Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Куди краще вкладати гроші в Україні

 • Джерело: gazeta.ua.  → Ключові теги: інвестиції

  Українцям пропонують купувати облігації внутрішнього державного займу. Мінфін називає їх альтернативою депозитам. Водночас популяризація ОВДП серед населення - це складова стратегії управління державним боргом на 2018-2020 роки.

  39_____14644_729x547.jpg (61.32 Kb)

  "Насправді ідея поступово погашати зовнішні борги за рахунок нарощування внутрішніх - приваблива. Гроші братимуть у населення та бізнесу. А віддаватимуть їх зовнішнім кредиторам. Водночас держава має максимально зменшити свою присутність на внутрішньому ринку капіталу", - розповів фінансовий експерт Олексій Кущ.

  ОВДП як у гривні, так і доларах випускає Мінфін. У національній валюті - під 17-19% річних. В іноземній - значно менше. Крім того, Нацбанк пропонує депозитні сертифікати у гривнях. Розміщує їх серед банків під 16-18% від кількох днів до місяця.

  "Тому кредитувати населення чи бізнес для банків не вигідно. Адже під високі відсотки кошти можна дати у борг державі. Водночас в інших країнах банки залучають депозити населення і кидають їх у реальний сектор економіки. Видають доступні іпотечні чи споживчі кредити", - додає експерт.

  Держава зобов'язується відшкодувати власникам облігацій їх вартість з виплатою доходів по ним. Купувати можна короткострокові - до 1 року, середньострокові - 1-5 років, та довгострокові облігації. Останні пропонують на термін понад 5 років.

  "Облігації мають декілька переваг перед депозитами. По-перше, доходи від облігацій не оподатковуються. За депозити сплачуємо податки. По-друге, відсоткова ставка за облігаціями може бути вища, ніж за банківськими вкладами. По-третє, держава апріорі надійніша за будь-який банк", - говорить Олексій Кущ.

  ОВДП можна купувати через державні банки. Крім того, їх пропонують торговці цінними паперами. Мінімальна сума, яку потрібно вкладати, обмежується мінімальною номінальною вартістю облігації. Вона може бути як 1 тис., так і 10 тис. грн. Далі людина самостійно вирішує скільки номіналів купувати.

  "Довгостроково найвигідніше гроші вкладати у валютні облігації. Гривневі облігації підійдуть для короткострокових вкладів. Особливо популярні сьогодні облігації терміном на 3-6 місяців. Ситуація може змінитися. Адже попереду президентські вибори. Умовно кажучи, зараз можна купувати облігації, які погашаються у січні-лютому наступного року. Після виборів можна купувати облігації, які будуть погашатися максимум у серпні", - резюмує експерт.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Apple випустив супершвидкий ноутбук Apple випустив супершвидкий ноутбук
Компанія Apple представила нову модель ноутбука MacBook Pro з 8-ядерним процесором, який робить його найшвидшим в історії компанії.
У власників Huawei проблеми: сервіси Google перестануть підтримуватися У власників Huawei проблеми: сервіси Google перестануть підтримуватися
Компанія Google припиняє співпрацю з китайським виробником смартфонів Huawei після указу президента США Дональда Трампа про заборону на використання о...
Дизайн квартир, що популярно в 2019 році Дизайн квартир, що популярно в 2019 році
З кожним новим роком з'являються нові тенденції в дизайні інтер'єрів, які потрібно враховувати та навіть переглядати, аби ви могли оновлювати свій дім...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми