долара зросте на 4 гривні

 • Джерело: bigmir.net.  → Ключові теги: долар, валюта, гривня

  Основний ризик для гривні - відновлення активних бойових дій, в умовах яких гривня може подолати позначку 30-32 грн. за долар.

  1030_19_main_new_1503923931.jpg (44.91 Kb)


  Курс гривні в грудні буде коливатися в діапазоні 28-29 грн. за долар. Панічні настрої населення після введення воєнного стану підуть на спад, і це зменшить спекулятивний тиск на гривню. Однак ринок залишиться в напрузі, що відіб'ється на різниці між готівковим і безготівковим курсом валюти.

  Підтримку гривні надасть жорстка політика, а також готовність НБУ викуповувати надлишки і здійснювати інтервенції для зниження спекулятивного тиску. Стримувати негативний вплив будуть кредити від МВФ в 2 млрд. Доларів і ЄС в 500 млн. Євро. Ці кошти будуть спрямовані в резерви і стануть "подушкою безпеки" для погашення заборгованості за зовнішніми зобов'язаннями. Спровокувати тиск на гривню може вільна ліквідність, яка виявиться на ринку в разі активних виплат з бюджету (відшкодування ПДВ, проектні та нарахування). Важливим аспектом є економічна активність в Азовському морі. Блокування всього транспортного потоку в регіоні призведе до масштабних економічних втрат, і витрат, пов'язаних з переорієнтацією потоків і зміною логістики. Якщо експортери почнуть втрачати свої позиції, нестача пропозиції валюти відіб'ється девальвацією гривні. Воєнний стан в поточному форматі не вплине на гривню в довгостроковій перспективі. Але, якщо воно буде продовжено і прийме більш жорсткі форми, тим більше в разі активної фази бойових дій, гривня буде падати. Так само є побоювання щодо скорочення грошових перерахувань українців з Росії, погіршення логістики та блокування поставок в Росію через треті країни, - зазначає Андрій Шевчишин, старший аналітик ГК FOREX CLUB.

  Глобальні ризики, пов'язані з торговельною війною між США і Китаєм, знизилися після переговорів між лідерами країн на саміті G20. Додаткові американські мита на товари з Китаю з січня 2019 року запроваджується не будуть, а значить - ринки отримають можливість відновити ділову активність і торгівлю. Це спровокує зростання цін на зернові і продукцію металургії, що стане підтримкою для гривні. На цьому тлі економічний спад в Європі не відіб'ється істотно на Україні.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Google Chrome ввів нове оновлення Google Chrome ввів нове оновлення
Google оголосив, що незабаром почне попереджати користувачів Chrome про “небезпечні” завантаження, що є першим кроком у плані повного їх блокування.
В Україні хочуть розблокувати В Україні хочуть розблокувати "Вконтакте" та інші російські сайти
На офіційному сайті гаранта Конституції української держави була опублікована петиція щодо відновлення роботи всіх інтернет-сервісів компаній Російськ...
Рейтинг смартфонів з найсильнішою Рейтинг смартфонів з найсильнішою "начинкою"
Сайт Antutu опублікував свої два щомісячні рейтинги найпотужніших Android-смартфонів.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми