Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Куди краще вкладати гроші в Україні

  • Джерело: gazeta.ua.  → Ключові теги: інвестиції

    Українцям пропонують купувати облігації внутрішнього державного займу. Мінфін називає їх альтернативою депозитам. Водночас популяризація ОВДП серед населення - це складова стратегії управління державним боргом на 2018-2020 роки.

    39_____14644_729x547.jpg (61.32 Kb)

    "Насправді ідея поступово погашати зовнішні борги за рахунок нарощування внутрішніх - приваблива. Гроші братимуть у населення та бізнесу. А віддаватимуть їх зовнішнім кредиторам. Водночас держава має максимально зменшити свою присутність на внутрішньому ринку капіталу", - розповів фінансовий експерт Олексій Кущ.

    ОВДП як у гривні, так і доларах випускає Мінфін. У національній валюті - під 17-19% річних. В іноземній - значно менше. Крім того, Нацбанк пропонує депозитні сертифікати у гривнях. Розміщує їх серед банків під 16-18% від кількох днів до місяця.

    "Тому кредитувати населення чи бізнес для банків не вигідно. Адже під високі відсотки кошти можна дати у борг державі. Водночас в інших країнах банки залучають депозити населення і кидають їх у реальний сектор економіки. Видають доступні іпотечні чи споживчі кредити", - додає експерт.

    Держава зобов'язується відшкодувати власникам облігацій їх вартість з виплатою доходів по ним. Купувати можна короткострокові - до 1 року, середньострокові - 1-5 років, та довгострокові облігації. Останні пропонують на термін понад 5 років.

    "Облігації мають декілька переваг перед депозитами. По-перше, доходи від облігацій не оподатковуються. За депозити сплачуємо податки. По-друге, відсоткова ставка за облігаціями може бути вища, ніж за банківськими вкладами. По-третє, держава апріорі надійніша за будь-який банк", - говорить Олексій Кущ.

    ОВДП можна купувати через державні банки. Крім того, їх пропонують торговці цінними паперами. Мінімальна сума, яку потрібно вкладати, обмежується мінімальною номінальною вартістю облігації. Вона може бути як 1 тис., так і 10 тис. грн. Далі людина самостійно вирішує скільки номіналів купувати.

    "Довгостроково найвигідніше гроші вкладати у валютні облігації. Гривневі облігації підійдуть для короткострокових вкладів. Особливо популярні сьогодні облігації терміном на 3-6 місяців. Ситуація може змінитися. Адже попереду президентські вибори. Умовно кажучи, зараз можна купувати облігації, які погашаються у січні-лютому наступного року. Після виборів можна купувати облігації, які будуть погашатися максимум у серпні", - резюмує експерт.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000 Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000
Ласкаво просимо в захоплюючий світ пасивного доходу! Якщо ви шукали спосіб легко заробити гроші, насолоджуючись вільним часом, не шукайте далі. Сьогод...
Натяжные потолки: идеальное решение для вашего дома Натяжные потолки: идеальное решение для вашего дома
Натяжные потолки — это современное и практичное решение для обновления интерьера вашего дома. Они представляют собой полотно, натянутое на металлическ...
Венчур білдер CLUST виводить бренд вітамінів Perla Helsa на ринок Польщі Венчур білдер CLUST виводить бренд вітамінів Perla Helsa на ринок Польщі
Венчур білдер CLUST оголосив про співпрацю з відомим українським брендом вітамінів і дієтичних добавок Perla Helsa та вихід на ринок Польщі. Тестувати...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми