Боротися з нелегальними роботодавцями уряд буде за допомогою органів місцевого самоврядування.
Міністр соціальної політики Андрій Рева під час свого щорічного брифінгу за підсумками року заявив, що на "тіньових" підприємствах вже загинуло більше робітників, ніж солдат ЗСУ за час бойових дій на Донбасі. Крім того, за словами міністра, українські підприємства не доплачують соціальні внески, і сума "нестачі" вже становить близько 23 млрд гривень.
"Жахливі аварії, які у нас трапляються і гинуть люди, а потім перевірки показують, що перевізник не оформлений, – це наше повсякдення. А також діти, які працюють на будівництвах без оформлення трудових відносин. Якщо ви порівняєте кількість загиблих в Україні на таких будовах і підприємствах, то їх чисельність перевищує втрати в АТО, нині – ООС. Сьогодні головним нашим ворогом є "тіньова" економіка, "тіньова" зайнятість, рабовласники сучасні, з якими ми будемо вести війну", – заявив Рева.
За його словами, боротися з нелегальними роботодавцями уряд буде за допомогою органів місцевого самоврядування.
"На сьогоднішній день є приклади надзвичайної ефективної роботи територіальних громад в цьому напрямку, тому що місцеві громади мають найбільшу мотивацію підвищення власних доходів за рахунок збільшення кількості платників податків з доходів фізичних осіб, 60% яких спрямовується до місцевих бюджетів базового рівня", – повідомив Рева.
Він зазначив, що, незважаючи на зниження рівня "тіньової" економіки за рік з 40% до 32% ВВП, статистика залишається невтішною.
"Якби нам вдалося знизити "тіньову" економіку вдвічі, відразу це відчули б малозабезпечені верстви населення і пенсіонери. Тому що кожен з цих "тіньовиків" не платить внесків ні в Пенсійний фонд, ні територіальним громадам, ні в державний бюджет", - підкреслив Рева.
Разом з тим, як заявив міністр, українські підприємці не сплатили 23 млрд грн єдиного соціального внеску (ЄСВ). За його словами, зараз заборгованість суб'єктів підприємництва перед Пенсійним фондом, а саме - несплачений ЄСВ - складає 23 млрд грн.
"Що це за борги? Зараз у нас існує система відшкодування пільгових пенсій. Тобто люди, які працюють на шкідливих умовах і виходять на пенсії на 5 або 10 років раніше, ніж інші люди, і отримують відповідні пенсійні виплати від Пенсійного фонду. А підприємство повинно відшкодовувати ці виплати фонду, тобто фактично ці пенсії повинні виплачуватися за рахунок роботодавця. Багато підприємств не роблять цього через відсутність коштів", - зазначив Рева.